10UR

10UR
@essaat
İnsan acılarıyla, hüzünleriyle vel hasıl duygularıyla insandır. Modern savaşlar akılla verilip, akılla yönetilir ama hep duygu katledilir! "İnsan kaybettiklerinden ibarettir!"
Münzevi/Meczup...
Alçak Lisans
yeryüzü
Dünya!
21 okur puanı
Ekim 2018 tarihinde katıldı
Bir umuttur yaşamak, Yine de bir umut... Hayalinde bir sabah uyanmak Ölümlerin normalleşmediği Vicdanların kokuşmadığı Duygunun, hissiyatı kaybetmediği Dillerin, seslerin susup Yüreklerin, vicdanlarin konuştuğu Bir sabaha uyanmak... Çürümüş bir dünya bu! Hemde iliklerine kadar çürümüş, Fikriyatın zillete mahkum edildiği İnsanlığın baş aşağı devrildiği Ayakların baş, başların ayak olduğu Dünyanın yobazlıklarla susturulduğu İnsanlığın, hayvanlıktan aşağı tutulduğu Çürümüş bir dünya bu! Hemde iliklerine kadar; Çürümüş...
Reklam
Bunca kirlenmişliğin, Bunca kahbeliğin, Bunca kimliksizliğin Bunca görmezden gelmenin Bunca yok saymayın Bunca yok olmanın Bunca kimsesizliğin Bunca suskunluğun Bunca sessizliğin; İçinde; tek haykırışımız! tek yakarışımız! tek umudumuz! tek ümidimiz! ve bütün dualarımız; Sensin Eyyy Gazze; yalnız SEN !!! 😞
Sizi neyle ve nasıl nitelendirebiliriz Kelimeler karşılamaz kalbimdeki nefreti Hangi saikle katlediyorsunuz bebekleri Aklınız örtülmüş de kalpleriniz var mı ki! Nereye gizlendiniz eyyy dünyanın medenileri Bu katledilen siviller, bebeler insan değil mi! Birleş'ip yürüsenize Paris'te ki gibi! Yürüyemezsiniz Charlie Hebdo değil hiç biri İkiyüzlü münafık itler yine tanıdık sizi Katlederken sivilleri bebekleri itlerinizden biri Bölüşürken gördük ellerinizdeki o kemikleri İt iti ısırmaz demeyin, İt iti parçalayacak Mazinizden tanıyoruz eyy vahşiler hepinizi Bir değil iki kez yemediniz mi birbirinizi Derdiniz her zamanki gibi yine kemikti Dün olduğu gibi, buldunuz yine değil mi; Kanı bozuk, soyu bozuk münafık pislikleri Dönerken bu sefer unutmayın; alın o piçlerinizi...!

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
(Hayatta keşke yazıldığı kadar kolay yaşansaydı o zaman kelimelerimizle aklımızı örter ve duygularımıza galip gelirdik maalesef öyle olmuyor!) Günün sonunda sana yine sen kalıyorsun ertesi gün ise yine aynı duygular, farklı rüyalar başka gerçekler... Yarın yeni bir gün gelecek ve sen; kendini sevgini, belki benliğini, ruhunu başkasının insafına ve vicdanına teslim edeceksin çünkü hayat böyle bir şey senden seni alacak ve sana tekrar seni verecek işte bu alışverişte sadece biraz daha büyümüş olacaksın onun için; "Rabbim benliğimi, ruhumu ve kalbimi sana teslim ettim senden gelecek her hâyra muhtacım sevgimi yalnız sevdiklerinin insafına ve vicdanına bırak...!" (Bu hayatta eğer insan bir hayal kırıklığı, gönül kırıklığı, can kırıklığı arıyorsa Gazze'ye baksın sonrada Müslüman alemine dönüp eğer kaldıysa vicdan kırıntısı arasın...!)
10UR

10UR

, bir kitabı okumayı düşünüyor
Açık Ufuk
İbrahim Kalın
9.3/10 · 1.725 okunma
Reklam
665 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.