Giriş Yap
Ercan
@Gamax
Dünyada ağlamak ya da ağlamamak, işte budur bütün mesele...
340 okur puanı
04 Şub 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Arzu ettiğim karşılıklı takipleşme şekli
Birçok insanı takibe alıyoruz ve kendimiz de takip ediliyoruz. En azından bir süre için. Sonra belirli beklentilerin karşılık bulmadığını görünce takipten çıkıyoruz/çıkıyorlar. Bu vesile ile kendi şahsım adına beklentilerimi yazayım ki bilinsin, boş yere, gitmek için gelinmesin profilime diye düşündüm. Takip ettiğim kişi; 1. Kitap okuyor olacak 2. Alıntı paylaşıyor olacak 3. Aktif olacak/kalacak Bu arkadaşların okudukları kitapları ve yaptıkları alıntıları takip edeceğimi temin ederim (Gerçekten de hepsini görüp okuyabilmek için takip ettiğim kişilerin sayısını az tutmaya çalışıyorum). Karşı taraftan beklentilerim de az çok takip edilmek tabi. Ama daha önemlisi; 4. Karşılıklı iletişim Her alıntı çarşaf çarşaf tartışılmak zorunda değil elbette. Ama beğen geç anlayışına da karşıyım. Ben neden alıntı yaptım, sen neden beğendin, insan bazen iki çift laf etmek ve duymak istiyor. Yok ben yazmak, konuşmak, iletişim içine girmek istemiyorum diyorsanız hiç takip etmeyin, ya da benden beklemeyin, er geç takipten çıkarım. 5. Nezaket ve hoşgörü Olmazsa olmaz zaten... 6. Üçüncü şahısların paylaşımlarını paylaşmak, kendi paylaşımlarını sürekli tekrar tekrar paylaşmak pek hoş gelmiyor bana. Bunu adet haline getirenlerle de pek uzun zaman takipte kalamıyorum. Bunu sağladığım 10 arkadaşım olsa, yeter de artar bile. Söylemesi benden, takdir sizden...
·
7 yorumun tümünü gör
bir kitap okudu · 3d
318 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Die Pilgerjahre des farblosen Herrn Tazaki
8.2/10 · 1.543 okunma
1 yorumun tümünü gör
Reklam
Olga biraz çekindi, ama sonunda yine sordu. "Beni ilgilendirmez ama, bu kadar uzun bir süreden sonra bu uzun yolu çıkıp onu görmeye gelmenizin özel bir sebebi var mı?“. “Benim için çok önemli bir şey", dedi Tzukuru. "Eri için belki o kadar değil. Bilmem gereken birşey var." "Biraz komplike gibi" "Bunu İngilizce izah etmek zor benim için". "Bazı şeyler vardır ki, her dilde izahı güçtür."
Ben belki içeriği olmayan bomboş bir insanım, diye düşündü Tsukuru. Ama buna rağmen, bu olmayan içerikten dolayı, beni tercih etmişti bazı insanlar. Vakia değil miydi, gece kuşlarının gündüzleri istirahat etmek üzere isimsiz insanların çatı katlarında geri çekilmek istemeleri, oradaki boşluğu ve karanlığı arzu ettikleri için.

Okur takip önerileri

Kaan Ata Önder
@kaanataonderErcan ile benzer
Lα̂lin
@LaIinErcan ile benzer
Hakan
@agmerkezi010Ercan ile benzer
Daha fazla göster
Ona en çok acı veren, Sara'nın başka bir adamla el ele cadde boyu yürümesi(ni görmesi) değildi. Ya da şu anda muhtemelen onunla yatıyor olması da değildi. Elbette acı veriyordu, onun başka bir adamla yatağa girmek için bir yerlerde soyunduğunu düşündüğüne. Bu düşünceyi kafasından atmak büyük bir uğraş istiyordu. Ama Sara otuzsekiz yaşındaydı, bağımsızdı, bekar ve özgürdü. Onun hayatıydı. Nasıl ki Tsukuru'nun hayatı kendi hayatı idiyse. Onun, istedigini istediği kişiyle istediği yerde yapma hakkı vardı. Hayır, ona en ağır gelen şey, Sara'nın cidden mutlu görünüyor olmasıydı. Adamla konuşurken yüzü parlamıştı. Tsukuru'nun yanındayken hiç böyle serbest ve tasasız görünmemişti. Hiçbir kez. Yüz ifadesi hep soğuk ve kontrollüydu. Kalbini yaralayan da, tam olarak buydu.
2
466
4.655 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42