Boleyn Kralı The Boleyn Trilogy 1

6,0/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
3 beğeni  · 
481 gösterim
Peki ya Anne Boleyn, kendi hayatını da kurtararak Sekizinci Henry'ye İngiltere tarihini sonsuza kadar değiştirecek olan o çok istediği erkek evladı verseydi…

William olarak bilinen daha on yedi yaşındaki Dokuzuncu Henry, krallığın baskılarına bağlı ama kendisini kanıtlama konusunda da endişelidir. Fransızlarla olan endişe verici savaş ve Katoliklerin ülkede isyan tohumları ekmesiyle William, yalnızca üç kişiye güvenir: büyük ablası Elizabeth, en yakın arkadaşı ve vefalı danışman Dominic ve William'ın annesi Anne Boleyn'in kraliyet vasisi olarak büyüttüğü genç yetim Minuette.

Sırlar, ihanet ve cinayete karşı William, kendi krallığı için savaşırken bulur kendini. Ancak Dominic de o da Minuette'e âşık olunca Tudorların üstüne aşkla dolu bir saplantı çöker. İçlerinden birisi, İngiltere'nin geleceğini değiştiren şaşırtıcı bir kaderin cilvesiyle kralın arzularının bedelini ödeyecektir.

Anne Boleyn üçlemesinin bol entrika, aşk ve aksiyonla örülü ilk kitabı Boleyn Kralı'nda, kaderin tek bir cilvesiyle nelerin farklı olabileceğine dair büyüleyici bir yolculuğa çıkacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9786055175320
 • Orijinal Adı:
  The Boleyn King
 • Çeviri:
  Burcu Denizci
 • Yayınevi:
  Aspendos Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Okuyan bir anne 
25 Mar 01:06 · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · Puan vermedi

Konusu her ne kadar ilgi çekici gibi görünse de yazarın dili ve anlatımı çok da hoşuma gitmedi. Yer yer durağan geçti. Yazar birkaç erotik bölümde eklemeye çalışmış ama başarılı olamamış. Karakterlerin şıpsevdiliği de çok saçma geldi birini öpüyorum hoşuma gidiyor aklım diğerinde filan yani acayip bi konu olmuş. Hiç hoşuma gitmedi açıkçası yarım kalmasın diye okudum. Tavsiye etmiyorum kimseye.