Anahtarsız Ev

10,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
468 gösterim
Chan, omuzlarını silkti. "Fark etmez. Parmak izleriyle öbür teknik işlemler teoride iyidir ama gerçek hayatta o kadar değil. Tecrübelerim bana insanoğlu üzerinde derin derin düşünmemi söylüyor. İnsan ihtirasları. Bir cinayetin ardında yatan nedir? Nefret, intikam, maktulü susturma isteği. Belki de para hırsı. Her zaman insanoğlunu incelemek gerekiyor."

"Kulağa mantıklı geliyor," dedi John Quincy.

"Çoğunlukla öyledir," dedi Chan, emin bir ifadeyle. "Elimizdeki ipuçlarını sayıyorum: Bir sayfası eksik konuk defteri, eldiven düğmesi, telgrafla gönderilmiş bir mesaj, Egan'ın kısmen anlattığı hikâyesi, Korsika markalı yarım sigara, öfkeyle yırtılmış olabilecek bu gazete, bir de birinin kolundaki saat, 2 rakamı silik."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  250
 • ISBN:
  9786058657731
 • Çeviri:
  Özgün Dede
 • Yayınevi:
  Labirent Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
25 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Oldukça güzel bir Charlie Chan polisiyesi. Dan Winterslip, Honolulu'da yaşayan oldukça zengin bir adamdır. Ve kuzeni olan Minerva misafiridir. Minerva'yı anakaraya göndermek için John Quincy yola çıkar. Ancak deniz sallantılı olduğundan gemi yanaşamaz kıyıya. Bu arada gece Dan öldürülür. Geçmişinde işlediği günahlardan dolayı ölmesini isteyen pek çok insan vardır. Bu işlere tamamen uzak olan Quincy, Charlie Chan ve Başkomiser Hallet ile bu işi soruşturmaya başlar. Herkesin aleyhinde deliller vardır ancak katil hiç beklenmedik bir isimdir. Charlie Chan polisiye dünyasında gerçekten nevi şahsına münhasır bir karakter. Mutlaka okunması gerekenlerden.