Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Ahmet

Ahmet
@estelli47
Solmaya Mahkûm Bir Hayatta, Olmaya Çalışan Aciz Bir Kul .
Ahmet

Ahmet

, bir kitabı okumaya başladı
Kehribar Geçidi
Kehribar GeçidiNazan Bekiroğlu
8.7/10 · 2.355 okunma
Reklam
280 syf.
8/10 puan verdi
Leyla
LeylaAlexandra Cavelius
8.6/10 · 7,4bin okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Havva'yı Dileyiş
Her şey hep bende İstemem Bu boşluk, bu hiç niye? Öylece durmak niye? Durmadım, durmak olmazdı. Koştum, en aceleciliğimle. Yaratıcı'mın eşiğine vardım. Durdum. Ne istediğimi bilmezdim, bilemezdim. İstediğimin "ismini" bilmiyordum ki, söyleyip dileyeyim. Boynu bükük bekledim. "Var Eden" var ettiğini en iyi bilendir. Boynu bükük karşısında duran bana baktı. "Ol" dedi. Oluverdi muradım.
Bir hâl var üzerimde. Tanımsız. Düşüncesi bile bende yok. Sadece ağır bir duygu. Var'larım çok. Yine de bir Yokluk beni örtmüş, nefesimi kesiyor.
Reklam
Hz .Adem'in Arayışı
Bugün de nefes istiyor bedenim, yarınımda sen olsun istiyorum, sevgilim. ... Bir akşam, ayın aydınlattığı yüzünde bana olan o gülümsemeni göreceğim. O gülücüğün için her şeye katlanacağım. Sen varsın ya yerin yüzeyinde, artık biliyorum kaybettiğim en doğal cennetim sendin.
Doğal olan, cennetteydi. Orada doğanın bir parçası ve elemanıydım. Olan oldu, ben cennetten doğal olandan ayrıldım. Bu seçim bana mi ait Yaratıcı'ya mi ait, bunu sorgulamayı da bıraktım. Önemi kalmamış bir mevzu olarak bir yerlerde öylece duracak bu soru. Ben kendimi seçtim, doğala karşı. Varlığım onun düzeninin bozulması için yeterli bir sebep. O yüzden doğa beni düşman belledi ve bir düşmana nasıl davranması gerekiyorsa bana öyle davranacak.
...karar verebilme gücü bile benim ertesi gün önceki günden farklı yaşama ihtimalimi güçlü kılıyor. Her verdiğim karar, belli olan yarınımı yeni baştan yaratıyor.
4.275 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.