Giriş Yap

Die Kunst der Unordnung

... ve tavuk yüzünü sadece hasta olduğumuzda veya tavuk hasta olduğunda gördüğümüz (yoksulluk) dönemler(iy)di.
1 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
(Nietzsche aforizmaları) Dişilik belkide hayatın en çekici şeyi. Elbisesi altın işlemeli bir örtüdür, sayısız ihtimal barındıran bir örtü: Söz verir, utançla geri çekilir, yumuşar, sana güler, seni baştan çıkarır. Hayat bir kadındır!
2 yorumun tümünü gör
"Sıfır ve sonsuz" diyerek izahata başladı Caccioppoli, "rakam değildirler, çoğunun sandığı gibi, birer Camorra-killer (mafya tetikçisi) dirler. Ve bunu size ispat edebilirim: sıfırı herhangi bir sayı ile çarpsak sonuç ne olur? Evet, sonuç her zaman sıfır olur. [...] Sıfır çarpıldığı rakamı kırar, öldürür, yok eder. Ve aynısı sonsuz ile de olur: sonsuzu herhangi bir rakam ile çarptığınızda sonuç her zaman sonsuz olur. Demek ki şöyle diyebiliriz: sıfır da sonsuz da kendi suretlerine benzer ürün meydana getirirler. Peki ya sıfırı sonsuz ile çarpsak ne olur? Burada hangisi hangisine hükmeder? Hangisi daha güçlüdür? Hangisi daha insafsız bir Camarro-Killer'dır? Not Cevap yorumda...
2 yorumun tümünü gör
(Nietzsche) matematikten nefret ediyordu, Latince ve Yunanca'yı seviyordu ve din konusunda garip fikirler üretiyordu. Buna örnek olarak mesela teslis inancındaki üçüncü şahsın kutsal ruh değil, şeytan olduğunu ileri sürüyor, ve böylece Tanrının üçte birini şeytani bir töz yapıyordu.
1 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Dionysos'un hocası Silen, Kral Midas tarafından sorulduğunda; "Kralların en büyük ayrıcalığı nedir? “ diye, alaycı bir tavırla" Hiç doğmamış olmak. Ve bu, artık mümkün olmadığına göre, biran önce ölmek " dedi.
2 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
21 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.2