Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Gönderi

268 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Kahramanımız, Henry Chinaski! Ekmek Arası, Charles Bukowski’nin otobiyografik romanı. Okuduğum kadarıyla, Henry, Bukowski’nin babasının ismi. Babasından sayısız dayak yiyen bir çocuğun babasına atabileceği en büyük tokat olmalı bu seçim. China ise çok sevdiği ülke Çin, “ski”...
·
Öne Çıkanlar
Murat Ç okurunun profil resmi
Aldım ama okuyamadım, fırsat olmadı. Bukowski rehberi bulup paylaşmıştım burada, Bukowski okuyacaklara güzel bir rehber olmuştu. :) Eline sağlık bu güzel inceleme için. Herkes okuyamaz zaten. Chinaski beni beklesin biraz, yakındır tanışacağım. :))
Begüm(şimdi düşünmeliyim) okurunun profil resmi
O rehberi iletilerden karıştırıp bulacağım şimdi :) Oldum olası ayyaş adamları ve hikayelerini severim. Teşekkür ederim yorumunuz için, siz tanışadurun Chinaski ile, ben de orada olacağım :))
2 sonraki yanıtı göster
Gamze Ö. okurunun profil resmi
Eline sağlık, Bukowski nin karakteri ile uyumlu bir inceleme olmuş sanırsam:) Hee ya, beş yıllığına ölemiyor muyuz sahiden? Bu kitapta mı geçiyor, senin yorumun mu merak ettim. Gerçi bana farketmez, her iki durumda da sevdim bu sözü. Sevgiler ama daha çok saygılar...
Begüm(şimdi düşünmeliyim) okurunun profil resmi
Kitapta geçen söz şöyle: 'İntihar? Tanrım, çaba gerektiriyordu. Beş yıl uyumak istiyordum ama izin vermezlerdi.' Okuduğumda bu fikri çok sevmiştim bu şekilde yazmışım :) Sevgiler, saygılar :)
Adem YEŞİL okurunun profil resmi
Güzel ve değişik bir incelemeydi. Gayet başarılı bir şekilde kalemini konuşturmuş, kitaba dair düşünce ve gözlemlerini bize aktarmaya çalışmışsın. İncelemeni okurken, eski günlerime dair anılarım hatıramda canlanmadı dersem yalan söylerim. Hayat gerçekten zor ve kimin ne şartlar...
Begüm(şimdi düşünmeliyim) okurunun profil resmi
Hayatın bize gösterilmeye çalışılanın aksine bir de pis bir yüzü var herkesin görmezden geldiği. O yüzle tanışmak güzeldi bu kitapta. Acındırmadan üzmeyi başardı. Üzerine bir şeyler karalamak istedim. Ben teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için efendim :))
1 sonraki yanıtı göster
Eminkolnikov okurunun profil resmi
'Ekmek arası' tavuk döner tadında olmuş. Elinize sağlık. :)
Begüm(şimdi düşünmeliyim) okurunun profil resmi
İyi bir şey olmalı, bizim millet sever :)) Ben teşekkür ederim
Bu yorum görüntülenemiyor
Ferah okurunun profil resmi
Ucuz bir şarap, diş döker derler. Okurken önerileriniz ile karşılaşmamıştım ama şimdi yeniden okumalıyım dedirttiniz. Teşekkürler.
Begüm(şimdi düşünmeliyim) okurunun profil resmi
Bu kitabın ruhuna ucuz bir şarabı yakıştırdım bilhassa :) Ben teşekkür ederim:))
Osman okurunun profil resmi
hocam incelemeleriniz kitap kadar keyifli
Ömer Yaşar okurunun profil resmi
Henry'nin babası sürekli işsiz değildi. Bir dönem işsizdi. Babası işsiz olmayı hiç içine sindiremiyor. Ve bir süre sonra tekrar işe başlıyor. Oğlu da işsiz olmasını istemiyor. Maddiyatci bir bakış açısına sahip. Sert ve sevgisiz bir baba.
Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.