Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Çılgın Üçlü

Günbegün gölgeler uzadı, dört bir yandaki renkler altın kahverengilere ve koyu kırmızılara karıştı. Sağda solda nesneler tekdüze ufka karşı, bir iskelete özgü dinçlikle belirginleşti; meyan dallarını göğün grisinde birbirine dalayan kuru meşeler, bilgelikle aşırı yüklen­miş bilim adamları gibi iki büklüm olmuş, kırılgan fi­danlar.
Bir insan komşusunu sevebilirse, kendisine saygı duyabilir; inancı varsa huzuru bulabilir; peki ama, nasıl? Tuğlalardan yapılma bir evrende, bencillerle dolu bir tımarhanede, karışıklık, didişme, dehşet, şİddetten oluşan bir atmosferde nasıl?
"Hepimiz yalnızız," diye mırıldandı, ama bunu söylerken bile dünyadaki herkesten daha yalnız olduğunu hissetmekten kendini alamıyordu.
“Kafası bir süre büyük kentlerdeki yaşamın güçlük­lerine takıldı; bir taş atımı uzaklıkta biri hunharca öldü­rülürken kişiye şöminesinin karşısında huzur içinde oturma izni veren, düzenli bir düzensizliğin, çılgın bir adaletin, buz gibi bir uyumsuzluğun hüküm sürdüğü, sonbahar kentleri.”
Ayran:)
Çay mı istersiniz, kahve mi?" diye sordu
23410
98 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.