9 Ejder Harry Bosch Serisi 15

7,8/10  (4 Oy) · 
8 okunma  · 
3 beğeni  · 
688 gösterim
Fortune Likör, Los Angeles'ın belalı güney mahallelerinden birinde yer alan, Dedektif Harry Bosch'un yıllardır bildiği bir içki marketidir. Marketin sahibi John Li'nin bir cinayete kurban gitmesi Bosch'u çok kötü etkiler ve Li'nin ailesine katili bulacağına söz verir.

Yaptığı araştırmalar sonunda, çok sayıda göçmeni Amerika Birleşik Devletleri'nde kurdukları yeni hayata kadar izleyen, acımasız ve çok geniş kapsamlı Hong-Kong'lu bir suç şebekesini ortaya çıkarır ancak hayatı birdenbire altüst olur. Dünyada her şeyden üstün tuttuğu, en aziz varlığı ondan alınmıştır ve o da kaybettiği şeyi geri almak üzere Hong-Kong'a gider. Şehrin Aç Hayaletler Festivali'nin bütün hızıyla devam ettiği Dokuz Ejder diye anılan köhne bir mahallesinde Bosch, bütün kuralları bir kenara bırakarak ölümcül bir tehlikeye atılacaktır.

Dokuz Ejder, GQ dergisi tarafından "dünyanın en iyi polisiye yazarı" olarak nitelendirilen Michael Connelly'nin zirveye çıktığı ve kendi sıra dışı standartlarını bile geride bıraktığı emsalsiz, son derece heyecanlı bir roman...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9789752117570
 • Orijinal Adı:
  9 Dragons
 • Çeviri:
  Mehmet Gürsel
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
İlhan DALKIRAN 
15 Haz 01:21 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Harry Bosch'un önceki romanlarından ayrılan özelliği hareketli bölümlerin artırılması olmuş. Bana Harry Bosch serisini sevdiren; yapılan soruşturmaların, elde edilen delillerin toplanma süreçlerini ayrıntısıyla ele alması ve teknolojinin bu sürecin içinde çok fazla yer tutmamasıydı.Bosch'un akıl yürütmelerini ve davalarda izlediği yolu zevkle okuyordum. Bunların azaltılması bence iyi olmamış. Okurken özellikle Çin'deki bölümlerde Liam Neeson'un oynadığı Taken(96 Saat) filmini izler gibi oldum. Amerika'daki bölümler ise klasik Bosch romanlarının özellikleri yansıtıyordu.
Hareketli bölümlerin artırılmasının bir dezavantajı da cinayetin kitabın daha başında kolayca anlaşılmasını sağlıyor.( Belki de bana öyle gelmiştir.)

Kitaptan 1 Alıntı

İlhan DALKIRAN 
15 Haz 01:33 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Harry Bosch tüm hayatı boyunca bir misyonu olduğuna inanmıştı. Ve bu misyonu yerine getirebilmek için kurşun geçirmez olmalıydı. Hiçbir şey ve hiç kimsenin ona zarar vermemesi için hem kendisini hem de hayatını dayanıklı, sağlam kılmalıydı. Tüm bunlar daha önce varlığından haberi olmadığı kızıyla tanıştırıldığı gün değişmişti. O an hem kurtulduğunu hem de kaybolduğunu biliyordu. Artık tüm dünyaya sonsuza dek ancak bir babanın bilebileceği şekilde bağlanacaktı. Ama aynı zamanda kayıp biri de olacaktı, çünkü yüzleştiği karanlık güçlerin bir gün kızını bulacağını biliyordu.

9 Ejder, Michael Connelly (Sayfa 212 - Altın Kitaplar)9 Ejder, Michael Connelly (Sayfa 212 - Altın Kitaplar)