42 Derin Düşünce

8,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
48 gösterim
Mark Vernon, Alain de Botton’la birlikte Londra’daki “Yaşam Okulu”nun kurucuları arasında yer alan bir isim. Hayatı anlamak için felsefeye başvurmanın elzem olduğunu bütün kitaplarında vurguluyor. Yazarın Türkçede yayınlanan ilk kitabı 42 Derin Düşünce: Hayat, Evren ve Diğer Her Şey Üzerine, ünlü “Otostopçu’nun Galaksi Rehberi” kitabına bir gönderme aslında. Orada, evrendeki bütün soruların cevabı olduğuna inanılan “42” sayısından yola çıkan Mark Vernon, kitabında dünya düşünce tarihinde yer etmiş ünlü isimlerin söylediklerinden politik sloganlara kadar geniş bir yelpazede seçtiği cümleleri kendine başlangıç vuruşu yapıyor.
“Mutlu Hayat”, “Gündelik Hayat”, “Çalışma Hayatı”, “Sosyal Hayat”, “Yeşil Hayat”, “Sorgulanmış Hayat” ve “Hayatın Sonu” ana başlıkları altında toplanan 42 denemeyi okuduktan sonra hayatınız birdenbire değişmeyecek belki, ama hayata bakışınızda bir değişiklik olacağı kesin!
42 Derin Düşünce’de, yazarın deyişiyle, “…bana ilham veren şey felsefe. Ama muammaların ya da kuralların felsefesi değil, ‘Nasıl yaşamalıyım?’ sorusunu soran felsefe.”
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2010
 • Sayfa Sayısı:
  190
 • ISBN:
  9789755704654
 • Yayınevi:
  Sel Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitabın isminin de anlattığı üzere 42 adet harika cümlenin açılımını içerir.
Merak edenler için;

"Aşkın gözü kördür." Anonim
111. sayfada size bu cümleyi anlatıyor. Tabi ki tek bir örnekleme ile değil. :) #spoiler