Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Edanur

Edanur
@edannuurr
Kalbim ucu kararmış bir tahta kaşık gibiydi bayım. Kendimin ucunu kenar mahallelere taşıdım.
Sabitlenmiş gönderi
İki sigaram kaldı bu gece için Yüzyıl yetecek çocukluğum, İki muhabbet kuşum, Biraz da ateşim var. Dua ediyorum ateşe Vazgeçsin diye beni yakmaktan bu gece Dünyanın bütün sabahları için iki bilet al maviş anne Aman umutsuz bir yer olmasın! İki kendim varmış maviş anne Biri benmişim biri mutsuz Ben ölürsem maviş anne, mutsuz için Dünyanın bütün sabahlarına bir bilet al. Ben ölürsem mutsuza iyi bak!
Reklam
onların kalpleri de seninki gibi sanıyorsun herkes o kadar yumuşak o kadar şefkat dolu olamaz oysa oldukları gibi görmüyorsun insanları olabilecekleri gibi görüyorsun kendinden veriyor, veriyorsun onlar her şeyini çekip alıncaya ve için bomboş kalıncaya dek..
Sayfa 106
Edanur tekrar paylaştı.
Şimdi fotoğraf çekilsek gözlerimiz bulutlu çıkar. Baharın en hırpani kadrosu arkamızda; Uçurtmalar, kediler ve aşk. Şimdi her fotoğrafta defolu bir kelebek uçar. Şimdi her fotoğraf bizi dışlar, Nisansız ve insansız bir sabah. Ne yapsa, anlamaz insanın dilinden yağmur. Ne yapar açamaz kilitlenen aşkları bu zavallı çilingir, Ücra günler büyük harfle başlar. İnsan ıslansa biraz aklından kuş sürüleri mi tașar? Bıraksak biz, belki bir fesleğen anlar.

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Tanrım! Bir anlık mutluluk! Koskoca bir ömürde az şey mi?
Sayfa 62
Elbette yalnızca görünüşte öyle olduğunu biliyorum, onun yüreğinde bendekinden daha fazla şefkat var...
Sayfa 47
Reklam
Birtakım tuhaf fikirler, karanlık hislerle bunalıyordum, kafam cevapsız sorularla doluydu... Bendeyse ne onları çözecek güç, ne de istek vardı.
Sayfa 42
"Sizi bu kadar sevmiş olan ve hâlâ da seven bir kadını kırmayı aklınızdan bile geçirmezsiniz."
Sayfa 40
Ah Nastyenka! Yalnız kalmak, tamamen tek başına kalmak ve hayıflanacak bir şey bile bulamamak ne kadar boğucu... Hiçbir şeye benzemez, hiçbir şeye... Çünkü elinden kayıp gidenler, bütün o yitirdiklerin aslında bir hiçlikten ibaret, saçma, yusyuvarlak bir sıfır, yalnızca ve yalnızca kafandaki hayaller!
Sayfa 29
-İyi de ne demek yalnız? Yani kimseyi görmüyor musunuz? -Hayır, hayır birini görmekse görüyorum, ama yine de yalnızım.
Sayfa 16
Dostluğa ise hazırım, işte size elimi uzatıyorum... Ama aşk kesinlikle olmaz, size yalvarıyorum!
Sayfa 14
Reklam
Ben bir hayalperestim; gerçek yaşamla bağım o denli az ki, bunun gibi, şimdiki gibi çok nadide saydığım anları düşlerimde yine yaşamadan edemem.
Sayfa 13
362 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.