1000Kitap Logosu
Beyaz Çığlık
Beyaz Çığlık
Beyaz Çığlık

Beyaz Çığlık

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.4
7 Kişi
14
Okunma
6
Beğeni
35
Gösterim
108 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 3 sa. 4 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık (KDY) · 9 Haziran 2021 · 9786254121623
O sabah yerde uyanmıştı yine. Çocukluğundan beri sebebini anlayamadıkları garip bir alışkanlıktı bu. Her tarafı tutulmuş ağrıyordu. Oysa ki o gün yaşayacakları, yerde uyanışlarından çok daha tuhaf, iyi ki mi yoksa keşke mi diyeceğine karar veremediği sıra dışı bir hikâyenin başlangıcı olacaktı...
2 mağazanın 1 ürününün ortalama fiyatı: ₺20
9.4
10 üzerinden
7 Puan · 8 İnceleme
Çok Okuyan Kadın
Beyaz Çığlık'ı inceledi.
108 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Beyaz Çığlık
Herşey senarist olan Deniz'in bir sabah stüdyosuna giderken, içindeki sese kulak vererek farklı bir yola sapması ve o sokağa tamamen zıt, çok şık ve lüks görünümlü bir binaya olan merakıyla başlar. Başına geleceklerden habersiz içeriye girerken hayatının artık eskisi gibi asla olmayacağı büyülü bir cennete yani Beyaz Çığlığa açılan bir kapıdır bu bina. Gittiği yer tam bir cennet dahi olsa bambaşka bir şekilde orada var olmak hiç istemiyordu Deniz. Ve farkedilen özel güçleri nedeniyle orada da bir mücadele vermeye başlamıştı bile. Önceden yalnızlığa mahkum sıradan bir hayatı varken burada aynı zamanda aşkı da bulacaktı. Ancak aslında burasıyla ilgili bilmedikleri şeyler gün gelecek cennet olan bu yeri bir cehenneme çevirmeye yetecek, adeta bir savaşın içinde bulacaklardı kendilerini. Ve gerçekler bu savaşın sonunda bir bir ortaya çıkacak aslında nasıl bir kandırmacanın içinde olduklarının farkına varacaklardı. Bu hikaye ilk olarak bilim kurgu, fantastik edebiyat ve mitoloji dergisi olan Kayıp Dünya'da yayınlanmış. Daha sonra sadece dijital ortamda kalmamasına karar verilerek yapılan güncellemeler ile kitap haline getirilmiş. Bence çokta güzel olmuş. Tek kelime ile harika bir kurgu olmuş. Bir oturuşta sayfalar birbirini kovalarcasına okunup biten, film tadında bir kitaptı. Gerçekten yazarımızın hayal gücüne hayran kalmamak elde değil. Ancak sonu sanki devamı gelecekmiş gibi açık uçlu bırakılmış. Devamının gelmesini de çok isterim açıkcası. Herkese keyifli okumalar dilerim Çok Okuyan Kadın Beyaz Çığlık Evren Vangül
Beyaz Çığlık
9.4/10
· 14 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Nurdan Ün
Beyaz Çığlık'ı inceledi.
108 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Beyaz Çığlık // Kitap Yorumu Bilim kurgu sevenler toplanınn Harika bir kitap ile geldiimm. Çok akıcı, merak uyandırıcı, heyacan verici bir kitap! Hiç bir sayfada aşırıya kaçmayan, fantastik, bilim kurgu ögeleri ile bir günde bitirdim. Konusu ise ; Deniz Başar, 30 yaşında yazdıklarını henüz senaryolaştıramamış fakat azimli bir kadın. Bir günşe giderken gördüğü bir bina dikkatini çeker ve girmek ister. Ama nereden bilebilirdi ki bu binaya girdiği an hayatı değişecek, tamamen farklı bir dünyanın içinde olacak. Üstelik uyandığı andna itibaren "Erkek" olarak hayatına devam etmek zorunda kalacağını asla tahmin edemezdi.
Beyaz Çığlık
9.4/10
· 14 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Seda Yurt
Beyaz Çığlık'ı inceledi.
108 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Konusu: 30 yaşındaki Deniz, binanın güzelliğine kapılır ve içeri girer. Sonra tüm hayatı birden değişir. Erkek bedeninde sıkışmış bir kadın ve kadın bedeninde sıkışmış bir erkek. Yansılar… Bilmeceler… Güçler… Telepati… İnceleme: “Bu hikaye; ilk olarak bir Bilimkurgu, Fantastik Edebiyat ve Mitoloji dergisi olan Kayıp Dünya’da yayımlanmıştı.” Muhteşem bir kitap. Kitap, kapağı ve adından dolayı bir aşk hikayesi gibi dursa da aslında bilim kurgu. Güzel bir bilim kurgunun yanında bir aşka da yer verilmiş. Ama aşk kurgunun önüne geçmemiş. Olay çok güzel başladı. Gidişat bozulmadan güzel bir şekilde sonuca bağlanmıştı. Karakterlerin Türk olmasını sevdim. Çünkü genellikle bu tür kitaplarda Türk yazarlarımız yabancı isimler kullanıyor. Türkçe isimlerle yazılması absürt olmamıştı ve okurken “vay be Türkler de bu kurguların içinde sırıtmadan yer alabiliyormuş demek ki” dedim. Buna çok sevindim gerçekten. Kitap akıcı ve sürükleyici. Bilim kurgu severler bu kitabı kaçırmamalı.
Beyaz Çığlık
9.4/10
· 14 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Serap
Beyaz Çığlık'ı inceledi.
108 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
110 sayfa ve 15 bölümden oluşuyor kitap. Bunun nedeni ise 2009 yılında hikâye dijital Bilimkurgu, Fantastik Edebiyat ve Mitoloji dergisi olan Kayıp Dünya'da bölüm bölüm yayınlanmış olması. Kitap olarak basılmasına karar vermiş yazarımız ve biz okurlarla bulusturmuş Beyaz Çığlık kitabını. #kitapyorumu Deniz Başar senaristtir ve birgün sabah atölyemsi sütütyosuna giderken, merakına yenik düşer ve yol üzerindeki lüks binaya girer. Bu bina öyle sıradan bir yer değildir. Beyaz Çığlık adındaki başka bir boyuta üstelikte erkek olarak geçiş yapar.Uyandığında siyahi bir erkek bedenindedir ve Umman diye seslenilmektedir. Burayı Güney Tekin isimli bir genetik profesörü cennet olarak kurmuştur. İstediği gibi gitmeyen olaylar nedeniyle Beyaz Çığlık adlı yerde neler yaşanmasına sebep olur? Deniz erkek kimliği Umman adıyla tanıştığı Lodos adlı kadına aşık olur. Gerçek hayatta adı Çınar'dır fotoğraf sanatçıdır. Deniz Beyaz Çığlık'ta neler yaşadı? Çınar ile gerçek kimliklerinde buluşabildiler mi? Sıradışı kurgusu ile çok etkileyici bu kitabı tavsiye ediyorum okuyun.
Beyaz Çığlık
9.4/10
· 14 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4