Büyücüler Kralı Mısır Serisi 3. Kitap

8,5/10  (14 Oy) · 
36 okunma  · 
11 beğeni  · 
791 gösterim
Taita çok sevgili kraliçesi Lostris’in ölümünden sonra, mumya-lama ritüelini yerine getirir ve kraliçesini görkemli bir cenaze töreniyle gömer.
Yaşadığı acı ve ıstırapla baş başa kalmak istediğinden, her şeyden elini eteğini çekerek Afrika çöllerinin en uzak köşelerinden birinde yaşamaya başlar. Sonunda, büyük kederini büyücülüğün gizemlerini incelemeye adar. Zamanla olağanüstü güçlere sahip olur ve Büyücüler Kralı olarak anılmaya başlar.
Mısır’ı üzerine çöken kötülük bulutlarından kurtarmaya çağrıldığında, artık çektiği acı ve ıstırabın kutsal bir amacı olduğuna inanmaktadır.Nehir Tanrısı ve Yedinci Papirüs’ten sonra yine Mısır’ı konu olan Wilbur Smith, Büyücüler Kralı adlı yapıtıyla bir kez daha okuyucularının gönlünü fethediyor.

 

 
 • Baskı Tarihi:
  2001
 • Sayfa Sayısı:
  540
 • ISBN:
  9789752102093
 • Orijinal Adı:
  Warlock
 • Çeviri:
  Meral Gaspıralı
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Tolga Önver 
05 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Başını kaldırıp yukarı baktı ve yıldızlı gökte ufuktaki tek kızıl yıldızı seçti; Tanrıça Lostris'in yıldızıydı bu. Onun tılsımını yükseğe kaldırdı ve Tanrıça'ya Övgü'yü musiki makamında okumaya koyuldu. Daha ilk kıtayı tamamlamıştı ki öfkeli ve yabana bir gücün varlığını hissetti. Başka bir tanrı çağrıya yanıt vermişti, Taita da iştar"! tanıdığına göre, bunun hangisi olduğunu tahmin edebiliyordu. Övgünün ikinci kıtasına başlaması üzerine ilersindeki kayanın üstünde bir parıltı belirdi. Marduk'un tapınağındaki kurban ateşinin yandığı zamanlar ocağın bakır duvarlarında beliren kızartı gibi bir şeydi bu.
Taita, "Marduk gücendi ve öfkesini gösteriyor," diye hoşnutluk duydu. İhtiyar adam hafif hafif ışıldayan noktaya gidip durdu ve monoton bir tonla konuşmaya başladı: "Ülkenden ve tapınağından çok uzaklardasın, ocakların Marduk'u. Bu Mısır ülkesinde sana tapınanlar çok az. Güçlerin burada dağılmış durumda Tanrıça Lostris'e sesleniyorum, sen ise buna karşı koyamazsın."
Taita böyle diyerek eteğini kaldırdı. "Ateşini söndürüyorum, Marduk," dedi ve bir kadın gibi yere çömelerek kayanın üstüne işedi. Kaya, demircinin fırınındaki bir metal külçesi gibi cızırdadı ve buhar salıverdi. "Yok Edici Marduk, Tanrıça Lostris adına senden kenara çekilip geçmeme izin vermeni istiyorum."

Büyücüler Kralı, Wilbur SmithBüyücüler Kralı, Wilbur Smith