Cinsel olgunlaşma

10,0/10  (1 Oy) · 
5 okunma  · 
3 beğeni  · 
321 gösterim
Bu kitap, gençler için yazılmıştır. Gençlerin büyük sorunu olan "cinsel olgunlaşma"ya bilimsel bir yöntemle eğilip onlara kesin çözümler getirme ereğini taşımaktadır. Bu kitabı eline alan genç, şu sorunlara çözüm bulacaktır:
- Cinsel olgunlaşma süreci neyi içerir?
- Cinsel sorunlar toplumda niçin bu denli gizli tutulmaktadır?
- Bugünkü toplumsal koşullar içinde gençlerin cinsel sorunlarının çözüm seçenekleri nelerdir, neler değildir?
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 1993
 • Sayfa Sayısı:
  118
 • Çeviri:
  Aylin İncesu
 • Yayınevi:
  Düşünen Adam
 • Kitabın Türü:
İlker Uzun 
 17 May 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu küçük kitap, hiçbir yaş sınırı konulmaksızın gençlik için yazılmıştır diye başlıyor önsöze Reich. Yazar, cinsel olgunlaşma konusunu geniş bir bakış açısıyla bilimsel olarak ve herkesin gayet rahatça anlayabileceği bir dille kaleme almış. Bedensel ve ruhsal açıdan sağlıklı bireylerin yetistirilmesinde toplum yapısının ve eğitim sisteminin ne derece önemli olduğunu, Kapitalist düzenin bireyleri sistemin çıkarları dogrultusunda nasıl yozlaştırdığını bu konudaki baskıların, zorlamaların, yasakların bilinçsizleştirmelerin neden yapildiğını bu kitabı okuduğunuzda daha iyi anlayacaksınız.

#Evlilik sonrası olmazsa olmaz durumuna sokulan, yetiştirme konusunun neredeyse hiç önemsemedigi, bilinçsizce dünyaya getirilen, tacize tecavüze hatta enseste maruz kalan çocukların had safhaya ulaştığı, içler acısı durumda olduğumuz ülkemde bu kitabı anne babaların da okuması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü, sağlıklı bireylerin yetişmesi için bilinçli anne babalara ihtiyaç var.