Armada

9,7/10  (3 Oy) · 
0 okunma  · 
4 beğeni  · 
51 gösterim
Siz de uzaylıların bir gün gelip bizi, bu sıkıcı hayatlarımızdan kurtaracağı günün hayalini mi kuruyorsunuz?

Zack de anaokulundan beri bunun olmasını diliyordu ve bir gün sınıfının penceresinden dışarı bakıp hayallere dalmışken bir uçan daire gördü. Ama gördüğü araç çok tanıdıktı.
Ve ilk düşüncesi şu oldu: Hass*ktir! Gökyüzündeki araç, en sevdiği bilgisayar oyunu Armada’daki uzaylı kötü adamların kullandığı savaş gemilerinden biriydi. O an, tıpkı yıllar önce ölen babası gibi, fazla oyun oynamaktan kafayı yediğini düşünse de çok kısa bir süre sonra hayal görmediğini anlayacaktı... Uzaylılarla ilgili okuduğunuz kitapları, izlediğiniz filmleri ve oynadığınız oyunları düşünün, sizce de hepsi ortak bir amaca hizmet ediyor gibi görünmüyor mu?

Cline Armada’da uzaylılar ile ilgili ilginç bir teori sunuyor ve bunu Stephen Hawking’den Carl Sagan’a ünlü bilim insanlarıyla; Yıldız Savaşları’ndan Uzay Yolu’na yüzlerce filmle ve
Space Invaders’dan Wing Commander’a bağımlılık yaratan oyunlarla destekliyor. Ve ortaya, gerçekçi olduğu kadar fantastik, ürkütücü olduğu kadar komik, daha önce okuduklarınıza hiç benzemeyen, unutulmaz bir uzay istilası romanı çıkıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2017
 • Sayfa Sayısı:
  468
 • ISBN:
  9786050945911
 • Çeviri:
  Taylan Taftaf
 • Yayınevi:
  Dex Kitap
 • Kitabın Türü:
Emre Gün 
22 Oca 11:54 · Kitabı okuyor · Beğendi · Puan vermedi

Daha yirminci sayfadan buraya ekletti kendini. Hadi bakalım, okumaya devam edelim. Popüler kültür göndermeleri daha şimdiden hoşuma gitmeye başladı bile

Kitaptan 1 Alıntı

Emre Gün 
 22 Oca 11:51 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi

"Sting, İlk Çağ'da yapılan bir Elf bıçağıydı! Neredeyse her şeyi delip geçebilirdi! Ve o kılıç yalnızca yakınlarda ork ya da gönlüm olduğunda parlardı. Mjolnir neyi saptayabiliyor? Sahte İskoç aksanları veya meçli saçları mı?"

Armada, Ernest Cline (Sayfa 17 - undefined)Armada, Ernest Cline (Sayfa 17 - undefined)