Kitap
Ateş ve Su

Ateş ve Su

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.7
201 Kişi
608
Okunma
182
Beğeni
8,9bin
Gösterim
624 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 17 sa. 41 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Epsilon Yayınevi · Ekim 2018 · Karton kapak · 9786051730677
Orijinal adı
Ateş ve Su
"Geçmişin izleri yüzünden sevgiye ve aşka inanmayan bir adamla en büyük hayali gerçek bir aşk yaşamak olan genç bir kızın, sırlarla dolu hikâyesi.’’ Melisa, 17 yaşında bir lise öğrencisidir. Zorluğa dair hiçbir şey bilmeyen, bu yaşına dek el bebek gül bebek büyütülen, içinde kötülüğe dair hiçbir şey olmayan Melisa’nın hayatı sürekli ev ve okul arasında geçmektedir. Ta ki beklemediği bir anda, tesadüf eseri karşılaştığı bir adam tarafından hayatı tamamen değişene dek. Kendini en büyük hayalinin gerçek olacağı bir masalın içinde sanan Melisa, yaşadıklarının aslında bir rüya olduğunu çok geç olmadan fark edecektir. Ateş, 23 yaşında sert mizaçlı bir adamdır. Zoru çok iyi bilen, bu yaşına dek bir şeyleri kazanmak için çabalayan, dünya üzerinde sevgi diye bir kavramın olmadığına inanan soğukkanlı biridir. Kendi geçmişini unutmaya çalışıp yaşadığı izleri hafızasından silmeye çalışırken karşısına çıkan geveze bir kız tüm duygularını altüst eder. Birbirine bu denli zıt iki karakter. Onlar Ateş ve Su. Biri yakmak için var. Bir diğeri söndürmek için. Peki bu savaşı hangisi kazanacak? Ya da zoru başarıp, birlikte kazanabilecekler mi? “Sana en başında bana göre olmadığını söylemiştim ufaklık.’’
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺32,18
7.7
10 üzerinden
201 Puan · 25 İnceleme
Gülmira
Ateş ve Su'yu inceledi.
624 syf.
·
6 günde
·
3/10 puan
Kitaptaki basit kurgunun sürekli tekrarlanması ve tek bir olayın defalarca aynı şekilde işlenmesi sıkıcı olmasının yanında, roman kalitesini düşürüyor. Tavsiye etmiyorum.
Ateş ve Su
7.7/10
· 608 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Hasret
Ateş ve Su'yu inceledi.
624 syf.
·
1 günde
·
1/10 puan
Ateş ve Su I- II- III Aşırı basit kurgusu olan, klişeler ile dolu bir kitap daha. Ateş ve Su serisi. Melisa karakterimiz, 17 yaşında bir lise öğrencisidir. Zorluğa dair hiçbir şey bilmeyen, bu yaşına dek el bebek gül bebek büyütülen Melisa’nın hayatı sürekli ev ve okul arasında geçmektedir. Ta ki beklemediği bir anda, tesadüf eseri karşılaştığı bir adam tarafından hayatı tamamen değişene dek. Bu adam ise Ateş. Ateş, 23 yaşında sert mizaçlı bir adamdır. Zoru çok iyi bilen, bu yaşına dek bir şeyleri kazanmak için çabalayan, dünya üzerinde sevgi diye bir kavramın olmadığına inanan soğukkanlı biridir. Klasik masum kızımızın aşık olacağı türden bir kötü adamdır. Artık sıradanlarmış o bilindik kurgusu olan bir kitaptı. Masum kız ve kötü çocuk aşkını içeren önce seven, sonra terk eden ve sonra yine bir araya gelen türden. İşte kız karakterimiz çok masumdur. Erkek karakterimiz kötü adamdır. İşte biri ateştir biri su'dur. Birbirlerinin çok zıttıdır. Önce biri aşık olur diğeri onu istemez. Sonra tam zıttı şekilde devam eder. Yok öyle yok böyle derken bir bakmışız birbirlerine aşık olmuşlar. Üç kitap boyunca aynı olaylar devam eder. Biraz basitçe bir kurgu ve de klişelerle dolu sahneler de eklenmiş ve de bir seri oluşturulmuş. Gözlerimi devirerek okudum tüm kitapları. Hep aynı kurgu hep aynı olay vardı. O kötü çocuk masum kız aşkından yine vazgeçilmeyen, ilkte birbirini sevmeyip sonunda zıt kutuplar birbirini çeker misali aşk yasayan iki karakteri anlatıyordu kitaplar. Biraz daha yaratıcı olup daha güzel bir kitap yazabilirdi yazar. Sevemediğim ve tavsiye etmeyeceğim bir kitaptı.
Ateş ve Su
7.7/10
· 608 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
27
Betül
Ateş ve Su'yu inceledi.
Basit bir kitap.Para verip de alabileceğim bir kitap değil.Klişelerle dolu , işte zıt kutuplar birbirini çeker misali iyi kız kötü çocuk . Betimleme açısından da yeterli bulmadım. Karşıma çıktı, merak ettim pdf olarak indirdim ve biraz okudum.Belli bir yerden sonra dayanamayıp serinin son kitabı olan Ateş ve Su 3'ü indirip finalini okudum.Şahsen bazı istisnalar olmakla birlikte her kitaba bir şans verilmesi kanaatindeyimdir. Öylesine , vakit geçirmek için okunabilir ama para verip almayın, pdf indirin.
Ateş ve Su
7.7/10
· 608 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
24