Başlat

8,1/10  (10 Oy) · 
19 okunma  · 
3 beğeni  · 
890 gösterim
Yıl 2045 ve dünya çok çirkin bir yer.
Uygarlıkları felce uğratan enerji krizi, tam anlamıyla felakete dönüşen iklim değişikliği, kıtlık, yoksulluk, bulaşıcı hastalıklar ve geriye kalan son kaynaklar için süren nükleer savaşlarla cehenneme dönen bir dünya... Ve bu dünyada yaşamak zorunda olan tüm talihsiz insanlar gibi, henüz on sekiz yaşındaki Wade Watts da uyanık olduğu zamanın neredeyse tamamını bir simulasyonun içerisinde geçiriyor.

İstediğiniz kişi olabileceğiniz, istediğiniz yerde yaşayabileceğiniz ve istediğiniz şeyleri yapabileceğiniz bir yer olan, insanlığın son vahası, sanal dünya OASISte. Ve bir gün OASISin yaratıcısı James Halliday ölüyor. Arkasında bıraktığı milyonlarca dolarlık bir servetle. Ancak bir sorun var. Ortada bir varis yok. James Halliday bütün mirasını tek bir kişiye bıraktı. Yarattığı devasa sanal dünya OASIS içinde sakladığı üç anahtarı bulacak olan kişiye. İşte dünya çapındaki kıran kırana mücadele böyle başladı. Ve anahtara giden ilk ipucunu Wade Watts buldu.

Hazır mısınız ?
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2011
 • Sayfa Sayısı:
  516
 • ISBN:
  9786050903447
 • Orijinal Adı:
  Ready Player One
 • Çeviri:
  Taylan Taftaf
 • Yayınevi:
  Dex Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Kaonashi 
11 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Tam bir geek kitabı. Kitapta referans gösterilen filmler, müzikler, oyunlar tadından yenmez. Özellikle atari oyunlarına meraklı olanların okuması tavsiye edilir.
Yaşasın 8-bit diyor ve uzaklaşıyorum.

Kitaptan 2 Alıntı

İşte o an, ne denli korkutucu ve acı verici olursa olsun, aynı zamanda gerçek mutluluğu bulabileceğin tek yerin gerçeklik olduğunu anladım. Çünkü gerçeklik, gerçek. Anlıyor musun?

Başlat, Ernest ClineBaşlat, Ernest Cline