Kübra Nur Gezmişoğlu

104 syf.
7/10 puan verdi
Kramp
KrampMaría José Ferrada
7.3/10 · 38 okunma
Reklam
Geleceğin ne zaman geleceğini sordum, “yarın sabah,” diye karşılık verdi. Onun böyle kendinden emin konuştuğunu görünce fırsattan istifade edip geleceğin tam olarak ne olduğunu sordum, bir kez daha “yarın sabah” diye karşılık verdi

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
87 syf.
8/10 puan verdi
Opera türünde bir eseri daha önce okumamıştım okurken hayal etmesi ilginç oldu. İzlemek de nasip olur inşallah çünkü keyifli duruyor. Kitabın yazılma nedeni bence şu paragraf olmuş olabilir; “ -biraz daha bekleseydi ölüm dışarıda böyle sarsacağına beni sabırsızca. + ama ölüm bu kadar yakın olmasaydı Jaufre, Sevdiğin kadın şu anda yanında olmazdı, sarılmazdı sana . O güzel kokusu duyulmazdı soluduğun havada, Ve seni seviyorum Jaufre demezdi sana.”
Uzaktan Aşk
Uzaktan AşkAmin Maalouf · Yapı Kredi Yayınları · 20183,595 okunma
Bu dünyadan saklayacağım son imge, yüzünüz olacak ve bana sarılan gözleriniz.
Reklam
272 syf.
9/10 puan verdi
‘Yıkıma götüreceğini bile bile kendi kaderini kabullenenler’ güzel bir özet cümlesi aslında kitap hakkında. Şahane bir kurgunun üzerine oturtulmuş çok gerçekçi, anlaşılabilir karakterler. Yazım dili basit ve hikayeyi takip etmesi çok kolay. Kathy karakterinin anılarını hatırlayışını kendi ağzından okuyoruz bu da bana hep biraz da olsa yanlı anlattığı hissi veriyor. Okurken nereye bağlayacak diye çok merak ettim ve güzel başlayıp kaliteli sonla biten nadir kitaplardan biriydi benim için. Bu biraz spoiler olabilir ama en sevdiğim alıntı da şu oldu; “ Bu oyunda sadece bir piyonmuşsunuz gibi hissedebileceğinizi anlıyorum. … Ama şöyle düşünün. Sizler şanslı piyonlardınız.”
Beni Asla Bırakma
Beni Asla BırakmaKazuo Ishiguro · Yapı Kredi Yayınları · 20217,6bin okunma
104 syf.
8/10 puan verdi
Gerçek tarihsel bir olayı çok güzel kurgusallaştırmış. Soğuk kanlılıkla çok dehşet verici olayları aktarması okuyucunun kanını donduruyor adeta. O dönemin Fransa toplumunu temizlikten ve insanlıktan ne kadar uzak olduklarını ve dönemin dinsel sorunlarını çok güzel aktarmış. Türklere karşı korkularını ve nasıl yanlı ve yanlış tanıdıklarını da görebiliyorsunuz. İnce olması da yerinde bir karar olmuş zaten konu itibarıyla sarsıcı bir kitap.
Dansa Davet
Dansa DavetJean Teule · Sel Yayıncılık · 20204,326 okunma
1.472 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.