1000Kitap Logosu

Gönderi

Dizi Önerisi : Yedi Güzel Adam
Arkadaşlar hayatımda tam anlamıyla bitiripte bana birşeyler kattığını düşündüğüm dizi sayısı çok az.Size onlardan bir tanesinden söz etmek istiyorum.Youtube de full sezonu da mevcut. Yedi Güzel Adam dizinin adı.Kitaptan bağımsız konusu.Kahramanmaraş olaylarını, Alevi sorununu, yedi büyük yazarında bu topraklarda yaşadığı dönemde anlatılıyor.Mekan Kahramanmaraş.Dizinin çekildiği seti(okul) gidip görmeniz de ekstra sizi mutlu edecektir.Ben gidip gördüm.Yedi yazarı da tanımanız açısından meraklıysanız bu da bi gezi önerisi olabilir. Sağ sol meselesi de özellikle çok güzel işlenmiş.Dizideki oyunculuklar harika.İçinde bol bol şiir var.Bol bol güzel söz var.Aşk desen bol bol.Romantizm, drama da mevcut.2014 yılında çekilmiş.39 bölümden oluşuyor.Her güzel şey gibi pek tutmamış, entrika, yasak aşk, kadına şiddet, kabadayılık, mafya vb şeyler olmadığı için pek sevilmemiş.Yayın hayatı kısa sürmüş.İnsanlarımızın birşeyler öğrenmesi o dönemi biraz daha iyi anlaması açısından bu konuyu önemsiyorum.Diziyi kesinlikle seveceksiniz.Dizideki gerçek karakterlere gelecek olursak Cahit Zarifoğlu , Erdem Bayazıt , Necip Fazıl Kısakürek , Akif İnan , Rasim Özdenören , Alaeddin Özdenören , Nuri Pakdil var.Gerçek yedi güzel adamdan yalnız Sezai Karakoç yok. Samimi sıcak bir dizi.Maraş Katliamını ve 12 Eylül öncesini görmeniz açısından hoşunuza gideceğini düşünüyorum.Uraz Kaygılaroğlu, Baran Akbulut, Bora Cengiz, Yildiz Cagri Atiksoy baya başarılı oyunculuklar sergilemiş.Sitemizin (1k) amacına da uygun bir dizi önerisi olduğunu düşünerek paylaşmak istedim.İzlerseniz pişman olmazsınız. Şimdiden iyi seyirler.
27
Yorum
8
Paylaşım
515
Beğeni
Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
En Yeniler 
yedi numara
Bir Maraşlı olarak diziyi biliyorum, izledim. size böyle bir yazı yazdığınız için teşekkür ediyorum. Gerçekten kaliteli ve izlemeye değer bir dizi. Dizinin çekildiği okulu da görmeyi düşünüyorum. Bana bir şeyler katan nadir dizilerdendir yedi güzel adam. "Maraşlı" dizisini izlemektense yedi güzel adam'ı tekrar izlemeyi tercih ederim. Yazıdan dolayı gururlandım tekrar teşekkür ederim:)
2
2
2 YANITIN TAMAMINI GÖSTER
yedi numara
Duymuştum, bakarım teşekkürler.
erzurûmî
Defaatle izlemeyi düşündüm fakat izleyemedim. Şimdi bu tavsiyeler üzerine ufak bir inceledim. Henüz izlemeden evvel benim için fark ettiğim bu dizinin müspet yanı; bölümlerin birer buçuk saat olduğudur. Ben azami bir saat olması kanaatindeyim ama bu da insaflı yine. Başlayacağım.
10
1
10 YANITIN TAMAMINI GÖSTER
DERVİSH DEMİR
Haa Emre Bulut beğenmişse tamam o zaman..😁 Selâmetle..
Şerife Gök
Bütün bunların üstüne Hepsinin üstüne sevda sözleri söylemeliyim Vatanım milletim tüm insanlar kardeşlerim Sonra sen gelmelisin dilimin ucuna adın gelmeli Adın kurtuluştur ama söylememeliyim Can kuşum, umudum, canım sevgilim.💜 ☘️ Erdem Bayazıt ☘️ Dizide en beğendiğim şiir doğrusu (tabi ben son bir kaç mısrasını alıntıladım ama) gerçekten Uraz Kaygılaroğlu'da çok güzel seslendirmişti . Açıkçası tavsiyeniz çok güzel ve açıklayıcı olmuş . Çok teşekkür ederim böyle değerli bir yapımı herkese duyurmaya çalıştığınız için. Hem şiir , hem şair , hem aşk , hem hasret , hem özlem , hem mücadele , hem direniş, hemde bu topraklar ... Yani insanı insan yapan ne varsa sımsıcak bir samimiyetle anlatıyor dizi . Açıkçası bende çok severek izledim ve herkesin izlemesini de çok isterim. İzleyecek olan herkese keyifli seyirler dilerim.🤗💜🌾
1
2
Emre Bulut
Şiir sevdiğim bi şiirdir..Teşekkür ederim..amacım dediğim gibi çok boş diziler, bişey katmayacak diziler izleniyor.Bi nebze buna faydam olursa diye paylaştım..güzel yorumlarınıza teşekkür ediyorum..umarım herkes izler ve faydalanır..
3