Nükleer Darbe

7,3/10  (23 Oy) · 
68 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.195 gösterim
Burak Turna'nın Üçüncü Dünya Savaşı Romanı Kaldığı Yerden Devam Ediyor.

Üçüncü Dünya Savaşı'nın kahramanları Bölüm 18, Wu, İlyas, Hamdi Hoca ve tabii ki Rüya kendilerine akla hayale sığmayan bir çılgınlığın içinde yol açmaya, hayatta kalmaya çalışıyorlar. Çin Ordusu dev bir saldırı gerçekleştirerek, Amerikan topraklarına iniyor ve Amerikan şehirlerini savaş alanına çeviriyor. Artık her Amerikalı kendi başına hayatta kalmanın mücadelesini vermek zorunda... Avrupa, tüm enerjisini yitirmiş halde... Ne olacağını kimse bilmiyor ama insanın içindeki yok edilemeyen iyilik tohumu, karanlık güçlerin tüm çabalarına karşın var olma mücadelesi veriyor... Nükleer Darbe, okuyucuyu en başından içine alacak ve son sayfasına kadar bırakmayacak.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9789944826532
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadık Kocak 
02 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Üçüncü Dünya Savaşının devamı niteliğinde diyebiliriz. Karakterler diğer kitabın devamı da desek olur.
Kitapta inanılmaz bir akıcılık seziyorum, sizce de öyle değil mi ? Yani ikindi vaktiydi başladım kitaba ve bitirdim. Çok garip. Yani yanımda bir sürü ses varken bile kitaptan kopamadım. Zaten açık konuşmak gerekirse ülkemiz yazarlarında çoğu isim yapmış uyduruk yazarın aksine Burak Turna kitaplarında beni cezbeden nokta ; Kitapları okurken gözümün önüne film senaryosu canlandırabiliyor olmam. Bu gerçekten bir kitap adına bence önemli.
Yalnız kitabın 1 puanını kıracağım çünkü gene finali aceleye getirmiş bizim ki. Tam böyle herşey şiddetlendi ama ne olduysa bir anda da olaylar sona erdi. Herşey çok hızlı oldu. Yazarın tek sorunu şu finalleri olayın heyecanına kapılmadan biraz daha dikkatli yapabilmesi. Yazarken aynı anda birtakım şeyler yaşadığını da düşünmeye başladım adamın. Zaten ne ülkede ne de dünyada açıkçası bu tarz kurgu eserlerin varlığını ne kadar araştırsam da bilmiyorum, bulamıyorum. Çok beğendim, umarım siz de beğenirsiniz..

Gürkan Metin 
19 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Üçüncü Dünya Savaşı kitabının devamı niteliğinde olan kitap son derece sürükleyiciydi. Burak Turna, yine film tadında bir kitap yazmış. Böyle kitapların filmleri de çekilse ne güzel olur.

mithrandir21 | Uğur 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · 2/10 puan

Gençliğimde okuduğum, gençlik duyguları ile yazarın Üçüncü Dünya Savaşı romanının etkisinden kalarak bunu da zamanına göre çok beğendiğim ama şimdilerde bana garip gelen neden nasıl okuduğumu düşündüğüm romandır.

Kitaptan 2 Alıntı

Sadık Kocak 
02 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Farzan, subaylardan gelen verileri kontrol etti. Her şey normal görünüyordu, aslında bu hiç iyi değildi. Eğer savaş zamanı her şey yolunda gidiyorsa daha da dikkatli olmak gerekirdi.

Nükleer Darbe, Burak TurnaNükleer Darbe, Burak Turna
Sadık Kocak 
02 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Hakan Çapan, Mustafa Kemal'in o ünlü sözünün amacını yeni yeni anlamaya başlamıştı. Çünkü ya "Bütün dünyada barış olurdu ya da bütün dünya yok olurdu."

Nükleer Darbe, Burak TurnaNükleer Darbe, Burak Turna