Cinselliğin Psikopatolojisi 1

·
Okunma
·
Beğeni
·
79
Gösterim
Adı:
Cinselliğin Psikopatolojisi 1
Baskı tarihi:
Nisan 2014
Sayfa sayısı:
314
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789753881784
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Payel Yayınları
314 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Alman Psikiyatr Kraft-Ebing’in kitabı (1886), Cinselliğin Psikopatolojisi noktasında hem psikiyatrlar için hem de seksologlar için kapsamlı bir üst kitap(mış). Kaldı ki Freud bile, psikanalizi oluştururken bu kitaptaki olguları kullanmış. Benim de kitapla tanışmam, bu vesile ile oldu. Bu alanda yazılmış en ciddi ve incelikli bir kitap olma özelliğini halen korumaktadır. Seksolojinin Ellis, Freud, Johsonlarla beraber en önemli isimleri arasında yer alan yazarın kitabı iki cilttir ve ben henüz ilkini bitirebildim.
Kitapta, cinselliğin ahlak ve hukuk ile kesiştiği vakalara ulaşan Kraft-Ebing, sadece 1. Ciltte 124 örnek olay ile cinsel sapmaları derinlemesine irdeliyor. Cinselliğin insan hayatındaki önemini, cinsel tutkuların kişilik üzerindeki derin etkisini, partnerlerin tuhaf isteklerinin altında yatan nedenleri vb açıklayan kitap, aynı zamanda antropolojik ve fizyolojik olarak da cinselliğin önemini açıklıyor. Yazarımız, günlük hayatta karşılaşabileceğimiz, duyabileceğimiz, şahit olabileceğimiz rutin olaylar yerine her biri kendi alanında son derece tuhaf, şaşırtıcı, bazen komik bazen de mide bulandırıcı vakaları konu ediniyor.
Eğer, mesleki ya da akademik olarak cinsellik konusunda çalışmalar yapacaksanız, kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. Ancak kişisel bilgilenme açısından okumak isterseniz, örnek olaylar çok çarpıcı ve uç noktalarda olduğu için, cinsellikten soğuma riskiniz olduğunu belirtmek isterim.
Hristiyan tensel hazdan kesinlikle arınmış ruhsal bir mutluluk cenneti umar; müslüman ise sonsuz bir harem, güzel huriler arasında bir cennet...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Cinselliğin Psikopatolojisi 1
Baskı tarihi:
Nisan 2014
Sayfa sayısı:
314
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789753881784
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Payel Yayınları

Kitabı okuyanlar 3 okur

  • yasin yılmaz
  • Yağmur Rosa Solak
  • derya.deniz

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%66.7 (2)
9
%0
8
%33.3 (1)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0