Ateş'in A'sı Kinsey Millhone 1

8,8/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
391 gösterim
Sue Grafton'un A, B, C,...serisinin kahramanı Kinsey Millhone:

"Adım Kinsey Millhone. California eyaletinde özel detektiflik yapma ruhsatım var. Otuz iki yaşındayım, iki kere boşandım, çocuğum yok. Hoş bir insanım ve pek çok arkadaşım var. Oturduğum daire küçük ama ben sıkışık yerlerde yaşamaktan hoşlanırım. Yaşamımın büyük bir bölümünü karavanlarda geçirmişsem de, son zamanlarda onlar da hoşlanmadığım kadar lüks olduklarından şimdi tek odalı bir "bekâr" evinde yaşıyorum.evcil hayvanım yok. Saksı içinde çiçek de yetiştirmem. Zamanımın büyük bir bölümünü yolda geçirdiğimden arkamda bir şeyler bırakmaktan hoşlanmam. Mesleğimin tehlikeleri dışında yaşamım hep sıradan, olaysız ve iyi geçmiştir..."

Kinsey Millhone 1950 doğumlu bir kadın. Kaliforniya, Santa Teresa'da yaşıyor. Asi ve uzlaşı nedir bilmeyen bir karakter. Boğa burcu. Giyim zevki berbat. İki kez evlenip boşanmış. Yakışıklı bir gitarist olan ikinci kocası eşcinsel. Kendini mesleğine vermiş, gönül işlerine son vermiş gibi görünüyor. Ama hiçbir şey göründüğü gibi değildir.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 1996
 • Sayfa Sayısı:
  232
 • ISBN:
  9789753290913
 • Çeviri:
  Mehmet Harmancı
 • Yayınevi:
  Oğlak Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Kinsey Millhone, koşmayı seven eski bir polis ve yeni bir özel dedektiftir. Laurence Fife adında bir avukatın öldürülmesinden 8 yıl sonra katili olduğu söylenen karısı Nikki serbest kalır ve Kinsey'i kocasının katilini bulmak için tutar. Ayrıca Libby adında bir kız da aynı şekilde öldürülmüştür. İşi soruştururken eski ortağı Charlie, Libby'nin eski erkek arkadaşı Lyle, eski sekreter Sharon Napier, avukatın eski karısı Gwen ve çocuklar Diane, Greg ve Nikki'nin sağır çocuğu Colin gibi pek çok ismi sorgular. Sharon öldürülür. Libby'ye yazıldığı iddia edilen bir mektup bulur. Ancak ortada bir değil iki katil vardır. Ve katil hiç beklenmedik bir isimdir. Katil kimdir ve bu cinayetleri neden işlemiştir? Kinsey ile Charlie arasında önce cinsel olarak başlayan bu ilişki nasıl devam edecektir? Kinsey bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Keyifle soluksuz okunan bir roman.

Kitaptan 2 Alıntı

Derya Yalınkılıç 
04 May 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Sen uzlaşma diye bir şey duymadın mı?"
"Duydum, istediğinin yarısını vermek demek. Hakkın olan şeyin yarısını
karşındakine vermek. Bunu çok yaptım. Berbat bir şeydir."

Ateş'in A'sı, Sue GraftonAteş'in A'sı, Sue Grafton