İnsan ırkının gelmiş geçmiş en iri ve ürkütücü bedenine sahip, sadece öldürmeyi arzulayan dilsiz bir cellât. Basit bir cümle ile anlatılamayacak kadar üstün zekâya sahip cesur bir asker, adil bir sultan ve gerçek bir kahraman; Yavuz Sultan Selim. Kutsal kitap gibi taşıdığı Cellât'ı okuyarak insan öldürme cesareti bulmaya çalışan esrarengiz bir adam. Üzerinde yaşayan insanların olağanüstü bir zihinsel düzeye eriştiği, dünya teknolojisini yönlendiren bir Ada. Tarih ile geleceği bütünleştiren, gizemli kapıları ardına kadar açan bir kitap. Düşündüğü tek şey cellât olmaktı ve bunu başarmalıydı. Eğer başaramazsa bile en azından birini öldürerek bu duyguyu tatmalıydı. Kana susamışlığı ve öldürmeyi bu denli arzulaması, belki iğrenç, insani olmayan ve canice bir durumdu ama bazen kendine kızdığı zamanlar da oluyordu. Özellikle masum bir çocuğu ya da eceliyle ölmek üzere olan bir yaşlıyı öldürmek istediği zamanlar... Fakat bu duygular daha fazla sorgulama yapmasına ve bir şeyleri değiştirme gayreti içine girmesine yetmiyor, derinden yaşadığı kin ve nefreti bastıramıyordu. -Kitabın Adı Cellât- (Tanıtım Bülteninden)
Yazar:
Cihan Erdem
Cihan Erdem
Tahmini Okuma Süresi: 8 sa. 23 dk.Sayfa Sayısı: 296Basım Tarihi: Şubat 2014İlk Yayın Tarihi: Şubat 2013Yayınevi: Ephesus Yayınları
ISBN: 9786055358549 Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
296 syf.
7/10 puan verdi
Cellat
Kitabı anlatmaya nereden başlayayım bilemiyorum ama şunu söylemem gerek ki kitabı okurken birçok yerde ağzım açık bir şekilde okudum çünkü kitapta sürekli ters köşe var ama bu ters köşeler o kadar çok ki sanki bir kitap içerisinde 3 kitap okuyormuşum gibi bir his yarattı bende ki bir nevi öyle çünkü kitabın içerisinde 3 olay mevcut ilk önce tarih kitabıymış gibi başlıyor sonrasında günümüze geliyoruz ardından bilim kurgu dünyasına gidiyoruz bu geçişleri biraz hızlı buldum doğrusu ama yalan söyleyemeyeceğim kitap oldukça akıcıydı ama bence anlatımı yetersizdi ve beni en çok hayal kırıklığına uğratan nokta sonuydu çünkü sonu kitaba göre oldukça saçma bitti benim hayal ettiğim sondan çok çok farklı ve çok çok pasif bir şekilde bitti puanımın büyük çoğunluğunu sonunun bu denli pasif bitmesinden kırıyorum ve kitabın konusunu kitabı okumayan birini anlatmak oldukça zor çünkü dediğim gibi birden fazla konu var içerisinde o yüzden merak edenlerinizin okumasını tavsiye ediyorum.
Cellat
Cellat
Cihan Erdem
Cihan Erdem
Cellat
CellatCihan Erdem · Ephesus Yayınları · 2014112 okunma
Reklam
287 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
Tarihî bir roman, cellat kelimesinin anlamını değiştiren bir adam, gelecekle geçmişi kurgulaştıran olaylar.... tek kelimeyle MÜKEMMEL bir roman. Bu kitabın bu kadar mükemmel olacağını düşünemezdim ama iyiki almışım ve okumak nasip olmuş
Cellat
CellatCihan Erdem · Ephesus Yayınları · 2014112 okunma
296 syf.
·
Puan vermedi
·
5 günde okudu
Yazarın okuduğum ilk kitabı. Dili sade ve akıcı. Konusuna gelince; Yavuz Sultan Selim zamanında yaşamış İsa adındaki bir cellatın yaşam öykūsūnū okurken, kendinizi birden ileri uzay teknolojisi kullanan bir toplumun içinde buluyorsunuz. Kitap bir anda tarihi kurgudan çıkıp bilimkurguya evriliyor. Değişik bir kitap.
Cellat
CellatCihan Erdem · Ephesus Yayınları · 2014112 okunma
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.