Bir Başka Mavi

Amy Harmon
TERSYÜZ'ün yazarından, hiç kimsenin "birisi" olmasının... alışılmadık bir dostluğun, umudun iyileşmeye ve kefaretin aşka dönüşmesinin hikâyesi. Blue Echohawk kim olduğunu bilmiyordu. Gerçek adından ya da doğum gününden bihaberdi. İki yaşında terk edilmiş, bir başıboş tarafından büyütülmüş ve on yaşına kadar okul yüzü dahi görmemişti. On dokuz yaşına geldiğinde, yaşıtları üniversiteye ya da yeni hayatlarına doğru giderken, Blue hâlâ lise son sınıftaydı. Annesiz, babasız, inançsız ve geleceksiz Blue Echohawk aynı zamanda zorlu bir öğrenciydi. Sertti ve kendi bildiğini okuyordu. Ayrıca son derece çekiciydi. Yani, genç bir İngiliz olan ve sorun çıkaranları kanatları altına almaya meyilli ve Blue'yu çözmeye kararlı tarih öğretmeninin tam tersiydi. Âşık olmak, kim olduğunuzu bilmediğinizde zor olabilir. Kim olduğunu ve sizinle neden birlikte olmaması gerektiğini tam olarak bilen birine âşık olmak ise imkânsızdır. "Şimdiye kadar bir karaktere hiç bu kadar bağlanmamıştım. Mendillerinizi kapın ve uzunca bir süre oturmaya hazır olun, çünkü bu kitabı bitirene kadar bırakmak istemeyeceksiniz! -Read This ~ Hear That- "Amy Harmon'ın yarattığı hikâyeler ve karakterler, bir şekilde içime işliyor ve kalbimi yıkıp geçiyor." -Brittany and Bianca Blab Books- "Bir Başka Mavi'nin duygusal şiddeti okurları sarsacak. Amy Harmon büyüleyici bir hikâyeye imza atıyor ve bir kez daha okurlarını kelimelerin ötesinde etkilemeyi başarıyor." -Romantic Reading Escape- (Tanıtım Bülteninden)
Yazar:
Amy Harmon
Amy Harmon
Çevirmen:
Arzu Altınanıt
Arzu Altınanıt
Tahmini Okuma Süresi: 10 sa. 56 dk.Sayfa Sayısı: 386Basım Tarihi: Ekim 2015Yayınevi: Yabancı YayınlarıOrijinal Adı: A Different Blue
ISBN: 9786055016548Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
386 syf.
7/10 puan verdi
·
25 saatte okudu
Amy Harmon tarafından kaleme alınan Bir Başka Mavi benim için, uzun soluklu edebi eser okuma maratonumun sonunda, çerezlik bir roman oldu diyebilirim. Oldukça sade ve akıcı bir dille kaleme alınan bu eser konusu bakımından bana çok da çekici gelmedi. İşlenişi de pek yeterli bulmasam da karakter gelişimi başarılıydı diyebilirim. Konusundan biraz bahsedecek olursam, henüz 2 yaşındayken annesi tarafından terkedilen ve o sırada oradan geçmekte olan Jimmy adında bir adam tarafından bulunup yetiştirilen Blue Echohawk, yaşadıklarından ötürü kendini bulmaya çalışırken pek çok hata yapmış olan bir genç kızdır. Sert mizacı, inatçı tavırları ve yer yer yaptığı çıkışları ile oldukça zorlu bir öğrencidir.Fakat genç tarih öğretmeni Wilson için, kızın bu tavırları onu daha da ilginç hale getirmekte ve ona olan ilgisini artırmaktadır. Kitap boyunca yer yer Blue'nun iç buhranlarını okusak da genelinde öğretmeni olan Wilson ile yakınlaşmasına yer verildiğini söyleyebilirim. Ve tabii, özellikle sonunda şaşırtıcı bir şekilde Blue'nun gerçek kimliğini öğrenmesi de kitapta oldukça başarılı işlenmişti. Çerezlik bir kitap arayışındaysanız önerebileceğim fakat beklentinizi yüksek tutmamanız gereken bir kitap oldu benim için. Okumayı düşünen herkese şimdiden keyifli okumalar dilerim
Bir Başka Mavi
Bir Başka MaviAmy Harmon · Yabancı Yayınları · 2015527 okunma
Reklam
386 syf.
9/10 puan verdi
Merhaba, Amy Harmon’un beğenerek okuduğum Tersyüz kitabından sonra Bir Başka Mavi onun kadar olmasa da yine duygu yüklü bir kitaptı. Arka kapak yazısı, ilk başta gençlik romanı okunacağı izlenimi verse de okudukça anlatılan hikayenin içine çekiliyorsunuz. Geçmişini bilmeyen bir genç kızın yaşadıklarını, hatalarını ve bu hataların sonucu aslında kim olduğunun keşfini, geleceğe dair umutlarını, güçlü duruşunu ve bir insanın vermesi gereken zor bir kararı nasıl vermek zorunda kaldığını, gerçek aşkın varolma serüvenini anlatan güzel bir hikaye. Ben severek okudum ve yazarın okuyucuya aktarmak istediği dramı hissettim. Kitap içindeki karakterlerin başlarından geçen olaylar ustalıkla yazılmış ve duygu geçişleri çok iyi anlatılmış. Yazarın akıcı bir dille yazdığı kitabı tavsiye ederim. Keyifli okumalar:)
Bir Başka Mavi
Bir Başka MaviAmy Harmon · Yabancı Yayınları · 2015527 okunma
386 syf.
·
Puan vermedi
Bir Başka Mavi- Amy Harmon
Amy Harmon yazmış, Arzu Altınanıt çevirmiş, okumamak olmazdı. Daha önce Bu yazardan Tersyüz'ü okumuştum ve kitaba bayılmıştım. Bir Başka Mavi, Tersyüz kadar etkileyici olmasa da gerçekten güzel bir romandı. Kitabı en çok sevmemin nedeni Wilson karakteriydi. Şu ana kadar edebi değeri yüksek ya da değil, bir sürü kitap okudum ama hiçbir zaman aradığım karakteri bulamamıştım. Wilson o kadar nazik, iyi kalpli, düşünceli ve o kadar kişilikli bir karakterdi ki kitabı en çok onun sayesinde sevdim. Yine Wilson'ın dersleri çok ayrıydı benim için. Kendisi tarih öğretmeni ve ders anlattığı bölümlerde bir sürü şey öğrendim. Kitap sadece aşktan ibaret değil. İçindeki bilgileri yuta yuta okuyun derim. Keyifli okumalar:):) "Belki hepimiz birer sanat eseriyiz."
Bir Başka Mavi
Bir Başka MaviAmy Harmon · Yabancı Yayınları · 2015527 okunma
Reklam
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.