Her Gece Bodrum

6,4/10  (5 Oy) · 
23 okunma  · 
2 beğeni  · 
668 gösterim
Her Gece Bodrum, çağdaş Türk edebiyatının temel romanlarından biri... Edebiyatımızın en büyük ustalarından Selim İleri'yi geniş okur kitleleriyle buluşturan bu eser, yazıldığı günden beri tazeliğini yitirmedi, her kuşak tarafından yeniden keşfedilip okundu.

"Deniz çalkantılarla çarpıyordu kıyılara. İnsanlar, çılgın kalabalık, bir içgüdüyle, tutsakmışçasına kıyı kahvelerine çıkıyorlardı. Dünyanın bütün dilleri konuşuluyordu sokaklarda. Teknelerin yapıldığı sokakta, daracık sokaklarda, şimdi yürüdükleri yolda; her yerde konuşuluyordu. Hızarlar dönüyordu. Kimi çiçekler günbatımıyla kapatıyorlardı taçyapraklarını. Fırınlar çalışıyordu. Kargalar kaleye dönüyorlardı. Akşamüzeri kısaydı, ama inanılmaz bir hareketlilik göze çarpıyordu."

Her Gece Bodrum, çılgın kalabalıkların gerisindeki hüznü, içe kapanışı, cinsel yalnızlığı hissedenler için...

*** 1977 Türk Dil Kurumu Roman Ödülü
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2010
 • Sayfa Sayısı:
  260
 • ISBN:
  9789752897694
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Cavanşir Gadimov 
31 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yazla başlayan, yazın, tatilin bitmesi ile biten arkadaşlıkları anlatan bir roman. Herkesin arkadaşlıklardan bir beklentisi vardır ancak herkes beklediğini bulamaz. Ondan farklı mizaçlara sahip insanların yaz tatili arkadaşlıkları da ancak tatil süresi kadardır.

ALEYNA YILMAZ 
20 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 15 günde · 7/10 puan

Kitap başta cem ve murat'ın arkadaslığıyla başlayıp,hayal kırıklığı olan bir tatille bitiyor.Yazarın betimlemeleri çok güzel fakat kitabı beğendiğimi söyleyemem.

Kitaptan 1 Alıntı

Kitapla ilgili 1 Haber

Haydarpaşa'dan kitaplara yolculuk
Haydarpaşa'dan kitaplara yolculuk İstanbul Kadıköy Belediyesi, Kadıköy Gönüllüleri ile birlikte düzenlediği Kitap Günleri’ni tarihi Haydarpaşa Gar’ına taşıyor.