Ayazdan Önce

7,5/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
383 gösterim
Dedektif Wallander'ın kızı Linda emniyet güçlerine katılmak üzere Ystad'a gelir. Babasının niteliklerinden -kural tanımadan olaylara yaklaşımı, ani öfke parlamaları- bazılarına sahip olan Linda, bir anda kendini olayların içinde bulur.

Ystad'ın dışındaki ormanda polis korkunç bir şey bulmuştur: kesik bir baş ve dua edercesine birbirine kenetlenmiş iki el. Ayrıca kurbanın yanına bırakılan İncil'in sayfalarının kenarlarına notlar da karalanmıştır. Bu olayın ardından evcil hayvanlara saldırı dahil bir dizi korkunç olay meydana gelince, Dedektif Wallander tüm bunların bir başlangıç olduğundan ve insanlara yönelik daha şiddetli saldırılar olacağından korkmaya başlar.
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2008
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9789752109681
 • Orijinal Adı:
  Before The Frost
 • Çeviri:
  Fatoş Dilber
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Nuray Durmuş 
06 May 17:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kurt Wallender'in kızı Linda, daha önceki kitaplarda ergen bir kızken bu kitapta polis akademisinden yeni mezun olmuş babasının yolunda ilerleyen genç bir kadın.
İlk sayfasından son sayfasına kadar Mankell kalitesinde ilerleyen kitapta, bu sefer Linda ana karakter olarak karşımızda. Yasal olarak göreve başlamasa da, babasının tüm karşı çıkmalarına rağmen kayıp arkadaşını bulmakta kararlı.
Bu kitapta ayrıca baba kız çatışmasını da sık sık okuyoruz. Aniden gözü kararıp öfke krizine giren Wallender kızıyla sürekli tartışmakta. Linda da babası gibi huysuz, sabırsız, sinirli ve alıngan...
İskandinav polisiyesinin en büyük yazarı hiç kuşkusuz Henning Mankell. Polisiye Kulübünden birkaç arkadaşla başladık bu seriye. Kurt Wallenderi ilk "Ölümün Karanlık Yüzü" ile tanıdık. Ne yazık ki serinin sonuna yaklaşıyoruz. Üzgünüz. Tek kitap kaldı sadece. O da Huzursuz Adam. Böyle bir yazarı ve yarattığı karakter Kurt Wallender'i okumak harikaydı. Yazar ölmeseydi seriyi Linda Wallender karakteri üzerinden devam ettirirdi diye düşündüm. Ama maalesef hiç okuyamayacağız...