Ahlaksız (Jonathan Stride Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
5,1bin
Gösterim
Adı:
Ahlaksız
Alt başlık:
Jonathan Stride Serisi 1
Baskı tarihi:
Eylül 2014
Sayfa sayısı:
464
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054401710
Orijinal adı:
Immoral (Jonathan Stride #1)
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Panama Yayıncılık
Macavity "En İyi İk Roman" ödülü...

Teğmen Jonathan Stride, korkunç bir dejavu olayıyla karşı karşıyadır. Bir yıl içinde ikinci kez, Minnesota’da güzel bir kız kaybolmuştur ve Superior Gölü’nün amansız rüzgârları gibi hiçbir iz bırakmadan gitmiştir.
İlki Kerry McGrath. Tatlı. On altı yaşında. Ve şimdi de Rachel Deese. Tuhaf, seksi ve vahşi.
Medya, Stride’ı bir seri katili yakalaması için zorluyor. Ama o, Rachel’ın çarpık geçmişini ortaya çıkardıkça, görünenin ardındaki gerçeğin insanların hayal ettiklerinden çok daha karmaşık ve çok daha kötü olduğuna inanmaya başlıyor.
Araştırma onu buzlarla kaplı kuzey ormanlarından Las Vegas’ın erotik sıcağına taşıyor. Ve Stride, açığa çıkardığı her sırla birlikte kendi hayatının da değiştiğini anlıyor.

“AHLAKSIZ, heyecanın doruğa yükseldiği, bir solukta okuyacağınız bir roman.”
Michael Connelly

“Nefes kesici bir biçimde gerçek ve tamamen inandırıcı… Bugünlerde bulabileceğiniz en edebi ve zarif yazım.”
Jeffery Deaver
456 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
2006 yılında En İyi İlk Kitap Macavity ödüllünü alan ve orijinal adı, " Immoral" olan bu eser aldığı ödülü hak etmiş...

Jonathan Stride, o yıl kaybolan, Kerry McGraht'in soruşturmasını devam ettirirken ikinci kaybolma vakası ile karşı karşı gelmişti. Rachel'de kayıp olarak bildirilmişti. Zor duruma düşen Teğmen Stride, eşinin acısını zihnine ve kalbine gömmeye çalışarak tüm gücünü ve bilgisini bu iki kızın üstüne yoğunlaştırmak için büyük çaba sarf etmekteydi. Yardımcısı Maggie ise ona elinden geldiği kadar destek olmaya çalışarak yükünü hafifletmek için uğraşıyordu...

Ne olmuştu bu iki kıza? Minesotta'nın Duluht kasabası daha önce böyle bir vaka ile karşılaşmamıştı. Kızların akıbetini hem aileleri hem de tüm kasaba büyük bir merak içinde beklemektelerdi. En büyük soru ise; kızlar kendi istekleri ile mi evlerinden ayrılmıştı yoksa herkesin korktuğu gibi kasaba da bir sapık mı vardı? Basın özellikle Teğmeni köşeye sıkıştırmak için tüm yetkilerini kullanmaktan çekinmiyordu. Arkalarında hiç iz bırakmayan kızlar acaba ölmüş veya öldürülmüşler miydi?

Teğmen Stride özellikle Rachel'in annesi ve üvey babası ile görüştükten sonra hislerinde yanılıp yanılmadığını, davayı sonuçlandırıncaya kadar büyük bir merak içinde kalacağından habersizdi...

Rachel, ele avuca sığmayan kişiliği ve amansız nefretinin büyüklüğü ile kendisine ve ailesine zarar verebilecek biri miydi?

Teğmen Stride, bu koşuşturma arasında tanıştığı Andrea ile yolunu çizmekte acele karar verip, yaşayacakları ilişkinin sonunda hangi gerçekler ile karşı karşıya gelecekti?

Ortada ceset olmadan tüm delillerin bir kişiyi işaret etmesi o kişinin tutuklanması için yeterli miydi?

Açıkçası kitabın her sayfasını daha neler olacak diye okudum. Yazarın dili sade ve akıcı, betimlemeleri polisiye romanlara göre çok iyi ayarlamış, kurgu ise son sayfalara kadar merakınızı çekmeye devam edecek...
464 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Aldığı ödülü hak eden bir polisiye olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Artı 18 olduğunu belirtmek isterim fakat kötü örnek teşkil ettiğini söyleyemem. Ders almasını bilene gayet güzel mesajlar da veriyor.
Eğer katili tahmin etmiş olsaydım bu kadar zevk almazdım diye düşünüyorum. Çok farklı bir sonla bitiyor ve inanılmaz sürükleyici.
 • Hipnoz
  7.4/10 (143 Oy)107 beğeni484 okunma280 alıntı5,7bin gösterim
 • Av Mevsimi
  7.3/10 (128 Oy)95 beğeni364 okunma258 alıntı5,3bin gösterim
 • Klon
  6.8/10 (184 Oy)134 beğeni511 okunma258 alıntı7bin gösterim
 • Zamanla Randevu
  7.8/10 (176 Oy)147 beğeni460 okunma224 alıntı5,9bin gösterim
 • Kırık Bebekler
  7.9/10 (93 Oy)68 beğeni221 okunma168 alıntı3.374 gösterim
 • Başka Şansın Yok
  8.0/10 (130 Oy)104 beğeni411 okunma71 alıntı3.070 gösterim
 • Parafili
  8.1/10 (209 Oy)180 beğeni661 okunma224 alıntı6,3bin gösterim
 • Zor Oyun
  8.1/10 (137 Oy)108 beğeni445 okunma71 alıntı2.701 gösterim
 • Yüksek Gerilim
  7.8/10 (187 Oy)146 beğeni558 okunma400 alıntı5,4bin gösterim
 • Sessiz Kurban
  7.9/10 (187 Oy)168 beğeni644 okunma89 alıntı5,4bin gösterim
456 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Yılın son kitabı Ahlâksız oldu. Sınavlar vs derken biraz geç bitti, geç olsun güç olmasın derler atalarımız.. Gelelim romanın içeriğine polisiye/gerilim türünde olsa da gerilimi hissedemedim. Buna rağmen kurgusu muhteşemdi. Her sayfada merak uyandıran bir unsur vardı. Spoiler vermemek adına kısaca özetlemek gerekirse; Tüm olay Rachel ve Kerry adında iki güzel kız etrafında dönüyor. Hatta bu iki kız aynı yaşlarda ve aynı güzellikler. Rachel' ın kaybolmasıyla ilgili şüpheli olan üvey babası Grame, Rachel'in annesi tarafından öldürüyor. Yıllar sonra bu ölümün doğru bir karar olduğuna inanırlar. Rachel ve Kerry' nin kaybolmasıyla ilgilenen Stride karısının ölümüyle birlikte sarsılır, bir öğretmenle tanışıp evlenir. Fakat bu da doğru karar değildir... Hiç tahmin etmediğim birinin katil çıkması beni şaşırttı. Yazarın kalemini sevdim, anlatımı güzeldi. Diğer kitaplarını da alıp okumayı istiyorum..
456 syf.
·Beğendi·10/10 puan
B-A-Y-I-L-D-I-M !!!

Merhaba arkadaşlar.Çok şiddetli bir tavsiyeyle karşınızdayım! Benim gibi polisiye sevenler özellikle ilgilensin bu paylaşımla. Çünkü çok farklı ve zekice kurgulanmış bir kitaptan bahsedeceğim.


Bir yıl içinde kaybolan iki genç kızın hikayesini çözmeye çalışan Teğmen Stride birbirinden tamamen farklı karakterde olan bu kızların hala hayatta mı yoksa ölü mü olduğunu dahi bilmeden iz sürmektedir. Kızlardan biri masum ve sevimliyken diğeri tam bir tehlike olarak bilinmektedir. İki kayboluş arasında bir bağ var mıdır? Gerçek gözlerinin önünde duran mı yoksa görünmeyenlerin ardında kalan mıdır? .

Her şeyden önce kitabın müthiş akıcı olduğunu belirtmem gerekiyor. Yazar, okuyucuyu şüpheden şüpheye savurma yolunu seçmeden müthiş bir kurguyla farklı bir hikaye çıkarmış. Öyle ki tahmin oyunları oynamak yerine sadece okuyorsunuz. Oldukça uzun sayfalar boyunca süren mahkeme sahneleri müthişti. Gerçekten kendimi o mahkemenin jüri üyesi gibi hissettim. Mahkeme sahnesinin bu kadar uzun işlenmesi sayesinde olay yeri incelemeleri ya da şüpheli kişilere yapılan baskınlar arasında koşturmak yerine tüm karakterlerle birlikte o mahkeme salonunda oturup can kulağıyla bütün detayları dinliyorsunuz. Daha çok şey yazmak istiyorum ama spoiler vermeden bu heyecanı paylaşamayabilirim. O nedenle inatla ve şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum! Umarım siz de benim kadar beğenirsiniz. Herkese keyifli okumalar.
464 syf.
·3 günde·1/10 puan
Çok güzel yorumlar okuyarak başladım ama hiç beğenmedim belki konusu sürükledi beni,sürekli bir uygunsuz sahneler terimler vardı küçük bir çocuk polisiye diye alıp okusa aklına çok saçma şeyler girerdi eminim gerilim kitabıydı ama hiç gerilim yoktu ben tavsiye etmiyorum ama bu okuyucuya kalmış bir tercih.
464 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10 puan
Öncelikle kitabın kurgusu çok güzeldi ve biraz da farklıydı. Klasik polisiye romanlarına göre aksiyonu düşük olmasına rağmen akıcı bir dille ele alınması, çok sürükleyici olması nedeniyle hiç sıkılmadan okuyabileceğiniz güzel bir polisiye - gerilim türünde eser olduğunu söyleyebilirim. Yazarın katili eserin içine çok iyi sakladığını düşünüyorum. Okudukça neredeyse her bölümde katilin kim olacağı hakkında farklı tahminde bulunduruyor ve açıkcası finale geldiğinde hiç tahmin bile edilemeyecek gerçekler ortaya çıkıyor. Sadece biraz daha olumsuz olarak düşündüğüm kısım bölümler arası geçişlerin çok sert olduğuydu. Nasıl desem bölümlerin aralarında belli bir mesafe, bir boşluk vardı ve okuyucunun o arayı kendisinin doldurması bekleniyordu muhtemelen...
452 syf.
·2 günde·Beğendi
Bazen rüyamda beni kovalayan kollar,bacaklar ve kafasız bedenler görüyorum...

Brian Freeman ilk serisi.Teğmen Jonathan Stride,karmakarışık bir o kadar da korkunç bir cinayet ile karşı karşıyadır.Çalkantılı ve sıkıntılı özel hayatı onu güçsüz düşürür,yeni bir evliliğe adım atar ve kısa bir süre sonra korkunç cinayet patlak verir.Suçlu ya da suçlular kimdir? Rachel,küçüklüğünden beri annesini sevmemiş ve hatta onu bir fahişe olarak nitelendirmiştir.Babasının ölümünden annesini sorumlu tutmuş ve ondan nefret etmiştir.Annesi kısa bir süre sonra bir evliliğe adım atar ve Rachel bir intikam almayı hedefler.Üvey babasıyla birçok kez cinsel ilişkiye girer bunu annesinin görmesini ister.Annesi olaylardan haberdardır ama görmezden gelmektedir.Çünkü kocasından hamile kalmıştır,korkuyordur.Teğmen Stride,medyanın 'seri katil' tiplemesine ve baskısına kulak asmaz,bu işin bu tür bir cinayet olmadığını hisseder ve düğümleri tek tek açmaya başlar....Kitapta ikinci serisinde de olduğu gibi çok fazla cinsellik,ensest ilişkiler mevcut.Bazen içinizi bile kaldırmayacak şekilde ileri gidilmiştir.Yazarın bu tarafı hep olumsuz gelmiştir.Cinsellikten değil,cinayet hikayelerini sadece tek bir yönden ilerletmesi haz etmediğim bir durum.Ancak kendini geliştirdiğini söylemek mümkün.İkinci serisi(hipnoz) ilk serisine göre çok daha iyi hazırlanmış,olayları atlamadan,oluş sırasına göre ilerletmiş.Keyifli okumalar.
464 syf.
·6 günde·7/10 puan
Ahlaksız şaşırtan bir o kadar da olaylarda yön değiştiren sürükleyici bir eser.
İsmini ortadan kaybolan, sıra dışı davranışları olan Rachel' den aldığını sanmıştım. Oysa çirkin davranışları sergileyen üvey babasına kondurulan bir kelime olarak karşımıza çıkıyor.
Konusuna gelince, bir yıl içinde önce Kerry sonra Rachel kaçırılır.Teğmen Stride olayın peşine düşer.Bir taraftan hayatını kanserden kaybeden karısının acısı, diğer yönden olayların çözümünün gecikme baskısı teğmeni bunaltır.Olayların derinleştirilmesi kendisini de etkileyen sonuçla karşılaşır.
464 syf.
#okudumbitti
#kitaptanıtım
#BrianFreeman

Ahlaksız
Brian Freeman
PANAMA YAYINCILIK
Sayfa Sayısı: 464

Teğmen Jonathan Stride, korkunç bir dejavu olayıyla karşı karşıyadır. Bir yıl içinde ikinci kez, Minnesota’da güzel bir kız kaybolmuştur ve Superior Gölü’nün amansız rüzgârları gibi hiçbir iz bırakmadan gitmiştir.

Eser aldığı ödülü gerçekten haketmiş. Konunun sizi saran bir sarmal gibi ilerlemesi hoşuma gitti. Akış çok hızlı ilerlemese de sıkılmadan okumaya devam edecek, bir sonraki sayfayı okumak için durdurulamaz bir istek hissedeceksiniz. Müthiş finali hoşunuza gidecek. Serinin devamı çevrildikçe takip edeceğim.

https://www.facebook.com/...51282/?ref=bookmarks
SihirliFlut
http://www.ukitap.com/u/SihirliFlut/
https://zebramo.com/users/323273809
464 syf.
·7 günde·Beğendi·8/10 puan
Yazarın uzun süredir elimde olan kitabını nihayet okudum. Bence gayet akıcı bir polisiyeydi. Tabi kitapta +18 sahneler olduğunu da belirtmem gerek. Konusuna gelirsek; Teğmen Jonathan Stride aynı sene içinde kaybolan iki genç kızla karşı karşıyadır. Bu 16 yaşındaki kızlardan hiçbir şekilde haber alınamamıştır. Kaçtılar mı yoksa kaçırdılar mı? Konu daha çok ikinci kaybolan kız Rachel üstünden ilerliyor. Açıkçası ben sonunu pek tahmin edemedim o yüzden beni bayağı etkiledi diyebilirim. Sanırım bu Stride serisi uzun bir seri ancak sevgili Panama yayincilik ilk kitaptan sonra 6.yi bastığı için aradakileri okuyamayacağız. Umarım devamını basarlar.
464 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10 puan
en sevdiğim polisiye yazarlarından olan michael connelly ve jeffery deaver'ın yorumlarını görünce koşup aldığım Brian freeman'ın ülkemizdeki ilk kitabı ahlaksız iyi bir polisiye sayılabilecek bir kitap. zaman zaman illallah ettiren yazım ve imla hataları olsa da bunun yayınevi ve çevirmen kaynaklı olduğunu düşünüyorum. teğmen jonathan stride serisinin bu ilk kitabında güzel bir son düşünülmüş ve merak sürekli ön planda tutulmuş. okunabilir, güzel bir polisiyeydi.
464 syf.
·24 günde·10/10 puan
Polisiye türünde pek fazla kitap okumadım. Ama okuduklarım arasında kesinlikle en iyisi bu kitaptı diyebilirim. Olayların işlenişi, anlatım dili ve hikaye o kadar sürükleyici ki elimden bırakamadan okuyup bitirdim. Bazı yorumlarda katili kitabın başında tahmin ettiklerini okudum. İtiraf etmeliyim ki kitabın sonuna kadar acaba katil kim diye kafayı yordum sürekli ama tahmin de edemedim. Sanırım böyle daha iyi tadı çıkıyor kitabın.

Konusuna gelecek olursak aynı okulda okuyan iki kızın iki yıl ara ile kaybolmasını, kaybolan kızların bir cinayete mi kurban gittiğini yoksa kayıp mı olduklarının araştırılmasından bahsediyor. Her bir ailenin sorgulanışı, her karakterin ayrı bir hikayesi olaylarla beraber heyecan uyandırıyor. Çok çarpıcı ve şaşırtıcı bir çok gerçeği de açığa çıkaran olaylar zinciri sonu itibariyle de oldukça şaşırtıyor. Ben çok ama çok beğenerek okudum. Size de mutlaka tavsiye ederim.
" Korkulukların üstünde, kollarını iki yana açmış bir vaziyette duruyordu. Çarmıha gerilmiş İsa gibi. "
Brian Freeman
Sayfa 10 - Panama Yayınları
"Sen iyi misin?"
"Evet, neden sordun?"
"Donuk bakan gözler. Göz yaşları. Bir sorun mu var?"
"Bir şey yok. Eski kötü günleri düşünüyordum.
Brian Freeman
Sayfa 375 - Panama yayınları
" Ama bilirsiniz, cinayetler, insanların içindeyken işlenmez. Cinayet, çirkin ve özel bir iştir. "
Brian Freeman
Sayfa 207 - Panama Yayınları
"Benim tatil anlayışım, ağaçlar arasında yanlız kalmaktır. Coney Island'da binlerce insan tarafından sarılmak değil."
Brian Freeman
Sayfa 355 - Panama yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ahlaksız
Alt başlık:
Jonathan Stride Serisi 1
Baskı tarihi:
Eylül 2014
Sayfa sayısı:
464
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054401710
Orijinal adı:
Immoral (Jonathan Stride #1)
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Panama Yayıncılık
Macavity "En İyi İk Roman" ödülü...

Teğmen Jonathan Stride, korkunç bir dejavu olayıyla karşı karşıyadır. Bir yıl içinde ikinci kez, Minnesota’da güzel bir kız kaybolmuştur ve Superior Gölü’nün amansız rüzgârları gibi hiçbir iz bırakmadan gitmiştir.
İlki Kerry McGrath. Tatlı. On altı yaşında. Ve şimdi de Rachel Deese. Tuhaf, seksi ve vahşi.
Medya, Stride’ı bir seri katili yakalaması için zorluyor. Ama o, Rachel’ın çarpık geçmişini ortaya çıkardıkça, görünenin ardındaki gerçeğin insanların hayal ettiklerinden çok daha karmaşık ve çok daha kötü olduğuna inanmaya başlıyor.
Araştırma onu buzlarla kaplı kuzey ormanlarından Las Vegas’ın erotik sıcağına taşıyor. Ve Stride, açığa çıkardığı her sırla birlikte kendi hayatının da değiştiğini anlıyor.

“AHLAKSIZ, heyecanın doruğa yükseldiği, bir solukta okuyacağınız bir roman.”
Michael Connelly

“Nefes kesici bir biçimde gerçek ve tamamen inandırıcı… Bugünlerde bulabileceğiniz en edebi ve zarif yazım.”
Jeffery Deaver

Kitabı okuyanlar 389 okur

 • Özlem
 • Kübra TOPUZ
 • Gülcan Kılıç
 • DİLSİZ BİR YAZAR
 • Begüm
 • Betül FIRAT
 • Seher büyüktaş
 • Sabriye Tilke
 • Suzan Türkoğlu
 • Elif Kuş

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%0
13-17 Yaş
%5.6
18-24 Yaş
%44.4
25-34 Yaş
%11.1
35-44 Yaş
%16.7
45-54 Yaş
%16.7
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%5.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%80
Erkek
%20

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%23.2 (35)
9
%19.2 (29)
8
%28.5 (43)
7
%12.6 (19)
6
%7.3 (11)
5
%4.6 (7)
4
%2.6 (4)
3
%0
2
%0.7 (1)
1
%1.3 (2)