Adını (Celle Celaluhu) Kalplere Yazmak

5,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
118 gösterim
Cihad, Allah'ın adını ve dinini yüceltme ve herkese duyurma yolunda mücadele etmenin adıdır. Bu mücadele insanoğlu var olduğu günden beri vardır ve kıyamete kadarda devam edecektir.

Cihadı sadece "düşmanlarla savaşmak" şeklinde nitelendirmek, cihadın mânâsını daraltmak demektir. Zamanımızda cihad, bambaşka bir keyfiyet kazanmıştır. Dünyamızın bir köy haline geldiği, iletişim vasıtalarının baş döndürücü bir hızla ilerlediği, ulaşım imkânlarının hayallerimizi aşan bir seviyeye ulaştığı ve kuvvetler dengesinin ayrı bir büyüye büründüğü günümüzde, elbette cihadın şekli de değişik olacaktır. Bu, cihadın mânâ ve içeriğinin değiştiği anlamına gelmez.

Yeryüzünde cihaddan daha büyük bir vazife yoktur. Zaten olsaydı, Allah (celle celâluhû) peygamberlerini o vazife ile vazifelendirirdi.
Cihadı güzelleştiren, vasıta olduğu şeylerdir. Ci
had, "İ'lâ-yı kelimetullah"a, yâni Allah'ın adının ve mdininin dünyanın her yerinde duyulmasına vesile olması; Müslümanlığa ve Müslümanlara tecavüz edenlere karşı sindirici ve caydırıcı bir yanının bu lunması; güçsüz ve mazlum insanların koruyucu luğunu sağlaması açısından güzeldir.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2010
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9789756096475
 • Yayınevi:
  Rehber Yayınları
 • Kitabın Türü: