Derdini Seven Adam Hekimoğlu İsmail

9,3/10  (3 Oy) · 
11 okunma  · 
3 beğeni  · 
460 gösterim
Hekimoğlu İsmail'in bizzat kendisiyle, çocuklarıyla ve kader birliği yaptığı yakın dostlarıyla gerçekleştirilen "Hekimoğlu İsmail Konuşmaları" isimli röportaj/sohbet dizisi, bu kitapla mikrofondan sayfalara taşınmış; Hekimoğlu İsmail'e dair ibretli hatıralar okuyucusuyla buluşmuş oldu. Hekimoğlu İsmail'in bizzat kendi el yazısı ile altına not düşmek suretiyle hazırladığı -kronolojik düzen üzere sıralanmış- 24 adet resminden oluşan hazine değerindeki albüm, kitabın sonunda yer alıyor. Resim sayısı tam bir tevafuk: 24 saat gibi bir ömrü mütalaa etmekte. Belge niteliği taşıyan bu resimler ilk defa yayımlanıyor.

Hekimoğlu İsmail okunmalıdır çünkü o; "ömrü boyunca Allah'tan başka derdi olmayan", "himmetini milletine hasretmiş", "düşündüklerini samimi bir şekilde yaşamaya çalışan bir mümindir." Eserlerinin okunması, anlaşılması ve nesiller üzerinde bıraktığı tesir esas alınmak suretiyle yapılan şu tespit, kulağa oldukça manidar geliyor: "Hekimoğlu İsmail ağabey, iki nesil üzerinde bir çağ açıp bir çağ kapatan adamdır."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  232
 • ISBN:
  9789752784536
 • Yayınevi:
  Işık Yayınları
 • Kitabın Türü:
Rabia GÜNDÜZ 
30 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hekimoğlu Ismail'in en beğendiğim özelliği İslamiyet'i anlattığı kadar yaşamasıdır. Bu kitapta ve her kitabında da buna rastlayabilirsiniz. Bu kitabında daha çok çevresindekiler konuşuyor ve bize Hekimoğlu nu anlatıyor fakat kitap hiç sıkmıyor ve gayet akıcı ilerliyor herkese tavsiye ederim. İyi okumalar arkadaşlar

Kitaptan 6 Alıntı

şeyma karakaş 
26 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Çilesini çekmediğim şey benim değildir.

Derdini Seven Adam Hekimoğlu İsmail, Ömer Tamer Ekinci (Sayfa 229 - hekimoğlu ismail)Derdini Seven Adam Hekimoğlu İsmail, Ömer Tamer Ekinci (Sayfa 229 - hekimoğlu ismail)
şeyma karakaş 
26 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Tebessüm etmesini bilen her kadın güzeldir.

Derdini Seven Adam Hekimoğlu İsmail, Ömer Tamer Ekinci (Sayfa 195 - hekimoğlu ismail)Derdini Seven Adam Hekimoğlu İsmail, Ömer Tamer Ekinci (Sayfa 195 - hekimoğlu ismail)
şeyma karakaş 
24 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hekimoğlu İsmail'in çekim alanına girmek için yanında olmanız gerekmiyor.Yazdıklarında kendinizi bulduğunuz andan itibaren onun çekim alanına girmişsiniz demektir.

Derdini Seven Adam Hekimoğlu İsmail, Ömer Tamer Ekinci (Sayfa 62)Derdini Seven Adam Hekimoğlu İsmail, Ömer Tamer Ekinci (Sayfa 62)
şeyma karakaş 
26 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bir kuş gibiyiz. Ağzımızdaki buğday tanesini bırakalım. Yeşermezse toprak utansız.

Derdini Seven Adam Hekimoğlu İsmail, Ömer Tamer Ekinci (Sayfa 192)Derdini Seven Adam Hekimoğlu İsmail, Ömer Tamer Ekinci (Sayfa 192)
şeyma karakaş 
26 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Mariz bir asrın, hasta bir unsurun alil bir uzvun reçetesi; ittiba'-i Kuran'dır. Risale-i Nurlar reçetedir. Manevi hastalıklara derman olur.

Derdini Seven Adam Hekimoğlu İsmail, Ömer Tamer Ekinci (Sayfa 204)Derdini Seven Adam Hekimoğlu İsmail, Ömer Tamer Ekinci (Sayfa 204)