Minik Tohum

9,0/10  (3 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
181 gösterim
Minik Tohum, güçlü sonbahar rüzgârı başlayınca diğer büyük tohumlarla birlikte uzun bir yolculuğa çıkar.Yolculuk tehlikelerle doludur. Tohumların çoğu birer birer kaybolur, biri güneşte yanar, diğeri okyanusa düşer, öbürü bir kuşa yem olur.
Kalanlar verimli bir toprağa indiklerinde bile tehlike yanı başlarındadır;küçük bir bitkinin üzerine basılır, yeni açmış ufak bir çiçek koparılır,ancak minik tohum göze çarpmadan büyümeyi sürdürür.
Minik tohum, dev bir çiçek olur ve sonbahar geri geldiğinde kendi tohumlarını rüzgâra savurur;tüm süreç yeniden başlar.Eric Carle'ın güzel metni ve göz kamaştırıcı kolajları bir bitkinin basit yaşam döngüsünü, heyecan verici bir öyküye, bir doğa dersine ve direnmenin önemine ilişkin ilham verici bir bildiriye dönüştürüyor. Genç okuyucular, bu heyecan verici öykünün mutlu sonundan hoşlanacak ve yıllar boyu,Minik Tohum'un birçok tehlike ve engel karşısında kararlılıkla direnmesini ve sonunda başarmasını unutmayacaklar.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2014
 • Sayfa Sayısı:
  40
 • ISBN:
  9789752752832
 • Çeviri:
  Coşkun Şenkaya
 • Yayınevi:
  Kuraldışı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Asiye Yıldız 
28 Mar 18:40 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Bir tohumun ağzından hayatının hikayesi. Aslında tüm hayatın hikayesi gibi. Yeğenlerim kitabı çok sevdiler. Resimler güzeldi. Okulöncesi çocukların ilgisini çekecektir. Ne de olsa çocuklar kendilerini, çevrelerini, hayatı öykü ve masallarla çok daha iyi anlıyorlar.

minik bir tohumun gözüyle bitkilerin yaşam döngüsü keyifli bir şekilde anlatılmış. Her bir sayfada minik tohumu gözleriniz arıyor. :)


"Minik tohum, dev br çiçek olur ve sonbahar geri geldiğinde tohumlarını rüzgara savurur, tüm süreç yeniden başlar. "