Kitap
Aşk'a Yolculuk 2

Aşk'a Yolculuk 2

Sümeyye ve Yasir

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.2
67 Kişi
216
Okunma
79
Beğeni
1.035
Gösterim
192 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 26 dk.
Adı
Aşk'a Yolculuk 2 (Sümeyye ve Yasir)
Basım
Türkçe · Türkiye · Kapı Yayınları · Mayıs 2018 · Karton kapak · 9789752448513
Ey İnsan! Özgürlük, dediğin nedir? Rabb’ine sığındığın kadar özgürsün! Aşk’a Yolculuk derdini taşıyanlar özgürdür ve bu yol şehadet kanları ile yıkanır. Sümeyye ve Yasir ailesi gibi. Şühedanın meyvesi de Ammar b. Yasir’dir. Bir Türkmen kızı olan Pamih esaretle birlikte kaderinin verdiği isimle anılacaktır tarih boyunca: Sümeyye. Varlıklı ailesinden sırf putperest olmamak için firar edip yollara düşen Yasir, Sümeyye ile İmanı, Aşkı ve Şehadeti yaşayacaktır; kan çığlıklarını susturup nur huzmeleri ile hem şahid hem şehid olma onuruna erecektir. Sümeyye ve Yasir hepimizi başı aşk, ortası aşk ve sonu aşk olan bir yola davet ediyor. Aşk-ı İlahi. Aşk-ı Habib-i Kibriya. Aşk-ı Şüheda. Sümeyye Ve Yasir sabrın ne olduğunu son nefeslerine kadar haykırdı: “Ey gönderileni yüklenenler! Gönderen’e âşık olun ve unutmayın ki Allah ‘Kulum da aşkıma sığınıp sabredecek mi?’ diye size sabır gösteriyor.” Ey Yasir ailesi! Aşkınıza denizler mürekkep olup yetişemiyorsa, sizin akan kanlarınız paha biçilemeyen inci taneleridir. (Tanıtım Bülteninden)
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺15,18
9.2
10 üzerinden
67 Puan · 21 İnceleme
Esraa
Aşk'a Yolculuk 2'u inceledi.
192 syf.
·
Puan vermedi
İşkence yılları ve sonrası muhteşemmm
Kitabın başlarında çok yavaş ilerleyip , çok anlam veremesem de bilgi amaçlı yazılmıştı işkence yılları itibari ile elimden bırakamadığım ve okumadığım zamanlarda aklımı yoğun meşgul etmesi ile aklıma kazınmış oldu ...
Aşk'a Yolculuk 2
9.2/10
· 216 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Emre Bulut
Aşk'a Yolculuk 2'u inceledi.
192 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
İslamın ilk Şehit Ailesi
Gaziantep'e gittiğimiz bir misafirlik esnasında AVM de dolaşırken, şansıma Sinan Yağmur hocanın da imza günü varmış. Bizde hem tanışma fırsatı bulduk, hem 2 dakika hasbihal ettik, hem de Aşk'a Yolculuk 2 ve Ravza'nın Yıldızları-1 serisini imzalattım. Boyum kendisinden çokça uzun olsa bile elini omzuma atmaya çalıştı, bu çok hoşuma gitmiş ve samimi gelmişti.Paylaşmak istedim. Kitabı yorumlamaya geçmeden kitapta geçen o büyük 3 şahıstan bahsetmek istiyorum.Sümeyye, Yasir ve Ammar. Sümeyye, asıl adı Pamuk. Evet babası bir Türkmen kabilesi lideri. Ona bu ismi onlar koyuyor. Eee nasıl ya biz onu köle biliyorduk diyeceksiniz. Evet ne yazık ki kaybedilen bir savaş sayesinde Pamuk kızımız tutsak oluyor, daha sonra köle simsarlarının eline geçiyor ve bir doktora satılıyor. Yasir'de Yemen'de bir zengin adamın oğlu. Ama putlara tapmak ona çok mantıksız geliyor. Parayı, şanı, şöhreti bırakıp bir rahipin yanına gidiyor.Sürekli bir sorgulama halinde.Çünkü sorgulamayan hidayete eremez. Ama ticaret esnasında yaşanan bu sorundan dolayı da o da köle oluyor. Huzeyfe adında bir zengin adamın yanında köle oluyor. Evet iki zengin, iki varlıklı aileye mensup kişi Sümeyye ve Yasir. Bir yolculuğa çıkıyorlar. İşte bu yolculuk Aşka Yolculuk, peygambere yolculuk, hakka yolculuk. Ailesi ile birlikte ilk 13 müslümanlardan bu kişiler.Ammar da oğulları. Mustafa Akkad'ın ölümsüz eseri ve hala yapılabilen en iyi İslam filmi olan Çağrı da bu sahabeleri ve müslümanlığın ilk şehit ailesinin sonunu gördük. Neden ilk şehit değilde ilk şehit ailesi dedim. Çünkü bilinen ilk şehit Hz Hatice annemizin oğlu, peygamberimizin(sav) üvey oğlu Haris'tir.Sümeyye ye ilk kadın şehit, ya da Yasir ailesine ilk şehit aile demek mümkündür. Kitabın özeti içindeki şu cümleler: Kolay inanç, en küçük zorlukta inkara dönüşebilir. Ancak çile tadan inanç her türlü inkar fırtınasına dayanır. Anlatım Sinan Yağmur'dan bilindiği gibi. Basit, anlaşılır, şiirsel. Herkes okuyabilir. Bol ders çıkarılacak bir eser. Puanım 10.
Aşk'a Yolculuk 2
9.2/10
· 216 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
285
Srcn
Aşk'a Yolculuk 2'u inceledi.
192 syf.
·
8 günde
Sinan Yağmur okumayalı yaklaşık dört yıl geçmiş kalitesinden herhangi bir eksiklik olmaksızın alanında kendine has anlatımıyla yine bizleri etkilemeye devam ediyor. Daha önce okuduğum Aşka Yolculuk Veysel Karani eserinin etkisi inanın bambaşkaydı. Aynı etkiyi yıllar sonra serinin ikinci kitabinda hissettiğim kısımlar olsada içerik olarak bakacak olursak daha sade bir anlatımın olduğunu söyleye bilirim. Belki biraz daha geniş tutulabilseydi ilk eserinin etkisini daha çok hissedebilirdim. Yazarın geçmiş dönemle kıyasla kitaplarındaki okuma oranının düşmesi beni gerçekten üzdü hak ettiği yeri alamadığını düşünüyorum. Herkese keyifli okumalar.
Aşk'a Yolculuk 2
9.2/10
· 216 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
SÖHEC
Aşk'a Yolculuk 2'u inceledi.
192 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM "Kılıç ne kadar keskin olursa olsun, yumuşak pamuğu kesemez..." Bugün Yasir ailesi bizlere şunu öğretti ki, iman tarihinde samimiyet ve şehadeti sözü kuru kelimelerle değil, kan ile yazılır. Ve şehadet, tıpkı iman gibi hür irade ile tercih edilendir. Kitabı bitiremiceğimden çok korkuyordum. Yarım bırakmaktan çok korkmuştum. Öyle satırlara denk geldim ki kitabı 2 saat kendimden uzaklaştırıp, sonra tekrar okuyabiliyordum. Duygularıma çok ağır geldi. Ruhum dayanamıyordu Yasir ailesine yapılan işkencelere. Hani Allahu Teala diyor ya ""Yoksa sizden öncekilerin çektikleriyle karşılaşmadan cennete girebileceğinizi mi sandınız? Onlar öylesine yoksulluk ve sıkıntı çekmişler, öyle sarsılmışlardı ki peygamber ve yanındakiler, "Allah’ın yardımı ne zaman gelecek?" diye niyaz etmişlerdi. Bilesiniz ki Allah’ın yardımı yakındır."" Saatlerce düşünüyorum. ben, ben ki aciz kul Sümeyye annemizin yerinde olsaydım dayanır mıydım diye. Yapamazdım, beceremezdim... Yazınca dahi düşündükçe ağlıyorum. Şiddetle tavsiye ediyorum. Sizde okuyun, aşk ateşlerinde yanın... İman edip, hücre şehit olmayı kanlarıyla yazanlara selam olsun!
Aşk'a Yolculuk 2
9.2/10
· 216 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
22