Tuğba Aşık

Sabitlenmiş gönderi
"Beni bir gün unutacaksan,bir gün bırakıp gideceksen,boşuna yorma derdi;boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. "
Tutunamayanlar
Tutunamayanlar
Reklam
224 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Elveda Gülsarı
Elveda GülsarıCengiz Aytmatov
8.4/10 · 16,1bin okunma
Tuğba Aşık tekrar paylaştı.
Ne güzel demiş Sabahattin Ali. 🌸
1glsmmm

1glsmmm

@gulsumptrkk
·
12 Eylül 2019 10:10
Kadın bir erkeğe varmaz, kadın bir erkeğe verilmez ve bir erkek bir kızı almaz, (almak, vermek) bu tabirler kadını kıymetten düşüren, ona ahkar (en hakir) mahiyeti veren şeylerdir ve her şeyden evvel bu zihniyeti kadınlarımız kafalarından çıkartmalıdır. Bilmelidirler ki iki cins birbirleriyle hayatlarını birleştirirken yuvaya getirdikleri aynı kıymette şeylerdir ve koca mal sahibi değil, ortak, hayat ortağı demektir.
Sayfa 118 - Yapı Kredi Yayınları, 25. BaskıKitabı okudu

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Tuğba Aşık tekrar paylaştı.
Kadın filozof ve düşünür sayısının az olmasının sebebi ?
Teoman Duralı ; Tarihte kadın filozof ve düşünür sayısının az olmasının sebebi kadınların zeka eksikliği değil, erkeklere kıyasla daha fazla lüzumlu iş yapmak zorunda olmalarıydı. Ev idaresi, sık doğum, sayıları çok olan çocukların bakımı, tarlada çalışmaları gibi. Boş vakti olan erkek sayısı, kadına göre daha fazlaydı. Dolayısıyla tarih boyunca kadına yüklenilen mükellefiyet; onları her türlü ilme vakit ayırmak adına mani olacak derecede ağırdı; analitik becerileri olmamasından değil." Siz hocanın bu tespitine katılır mıydınız ?
Tuğba Aşık
Bir kitabı okumaya başladı
Reklam
Takdim
Yaratıcımıza olan şükür ve minnettarlık sebeplerini sıralamaya kalksak,şüphesiz dermanımız kesilir,damağımız kurur;yazmaya kalksak,elimiz yorulur,mürekkebimiz tükenir... (Mehmet Koç)
72 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
İslam Dininin Güzellikleri
İslam Dininin GüzellikleriAhmed es-Seyyid
10/10 · 13 okunma
Bir zamanlar biz de millet,hem nasıl milletmişiz; Gelmişiz dünyaya milliyet nedir öğretmişiz! Kapkaranlıkken bütün âfâkı insaniyyetin, Nûr olup fışkırmışız tâ sinesinden zulmetin.
Ahlâk deyip geçmeyelim lütfen,bugün hayli uzağında kaldığımız eski dünyanın her şeyidir ahlâk;tasavvurların,düşüncelerin,yapıp etmelerin,başarıların,şahsiyet ve insaniyetin nerede ise tek yahut ilk mihenk taşı...
Reklam
Yolun amacı kendisidir,kendindedir,başkasında,başka yerde değil.Yol başka bir şey için kat edilmez.Bu yola giren sadece yola girer,bu kâfidir.
Seven edepli olmalı ki sevilen nasiplensin çiçeğim..
Bu nasıl sevgidir Efendim..
-Ey Allah'ın Resûlü,beni seviyor musun? -Ey Âişe! Sevmesem yanında olur muydum?Elbette ki seni seviyorum. -Beni nasıl seviyorsun yâ Resûlullah? -Seni kördüğüm gibi seviyorum..
Sayfa 131Kitabı okudu
Resim