Cami Kışla Parantezinde Türkiye

Mehmet Altan

Cami Kışla Parantezinde Türkiye Yorumları ve İncelemeleri

Cami Kışla Parantezinde Türkiye yorumları ve incelemelerini, Cami Kışla Parantezinde Türkiye kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Cami Kışla Parantezinde Türkiye puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.

Puan

7.110 üzerinden
7 Kişi · 2 İnceleme
208 syf.
·
Puan vermedi
·
15 günde okudu
Cami Kışla Parantezinde Türkiye incelemem
Başlığından da anlaşılabileceği üzere konuşulması yazısız kanunlarla yasaklanmış olan iki OLGUNUN cesur ve yerinde tesbitlerle, arada sıkışmış kalmış Türkiyenin duru bir Türkçeyle anlatıldığı güzel bir kitaptı. Tavsiyemdir…
Cami Kışla Parantezinde Türkiye
Cami Kışla Parantezinde TürkiyeMehmet Altan · Hemen Kitap · 201226 okunma
208 syf.
6/10 puan verdi
·
Beğendi
·
1 saatte okudu
Dikkat spoiler içerir. Gazeteci yazardan ordu ve Kemalist ideoloji aleyhtarı yazılmış bir kitap. Belki de gazete yazılarının birleştirilmiş hali de olabilir emin değilim. Genel olarak aynı şeylerden bahsediyor. 28 şubat sürecinde asker ve öğretmen maaşları ile ilgili yaptığı bir haber yüzünden bazı komutanların patronlarını tehdit ettiği, ülkemizin laik olması ama demokratik olmaması, Erbakan'ın kendisine verilen şansı iyi değerlendirememesi, Sincan'da balans ayarı yapanlara da e-muhtıra yapanlara da hiçbir şey yapılmaması, Monteskiyö'nün 250 yıl önce koyduğu devlet kurallarına hala uymamamız, laik olan bazı diktatörler olması, ordunun sürekli kışla içinde bazı grupların da cami içinde kalması ve vatandaşın ekonomisini kimsenin düşünmemesi, Kitabevi bombalama olayında askerin kazanması, RP kültür bakanı İsmail Kahraman'ın meşhur bir Bizans tarihçisini Taksim'de cami yapmak riskli olur dediği için işten atması, AKP döneminde liyakat yerine sadakate önem verilmesi, RP Susurluk olayında kötü bir sınav vermesi, kışla cami kavgası yüzünden AB girmenin de sorun olması gibi konular anlatılıyor. Olaylara farklı bir açıdan bakmak isteyecekler için incelenebilir bir kitap.
Cami Kışla Parantezinde Türkiye
Cami Kışla Parantezinde TürkiyeMehmet Altan · Hemen Kitap · 201226 okunma