Castle Rock Manzarası

8,0/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
190 gösterim
Dünyanın yaşayan en büyük öykü yazarı diye tanımlanan Alice Munro, bu kitabında çok farklı bir biçem deneyerek kısa öykülerden oluşan bir anı-roman sunuyor okuyucularına. Gerçekle kurgunun sarmalından oluşan sürükleyici bir yapıt.

İskoçya asıllı atalarının 18. yüzyılda Kanada’ya göç etmesiyle başlayan aile tarihçesi Munro’nun günümüzdeki yaşamına kadar uzanıyor. Her öykü başlı başına bir birim olsa da, aslında bir zincirin halkalarını oluşturuyor.

O halkalar boyunca ilerleyerek iki yüz yıl içindeki toplum yapısını, toplumun değer ölçütlerini, insan ilişkilerini, giderek değişen üretim ve tüketim biçimlerini, kısacası insana dair bütün özellikleri eşsiz biçemiyle aktaran bir yazarın ustalığına hayran kalıyoruz.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9789750732195
 • Çeviri:
  Roza Hakmen
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
seher 
13 Şub 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yazar İskoçya asıllı atalarının Kanada’ya göç etmesiyle başlayan aile tarihçesini küçük hikayeler halinde kendi yaşamına kadar anlatmıştır. İskoçyadan başlayan göç gemi yolculuğu başlayıp ile Kanada da devam etmektedir.Atalarının izlerini bulmaya çalışan yazar hikayelerinde dönemin insan yaşamına ,toplum değerlerine,ilişkilere,çalışma koşullarına ve özellikle yaşanan aşklara değinmiştir.Sadece yazarın ailesinin biyografisini değil o dönemin tarihi olayları ve sosyal yapısınıda görmekteyiz.Akıcı bir dille yazılmış olan kitabı okumanızı tavsiye ederim