Binbir Gece Polisiyeleri 1

6,5/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
3 beğeni  · 
537 gösterim
"Dehşet mi? Hayır. Bu tür bir saatin zembereği durduğunda, benim için neşter ile incelenecek, ustaca yapılmış bir mekanizma parçasından başka bir şey değildir. Kan artık soğuk ve akmıyorsa, bundan böyle insan kanı değildir; ten bir kere ölünce, artık sevgililerimizde arzuladığımız ve dostlarımızda takdir ettiğimiz ten değildir. Letafet, çekicilik, korku, hepsi de can veren ruhla birlikte ondan uçup gitmiştir. Kendinizi ona soğukkanlılık ile bakmaya alıştırın. Çünkü eğer benim planım uygulanabilirse, birkaç gün boyunca şimdi sizi bu kadar dehşete düşüren o şeye devamlı bir yakınlıkta yaşamanız gerekecektir."
Kitaptan)


"Define Adası" ve "Dr. Jekyll ve Mr. Hyde" kitaplarının da yazarı olan Robert Louis Stevensondan birçoğu dilimize ilk defa çevrilen polisiye hikâyeler... 2 cilt olarak yayımlanacak Binbir Gece Polisiyelerinin 2.cildi de önümüzdeki ay okurlarla buluşacak.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  316
 • ISBN:
  9786058616608
 • Çeviri:
  Feyza Göçer
 • Yayınevi:
  Labirent Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
14 Oca 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Labirent Yayınlarından çıkan güzel bir polisiye roman daha.
Her ne kadar tek bir olay içermese de ve bazıları cidden kısa hikayeler olsa da kendini zevkle okutan bir roman.
Agatha Christie ve muadillerinin oluşturduğu üst tabaka polisiyesine uygun bir şekilde yazılmış bir roman.

Ayşe Başak Gürel 
29 Ağu 17:08 · Kitabı okudu · 6 günde · 6/10 puan

Kitap birbirinin devamı olan kısa hikayelerden oluşuyor. Kitap bir polisiye değil. Zaten kitabın orjinal adı ''''The New Arabian Nights''. Dili pek akıcı gelmedi bana belki çeviriden kaynaklanıyordur. Ama hikayeler de ilginç karakterler var. Hikayelerin birbirleriyle bağlantılı olması ilginç olmuş. Okumanızı tavsiye ederim.