Armada

7,8/10  (5 Oy) · 
6 okunma  · 
4 beğeni  · 
91 gösterim
Siz de uzaylıların bir gün gelip bizi, bu sıkıcı hayatlarımızdan kurtaracağı günün hayalini mi kuruyorsunuz?

Zack de anaokulundan beri bunun olmasını diliyordu ve bir gün sınıfının penceresinden dışarı bakıp hayallere dalmışken bir uçan daire gördü. Ama gördüğü araç çok tanıdıktı.
Ve ilk düşüncesi şu oldu: Hass*ktir! Gökyüzündeki araç, en sevdiği bilgisayar oyunu Armada’daki uzaylı kötü adamların kullandığı savaş gemilerinden biriydi. O an, tıpkı yıllar önce ölen babası gibi, fazla oyun oynamaktan kafayı yediğini düşünse de çok kısa bir süre sonra hayal görmediğini anlayacaktı... Uzaylılarla ilgili okuduğunuz kitapları, izlediğiniz filmleri ve oynadığınız oyunları düşünün, sizce de hepsi ortak bir amaca hizmet ediyor gibi görünmüyor mu?

Cline Armada’da uzaylılar ile ilgili ilginç bir teori sunuyor ve bunu Stephen Hawking’den Carl Sagan’a ünlü bilim insanlarıyla; Yıldız Savaşları’ndan Uzay Yolu’na yüzlerce filmle ve
Space Invaders’dan Wing Commander’a bağımlılık yaratan oyunlarla destekliyor. Ve ortaya, gerçekçi olduğu kadar fantastik, ürkütücü olduğu kadar komik, daha önce okuduklarınıza hiç benzemeyen, unutulmaz bir uzay istilası romanı çıkıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2017
 • Sayfa Sayısı:
  468
 • ISBN:
  9786050945911
 • Çeviri:
  Taylan Taftaf
 • Yayınevi:
  Dex Kitap
 • Kitabın Türü:
Sıla A. 
 25 Şub 11:48 · Kitabı okudu · 14 günde · 8/10 puan

Armada, Ernest Cline'nın ikinci romanı. Eğer romanlarına başlamak isterseniz Başlat: Ready Player One'dan başlamanız gerektiğini söylemek zorundayım zira Cline kendini tekrar etmekte. Kitapları birbirine çok yakın zamanlamalarda okumak hataydı, önceki kitapla o kadar çok benzerdiki neler olacağını tahmin edebiliyordunuz. Kitap güzel, sürükleyici, referansları etkili ama tekrar ve tekrar demek istediğim gibi ana tema haricinde ilk kitabıyla aynı. Bu kadar donanımlı bilgiye sahipken bilgisayar oyunuyla ilgili bir kitap daha yazarsa okuyacağımı pek sanmıyorum-okudu-.
Benim on dört günlük okuma süreme takılmayın, çok daha kısa sürede bitirilebilecek düzeyde bir kitap.
Size -bilim kurgu sevenlere- istenilen her şeyi veriyor.
Uzay gemileri, istila, gelişmiş teknoloji ve dahası...
Bir önceki kitabı filme uyarlandığında başarı elde ederse Armada'yı da çekeceklerdir.
Ah unutmadan Vr gözlüğü artık senden kurtulmak istiyorum. Yeter yahu!