Avcının Kaderi Courtney Serisi 13. Kitap

7,8/10  (4 Oy) · 
13 okunma  · 
4 beğeni  · 
620 gösterim
Yıl 1913. Leon Courtney ordudan ayrılıp profesyonel avcı olmuştur. İngiliz yönetimindeki Doğu Afrika’da zengin ve güçlü Amerikalı ve Avrupalı turistlere Masai kabilesinin topraklarında safariler düzenlemektedir. Müşterilerinden biri de kayzerin büyümekte olan ordusuna uçak ve zırhlı araçlar imal eden Alman sanayici Kont Otto von Meerbach’tır. Leon, düzenlediği safari sırasında kontun güzel ve gizemli metresine çılgınca âşık olur. Bu arada, Birinci Dünya Savaşı patlak vermek üzereyken Doğu Afrika’daki İngiliz Ordusu’nun komutanı olan Penrod Ballantyne, yeğeni Leon’a önemli bir görev verir. Leon, von Meerbach’tan bilgi sızdıracaktır. Boer Savaşı’ndan kurtulan İngilizlere karşı bir komplo hazırlandığını öğrenen Leon, Eva ile von Meerbach, Afrika’ya döndüklerinde bu komplonun perde arkasında kimlerin olduğunu öğrenmek için yaşamı pahasına da olsa gerçeklerin peşine düşer.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9789752110649
 • Orijinal Adı:
  Asseagı
 • Çeviri:
  Pınar Öcal
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Emre METE 
12 Mar 00:04 · Kitabı okumadı · Beğendi · 9/10 puan

Belki okuyalı 5-6 sene oldu. Hala taptaze bir izlenimle hatırlıyorum. Afrika'nın zorluğunu, savaşları, avları, eğitimleri, her şeyden öncesi yaşanan garip aşkı... Alman Kont Otto'nun hataları ile dolu eğilimleri bizim Leon Courtney ve aşkına yardımcı oluyor. Okuyun, hissedilecek bir kitap!

Kitaptan 1 Alıntı

Tolga Önver 
05 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yuva tam onların hizasında, on metre aşağıdaydı. Kayadaki bir yarığa sıkıştırılmış kuru dallardan oluşan büyük bir platformu andırıyordu. Tepesi çanak şeklindeydi ve yeşil yapraklar, yosunlar dizilmişti. Çukur kısmın ortasında iki yavru kartal titrek bacaklarının üstünde duruyorlardı. O kadar küçüktüler ki başlarını güçlükle dik tutuyorlardı. Koca gagaları tüylü gövdelerine göre çok orantısızdı ve içinden çıktıkları yumurtaların kabukları daha uçlarında duruyordu.
"Çok çirkinler, ama aynı zamanda çok da sevimliler. Şu kocaman süt gibi gözlerine bak." Eva güldü, sonra başlarının üstünde çırpılan dev kanatların sesini duyunca korkuyla büzüldü. Önce dişi, sonra da erkek kartal öfkeyle haykırarak, pençelerini uzatmış, yuvalarını ve yavrularını korumaya hazır bir şekilde onlara doğru dalmıştı.

Avcının Kaderi, Wilbur SmithAvcının Kaderi, Wilbur Smith