Aç Tırtıl

9,7/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
2 beğeni  · 
293 gösterim
1969 yılında ilk kez yayımlandığından beri pek çok ödül alan Aç Tırtıl, çocukların sevgilisi olmaya devam ediyor. Büyük boyutu, Eric Carle'ın capcanlı resimleri ve sade diliyle bu kitap özellikle okulöncesi çocuklarına eğlenceli okuma deneyimi yaşatarak kitap sevgisi kazandırmaya yardımcı oluyor... Aç Tırtıl pazartesi günleri 1 elma, salıları 2 kocaman armut, çarşambaları 3 erik, perşembeleri 4 çilek, cumaları 5 portakal tadında...Cumartesileri ise birbirinden leziz 10 farklı yiyeceğe bedel. Pazarları mı? Pazarları güzel bir kitap okumanın tarif edilmez mutluluğudur Aç Tırtıl.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2016
 • Sayfa Sayısı:
  24
 • ISBN:
  9789757549215
 • Çeviri:
  Fatih Erdoğan
 • Yayınevi:
  Mavi Bulut Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Ah Kam Yıl 
06 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Elinize aldığınızda çok fazla bir heyecan duymamanız çok normal. Ama ayrıntılı bir incelemeye tabi tuttuğunuzda bir insan bu kadar basit bir kitapla bu kadar az cümle ile dünyalar kadar kazanımı, bilgiyi nasıl verebilir diye hayretler içinde kalacaksınız.
Günlerden renklere, renklerden sayılara, tırtıldan kelebeğe, farklı farklı bir çok kavram bu kitapla eğlenceli bir şekilde çocuğumuzun zihnine işliyor.

Fatmanur Çelik 
 14 Oca 01:51 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Oğluma daha bir yaşındayken aldığım ( şuan iki), aldığımdan beri hemen her gün beraber okuduğumuz ve asla sıkılmadığımız favorimiz Aç Tırtıl. Gelişiminin her aşamasında farklı bir bölümüne ilgi duyuyor olması ise şaşırtıcı çünkü oldukça kısa bir kitap aslında. Taşıdığı ünün altında ezilmeyen oldukça başarılı bir kitap.

emembi 
05 May 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

bana göre efsane çocuk kitabı. sade ve öğretici. oğluma her okuma saatinde okumadan geçmiyorum bu kitabı. gerçi artık o bana okuyor. çocuğunuza sayı saymayı öğretmek için çok güzel bir kitap.

Suna Vatandaş 
26 Ara 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Gökalp 28 aylık en sevdiği kitap oldu .
Sonunda kelebek olan tırtıl bayılıyor ve keyifli kendi söylüyor .
Bence de güzel günleri ve sayı saymayı da öğreniyor çocuklar farkında olmadan