Annem İçin

8,5/10  (4 Oy) · 
23 okunma  · 
0 beğeni  · 
868 gösterim
"Annem İçin bir daha yayımlanmayacaktı. Yeniden yayımlıyorum. Bu çirkin dünyada annemi çok özledim. Bu kitabı yeni insanlar okusun istiyorum. Onlar da annemi sevsinler istiyorum."

Edebiyatımızın çağdaş klasikleri arasında yer alan Selim İleri, Alzheimer hastalığına yakalanıp erken yaşta ölen annesini anlattığı bu kitabında, çok az yazarın yakalayabileceği bir içtenlikle ve duyarlıkla acı dolu bir sevgiyi, özlemi dile getiriyor.
Annem İçin, Selim İleri'nin annesini ve kendi annelerimizi sevmek için...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  120
 • ISBN:
  9789752895904
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
HANİFE TAŞCI 
17 May 14:38 · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

Kitabın yarısı annesinin gençlik evlilik ve hastalık dönemini anlatıyor. yarısı ise aile ve annesinin fotoğrafları. Anlatım biraz başta zorladı beni ama sonrası akıcılaştı. Bir insanın annesi her şeyidir. Bir anne evladını nasıl sever bilir misiniz. Söyleyeyim canım, yavrum, bir tanem balım, çiçeğim, dert ortağım, en iyi arkadaşım, sırdaşım, varlığımın anlamı, her şeyim diye. Ben böyle seviyorum evladımı böyle bağrıma bastırıp kokluyorum. Sonra diyorum ki işte annem de beni böyle sevdi. Bir insanın ölmüş annesini yaşadıklarını yazması çok zor olsa gerek bu konuda Selim İLERİ ' yi tebrik ediyorum ve şunu ekliyorum son olarak ben de annemi çoook özledim :(

nurcan 
26 Haz 22:32 · Kitabı okudu

" Bu çirkin dünyada annesini çok özleyen " bir yazar bize annesini anlatıyor. Fotoğraflarla, diyaloglarla kitap akıp gidiyor. Selim İleri'nin annesiyle olan konuşmalarını çocuk kalbiyle hâlâ hatırlaması ..

Kitaptan 4 Alıntı