Pelin Sueda, Agapi'yi inceledi.
35 dk. · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

En sevdiğim yazarlardan olan Sarah Jio'nun bir kitabına daha veda ettim.Agapi,yazarın okuduğum sekizinci kitabı oldu.Bu kitaptan önce Yeşil Deniz Kabuğu'nu okumuştum ve beklentilerimi karşılamamıştı.Bu kitabı Jio yazmış olamaz diye düşünceler geçirdim aklımdan.Uzun bir süre Jio'ya ara vermeyi düşündüm.

Agapi'nin konusu çok ilgimi çekti ve bu yüzden şansımı bir daha denemeye karar verdim ama nafile.Yeşil Deniz Kabuğu neyse Agapi de oydu aslında.Yayınevi değişikliği Jio'yu cidden kötü etkilemiş. :( Belki de Jio okumaya Arkadya kitaplarıyla başladığım için çıtayı çok yüksek tutmuştum.

Jio aslında konuyu iyi seçmiş,zaten ilk başta konu ilgimi çekmişti.Ama işlenişini pek beğenmedim,okurların yorumlarını da okuduğumda Agapi'nin diğer Jio kitaplarına nazaran daha sönük kaldığından bahsediyorlardı.Ben de katılıyorum okurlara.Kitabın başları gayet keyifli ilerlerken ortalarında sıkmaya başladı.Jio'nun her kitabına sakladığı minik sırlar olur,bilirsiniz.Ben bu sırları öğrenebilmek için kitabı bir solukta okumaya gayret ederken Agapi de hiç öyle bir heyecan,merak,heves yaşamadım.Tahmin edilebilir bir olay örgüsü vardı.Akıcılık konusu ise beni iyice sarstı.Sarah'nın o akıp giden duru satırlarını çok aradım Agapi'de.

Pena Yayınları ve Sarah hem Yeşil Deniz Kabuğu ile hem de Agapi ile beni hayal kırıklığına uğrattılar.Böyle düşünmeyi hiç istemezdim ama sıradaki Jio kitabım olan Kelebek Adası için hiç umutlu değilim.Nerede o Sarah'nın eski öyküleri düşüncesi aklımdan çıkmazsa korkarım bu umutsuzluk hissi devam edecek.6 puanı konusu,yazarı ve sonu için verdim,o kadar.

Konusu ilginizi çektiyse Agapi'yi listenize ekleyebilirsiniz ama beni hiç tatmin etmedi.Umarım Kelebek Adası bana hayal kırıklığımı unutturur.Hayırlı Ramazanlar ve bol okumalı günler.Allah oruçlarınızı kabul etsin.Bir dahaki kitabıma kadar görüşmek üzere. :)

Sadık Cemre Kocak, Yürüyen Ölüler - Valinin Düşüşü'ü inceledi.
18 May 11:51 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitap oldukça hızlı giriyordu. Gece sahuru beklerken okumaya başladığım, sabah erkenden kalkıp devam edip bitirdiğim bu güzel eserde de olay örgüsü hoş olsa nedense ilk kitabın o heyecanına bir türlü erişemiyorum. Kitaplar kötü değil ama o tadı niyeyse alamıyorum.
Özellikle Philip Blake söz konusu olduğunda nedense böyle bir final ve yaşananlar hani çok aceleye gelmiş gibiydi. En azından üç kitapta okuduğum kadarıyla böyle olması çok ters oldu. Zaten adamın yaşadığı bir kişilik bozukluğu varken darbe hangisine geldi de biz hangisi sandık bilemedim.
Sözün özü ben bu serinin iyi olduğunu ve geç kaldığımı düşünüyorum ancak diğer yandan da seri kitapları tek tek beklemek yerine biraz geç kalıp sırayla okumanın daha iyi olduğu görüşündeyim. Hayırlı cumalar, iyi hafta sonları, mutlu günler ve keyifli okumalar..

Hayırlı günler arkadaşlar. Yine çok güzel bir gün ve ben çocuklar gibi neşeli hissediyorum. Umarım sizlerde bu günün keyfini çıkaranlardan olursunuz. Herkese neşe, sevgi ve huzurlu bir gün dileği ile...

Herkese Mutlu Hayırlı Günler 1000 Kitap Ailem. Iftara Saatler Kaldı;);));;) Ilk Gününüz Nasıldı?

Hayırlı, Bereketli Ramazanlar
Ey iman edenler!
Allah'a karşı gelmekten sakınmanız için oruç, sizden öncekilere farz kılındığını gibi size de farz kılındı.
Oruç sayılı günlerdedir.Sizden kim hasta ya da yolculukta olursa, tutamadığı günler sayısınca başka günlerde tutar.Oruca gücü yetmeyenler ise bir yoksul doyumu fidye verir. Bununla birlikte, kim gönülden bir iyilik yaparsa (mesela fidyeyi fazla verirse) o kendisi için daha hayırlıdır. Eğer bilirseniz oruç tutmanız sizin için daha hayırlıdır.
(O sayılı günler), insanlar için bir hidayet rehberi, doğru yolun ve hak ile batılı birbirinden ayırmanın apaçık delilleri olarak Kur'an'ın kendisine indirildiği Ramazan ayıdır. Öyle ise içinizden kim bu aya ulaşırsa, onu oruçlu geçirsin. Kim de hasta veya yolcu olursa, tutamadığı günler sayısınca başka günlerde tutsun. Allah size kolaylık diler, zorluk dilemez. Bu da sayıyı tamamlamanız ve hidayete ulaştırmasına karşılık Allah'ı yüceltmeniz ve şükretmeniz içindir.
[Bakara Sûresi, (183,184,185. ayetler), Diyanet İşleri Başkanlığı Meali]

Hayırlı ramazanlar
(183) Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakınmanız için oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de farz kılındı.
(184) Oruç, sayılı günlerdedir. Sizden kim hasta, ya da yolculukta olursa, tutamadığı günler sayısınca başka günlerde tutar. Oruca gücü yetmeyenler ise bir yoksul doyumu fidye verir. Bununla birlikte, gönülden kim bir iyilik yaparsa (mesela fidyeyi fazla verirse) o kendisi için daha hayırlıdır. Eğer bilirseniz oruç tutmanız sizin için daha hayırlıdır.
(185) (O sayılı günler), insanlar için bir hidayet rehberi, doğru yolun ve hak ile batılı birbirinden ayırmanın apaçık delilleri olarak Kur’an’ın kendisinde indirildiği Ramazan ayıdır. Öyle ise içinizden kim bu aya ulaşırsa, onu oruçla geçirsin. Kim de hasta veya yolcu olursa, tutamadığı günler sayısınca başka günlerde tutsun. Allah, size kolaylık diler, zorluk dilemez. Bu da sayıyı tamamlamanız ve hidayete ulaştırmasına karşılık Allah’ı yüceltmeniz ve şükretmeniz içindir.
(Bakara Suresi, 183-185. ayetler)