Sümeyye Nida ÇELİKDEMİR, bir alıntı ekledi.
 5 saat önce · Kitabı okudu · 10/10 puan

İnsanoğlu korktuğu yaratığın ta kendisidir.

Kafes, Josh Malerman (Sayfa 238 - İthaki Yayınları,15.Baskı,Ocak 2018,İSTANBUL.   Türkçe Çeviri:Aslı Dağlı)Kafes, Josh Malerman (Sayfa 238 - İthaki Yayınları,15.Baskı,Ocak 2018,İSTANBUL. Türkçe Çeviri:Aslı Dağlı)
nihan kibar, Kırmızı Piyano'yu inceledi.
23 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 4/10 puan

Kafes daha güzeldi evet sonu iyi değildi ama daha zevkle okudum ondan sonra bu kitap olmamış. Baştan sona sıkıcı geldi bana yine de yazarın emeğine sağlık

Cinan Tütüncü, Kırmızı Piyano'yu inceledi.
Dün 15:49 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Güzel tasvirlerle ve geçen ortamlarla beklentiyi doruğa taşıyarak, sonunda hayal kırıklığına uğratıyor. Zorla bu kadar oldu demiş sanki yazar. Sanırım KAFES in ötesine geçemeyecek sevgili Josh :(

sonradan_okur, Kafes'i inceledi.
18 May 12:55 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Stephen King kitaplarında olduğu gibi kitap bitince "Eeee?" diyorsunuz.Böyle bir bitmemişlik,bir anlamsızlık,bir rüyaymış hissi sizi sarıyor.

Kurgu iyi fakat okuyucunun hayal gücüne fazlasıyla (!) bırakılmış çok nokta var.Mesela hala merak ediyorum ve muhtemelen kitabı unutana dek de merak edeceğim.Sahi o yaratık neye benziyordu? :)

Atila Demirtaş, Kırmızı Piyano'yu inceledi.
17 May 19:06 · Kitabı okudu · 7 günde · 8/10 puan

Philip tonla ve grubu the danes in bir sonraki hit şarkıları için umutsuzca ilham arama çabaları,Amerikan ordusu ,bu sesin kaynağını bulmak için Philip ve arkadaşlarını bir göreve göndermek istiyordu.Bu keşif yolculuğu,kızgın çöl kumları arasında gömülü kalmış bir gizemin kalbine yapılan bir yolculuğa dönüşecekti. Amerika’da gözlerden saklıbir hastanede ellen isimli bir hemşire,vücudundaki tüm kemikleri kırılmış bir hastaya bakıcılık yapıyordu.Hasta nasıl bu şekilde yaralandığını bilmiyordu fakat vücudu mucizevi bir hızla iyileşiyordu. Başına gelenler hakkında her geçen gün daha çok şeyi hatırlayan bu gizlemi hasta,Ellen’ı hiç beklemediği bir yolla sokacaktı. Peki gizemli hastanın Afrika’da ki olaylarla ne gibi bir ilgisi vardı?

Rümeysa Nil Korkmaz, Kırmızı Piyano'yu inceledi.
17 May 17:52 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bu kitabı sınav haftam da başlamıştım başlamamam gerektiğini biliyordum ama başlamıştım kitabı bitirdiğimde Kafesin biraz aşağısında aşağısında kalsa da Gölün Dibindeki Evden bir tık yüksek bir kitaptı Malerman yine çok akıcı bir dille yazmış bu kitabı biraz konusuna değinecek olursam eğer konusu bir Müzik grubunun askeri istihbarat tarafından (yanlış hatırlamıyorsam) çölde bir sesin kaynağını aramaları ile çağrılması sonucunda yaşanan olaylar Bence konu ilginç de kitap güzeldi Malerman'ın hangi kitabıyla başlasam diye düşünüyorsanız Bence kırmızı piyano ile başlamalısınız Çünkü Kafes ile başlayınca beklentileriniz yüksek oluyor ve hayal kırıklığına uğruyorsunuz

Nefise Şahin, Kafes'i inceledi.
 15 May 23:29 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap, bir dönem hızlı bir çıkış yaptı, birçok kişinin dilinde, elinde, düşüncesinde oldu. Ben de uzun bir dönem merak ettim bu kitabı. Korku-gerilim türünde kitaplar okumaya bayılan biri olarak dikkatimi çekmemesi de zordu.

Elime nihayet geçtiğinde büyük bir hevesle başladım. Sonradan bu sitede kitap hakkında yapılan incelemeleri merak ettim. Sitedeki kişilerin düşüncelerine değer veriyor ve ona göre kitap okuyorum çoğunlukla. Bu kitaba olan merakım ise daha önceleri dayandığı için kitaba başladıktan sonra okuma fırsatı buldum ve çok şaşırdım.

En popüler incelemeler, genellikle düşük puan verenlerden gelmişti. İncelemeleri okuyunca da yazılanlar tuhafıma gitti.

Bir yazarın ilk kitabını Stephen King ile karşılaştırmak bana normal gelmedi. Böyle bir kıyaslama yaparak kitabı sevmediklerini söylemeleri normal gelmedi.

Kitaba dönecek olursak:

1) Konusu özgündü ki bir yazar için büyük bir artıdır özgün konuda yazmak. Birbirlerinin benzeri olan o kadar çok şey okurken farklı bir hayal gücü bana çok iyi geldi.

2) Yazar, tüm kitap boyunca heyecanı hep ileri ki sayfaya taşıdı. Hep bir sayfa daha okumak istedim.

3) Yazar, kitaba gerekli bir son yazmış. Birinci kitap için gayet iyi. İşte o ince çizgiye geldik. Diğer incelemelerde de bahsedilen o eksik parçalar.

Kitap, bitti ama sonlanmadı. Tamam, yazar bitirmiş olabilir ama okur için bitmiyor. Sonrasında olacakları merak ediyor insan. Olay çözümsüz kalıyor ya da yazara göre öyle bir kurgunun çözümü yok. Hayat, hep o şekilde devam edecek.

Özetleyecek olursak, güzel bir kitaptı. Yazarın ilk kitabına göre gayet başarılıydı. Korku-gerilim türünde okunmayı hak eden bir kitap.

Bu türü sevenlere tavsiye edilir.

Ahmet Arslantaş, bir alıntı ekledi.
15 May 11:27 · Kitabı okuyor

Oradan ayrıldık çünkü bazı insanlar gelecek en küçük bir haberi beklerken, bazıları kendi haberlerini yazar.

Kafes, Josh Malerman (Sayfa 114)Kafes, Josh Malerman (Sayfa 114)
Gizem Yoldaş, Kafes'i inceledi.
14 May 16:28 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

josh Malerman, "kafes" ile insanların ilkel korkularını açığa çıkarıyor. bilinmeyen şeyler insanı ürkütür ya hani, işte yazar gizem kavramının arkasındaki o sıra dışı gücü okuyucuya hissettirmeyi başarıyor. tasvirler ve karakter yapıları mükemmel. kendinizi bir karakter gibi hissediyorsunuz çoğu zaman.

Nefise Şahin, bir alıntı ekledi.
14 May 10:18 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kendimi bildim bileli aptallığımız yüzünden sonumuzun geleceğini düşünürdüm.

Kafes, Josh Malerman (Sayfa 137 - İthaki)Kafes, Josh Malerman (Sayfa 137 - İthaki)