Teksen Taşcı, Grey'i inceledi.
22 saat önce · Kitabı okudu · 10/10 puan

50 tonu serisini hemen hemen herkes okumuştur. Fantazi, itaat, seks, geniş hayal gücü, zayıflığın gücün ve zaafı aynı duygular içinde barındıran, diğer bakış açısı ile zengin bir iş adamının seks hayatını anlatıyor gibi aksettirilen bir seriydi. Şimdi okuduğunuz seriyi kenara bırakın birde Grey'in gözünden ve duygularından bakış açısı sağlayın diyorum.

İpek, Kral Katili'yi inceledi.
 16 Mar 17:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitabı da Cadı Avcısı kadar sevdim. Yine çok akıcıydı. Geçen kitapda sevmediğim karakterleri bu kitapta biraz daha sevdim. Kitabı okurken olayları hayal edebiliyorsunuz. Böylelikle unutmanız zor oluyor. Bu açıdan iyiydi. Okumanızı tavsiye ederim.

Arka Kapak:
“Sanırım sen, benim ya en büyük zaferim ya da en büyük hatam olacaksın. Zaman gösterecek.”

Eski cadı avcısı Elizabeth Grey, Harrow’un büyülerle korunan köylerinden birinde saklanıyor, Anglia Krallığı’nı zorla ele geçiren Lord Blackwell’in kellesi için biçtiği bedelden kaçmaya çalışıyordu. Karşı karşıya geldikleri son seferde Blackwell büyük bir yara almıştı ama güce olan tutkusu günbegün artıyordu. Kurallarına karşı gelenlerle karşılaşacağı bir savaş için hazırlanıyordu: Elizabeth ve onun yanında yer alan cadılar ile büyücüler.

Ona büyülü bir koruma ve iyileştirme gücü veren mührünü kaybeden Elizabeth’in gücü şimdi hem fiziksel hem de psikolojik olarak sınanıyordu. Savaş her zaman fedakârlık anlamına gelirdi ancak iyi ve kötü arasındaki çizgi gittikçe bulanıklaşırken Elizabeth, sevdiklerini kurtarmak için ne kadar ileri gitmesi gerektiğine karar vermeliydi.

Dilara, A.V.M'ı inceledi.
11 Mar 01:03 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir AVM ‘nin içinde sıkışıp kalsanız ne yapardınız? Özellikle bu AVM’nin bir başka yüzü daha varsa? Muhteşem bir kurgu, özgün bir hikaye. Okuduğum en iyi kurgu romanlardan biri. Bu AVM de ne kadar güzel ya da alımlı olduğunuzun önemi yok. Kepenkler normal misafirlere kapandığında tuhaf hayatlar ortaya çıkıyor. Kesinlikle okumalısınız!

Merişş, Cinayet Şirketi'yi inceledi.
06 Mar 22:58 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · Puan vermedi

.... spoiler olabilir ama bence yok.....
İvan Dragomilov:Filozof, iş adamı
Burdwell (Slyvanius Thomsun) :Eski sosyoloji profesörü
Haas:Yunanca ve İbranice profesörü..
Lucoville:Seçkin bir kolejde yöneticilik yapmış..
Starkington:Eski ünlü bir gazete müdürü..
Bostwick:Hayvanları Koruma Derneği üyesi. Hayvanların kobay olarak kullanılmasının, üzerinde cerrahi deneyler yapılmasının amansız düşmanı..
Breen :Bakteriyolog..
John Grey:Tiyatro konusunda devrimci görüşleri var...
.........................
Tüm bu adamları ve diğerlerini bilimsel bir platformda bilimsel tartışmalar, felsefe tartışmaları yaparken bulmak beklendik bir tutum olurdu. Peki Dragomilov'un kuruculuğunu yaptığı bir cinayet şirketinin üyeleri olmaları ne kadar beklendik olurdu? Kitap çok okunmadığından sanırım başlamadan önce hakkında pek fazla yorumla karşılaşmadığım için beklentisiz olarak başladım okumaya. Daha kitabın ilk sayfalarından itibaren bu katil filozoflar kitabı benim için elimden bırakamaz hale getirmeyi başardı... kusura bakmayın, az önce kullandığım katil filozof ifadesi biraz yanlış oldu sanırım. Çünkü işin doğrusu örgüt üyeleri kendilerine katil denmesindense cellat demenin daha doğru olacağını düşünüyorlar. Nedenini ise örgüt üyelerinden Burdwell "Kaldı ki ben bir katil değil, verilecek bir yargıyı yerine getiren bir cellatım" cümlesiyle açıklamakta bizlere.
Örgüt üyelerinin temel prensibi eylemlerinin ahlaksal bakımdan haklı olduğuna inanmak. Bu ilke doğrultusunda toplum için yararlı olduğuna inanmadıkları hiçbir cinayeti işlemiyorlar. Sebeplerin bir cinayeti ne kadar meşru kıldığıyla ilgili düşünceler elbetteki farklılaşıyordur ve bu doğrultuda kitabın karakterlerine ilişkin görüşler de farklılık gösterecektir. Düşünceler ne doğrultuda olursa olsun kitap ilerledikçe bu filozof delilere, bağnaz ahlakçılara, eyleme dönüşmeyen bir felsefe neye yarar düşüncesiyle büyük bir soğukkanlılık ve ilgisisizlikle insanın canını alan bu cellatlara sıcaklık duymadan edemiyorsunuz. Kitapdaki olay akışında önemli bir etkisi olan, bir diğer karakterimiz Winter Hall'ın "Hepsi iyi yürekli adamlar. Gerçi biraz özgün kimseler, ama dünyanın en sevimli çocukları. Onları tanıyıp da sevmemek elde değil." sözlerine hak verirken buluyorsunuz kendinizi.
Kitap aslında cinayet şirketi ve buna bağlı olaylar üzerinden filozof cellatlarımızın düşüncelerine ve tartışmalarına yer veriyor. Bu kısımlarda kitaba her zaman hakim olamadım. Bazı kısımları anlamamak kitabı daha çok sevmemi sağladı galiba. Felsefeye ilgisi olan ve bu konuda bilgili birisinin gözünden bu kitabı çok merak ettim. Bu kısımlara rağmen her türden okur için oldukça sürükleyici ve merak uyandırıcı bir kitap..
Şimdiden meraklılarına iyi okumalar...

Mr.Kuralay, Mahzen'i inceledi.
02 Mar 17:30 · Kitabı okudu

Buna benzer fantastik kurgu romanları bir türlü sevemedim. Filmi olsa izlenir ama kitapta bir yerini kaçırdın mı herşey birbirine karışıyor.Ayrıca bir sürü karakter
var romanda. Kitabın bazı bölümlerinde Türk karakterlerin de olmasına şaşırmıştım. İlgimi çeken bir konusu da olmadığı için zoraki okudum.

Su Arıksoysal, Özgürlüğün Elli Tonu'yu inceledi.
26 Şub 05:08 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Özgürlüğün Elli Tonu'nu henüz okumaya başlamamış okurlar kırılmaya hazır olun derim.Spoiler vermeyeceğim fakat sevgili Ana nasıl oluyor da bu kadar aklın başından gidiyor ve yapman gereken tek şeyi unutuyorsun ? Evet ! Açıkçası kitabın en can alıcı sahnesinde Ana'ya feci halde kızdım çünkü Christian seri boyunca fazla erkeksi karakteriyle Ana'ya dert etmesi düşünmesi gereken neredeyse hiçbir şey bırakmıyor arabasının parkına kadar bir çok şeyi kendisi üstleniyor tek bir şey dışında ! Ve bilin bakalım Ana ne yapıyor ? Sorumluluğunda ki tek şey aklından uçuveriyor ve karakterlerimizin ilişkisini derinden sarsıyor bu durum ve bu durum karşısın da Christian'ın gücenmesini haklı buluyorum açıkçası.İçeriğine değinecek olursam serinin son kitabın da yazarın vermek istediği mesajın biraz zorlama olduğunu düşünüyorum.İkinci kitapta aşkın Christian'a neler yaptırdığına zaten şahit olmuştuk bu mesajıyla bir üzerine çıkmaya çalışması bence yersiz olmuş.Ve dile getirmem gereken bir diğer şey ise kitabın sonunu hiç beğenmediğim mutlu bir son elbette fakat hem mutluyuz hem evliyiz ama bakın tutkumuzdan birşey kaybetmedik sahnesi fazla hızlı geçti benim için kapanış mesajını son bir buçuk sayfasına sığdırmaya çalışmasından hoşlanmadım.Alternatif bir son fikrim var mı? Hayır açıkçası başka nasıl biterdi diye düşündüğümde aklıma hiçbir şey gelmiyor fakat bu sonlada pek rahat olduğum söylenemez.Ve eklemek istiyorum eğer sizde benim gibi hissediyorsanız yazarın fanlarının isteği üzerine kaleme aldığı "Grey" kitabını okumanızı tavsiye ediyorum zira 500 sayfalık sadece Grey'in düşünceleriyle baş başa kalmak bana serinin son kitabın sonunu ne kadar beğenmediğimi aklımdan sildi.Harika bir seriye veda etmek ne kadar zor gelsede bu çiftin aşkına sonuna kadar şahit olmaktan büyük keyif aldım.

Su Arıksoysal, Karanlığın Elli Tonu'yu inceledi.
26 Şub 04:30 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Serinin en iyi kitabı olduğunu düşündüğüm "Karanlığın Elli Tonu" bu sefer bütün kartları açık oynuyor ! Birinci kitaba nazaran olaylar çok daha hızlı ilerliyor fakat yazar dilinin akıcılığını kaybetmiyor.Yakışıklı ve zengin bir CEO olan Grey'in bu kitapta tabiri caizse süründüğünü görüyoruz.Ve özellikle erkek cinsine ilgisi olan okuyucular kabul edelim bunu içten içe istedik.Bir okuyucu olarak Grey kadar güçlü bir karakterin aşk karşısında dizlerinin bağının çözüldüğünü görmek beni bir hayli keyiflendirdi.Özellikle Grey'in güzeller güzeli Ana'nın kapıyı çarpıp hayatından çıkıp gitmesine engel olacak bir hareketi ! Gözlerimin dolduğu ve adrenalinle dolduğum o an bu kitabın serinin en iyisi olacağını tahmin etmiştim.Erotizme gelecek olursam yazarın sahneleri ve anlatım biçimini biraz törpülediğini gördüm evet aşk arttı ve tutkuyu biraz geriye çekmesi akıllıca fakat benim çok hoşuma gitmedi ve biraz ayrıntısı eksik buldum.Genel olarak toparlayacak olursam serinin bu kitabın da Grey'in kapılarını sonun da açıp girdiğimi ve Ana'nın biraz daha masumiyetten uzak baştan çıkarıcı bir rol üstlendiğini gördüm ve söylemem gerekirse dozunda kullanılan bu baştan çıkarıcılık Ana'ya fena halde yakışmış.Kesinlikle öneriyorum !