Dışarıda Hiçbir Şey Var Bir İçe Yöneliş Rehberi

8,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
635 gösterim
Ünlü sanatçı Shirley MacLaine, tüm dünyada Bestseller olan iki kitabı İçimdeki Yolculuk ve Sevginin Sonsuz Dansında kendi ruhsal yolculuğunu betimlemiş, içsel uyum ve anlayışı ararken geçtiği olağanüstü şaşırtıcı ve hayat-değiştiren yolları bizlerle paylaşmıştı. Bu büyük oyuncu, cesur yazar ve doğru sözlü düşünür, Dışarıda Hiçbir Şey Varda daha sağlıklı, daha mutlu ve kendi içimizdeki ve dışımızdaki dünyanın daha farkında olabilmek ve bu dünyaların doğal ahengine uyum sağlamak için kullanabileceğimiz güçlü ruhsal teknikleri ve zihinsel alıştırmaları açıklıyor. Son derece zengin ve ödüllendirici bir rehber olan bu eserde sanatçı, içimize yönelerek nasıl gerilim ve korkulardan kurtulabileceğimizi, nasıl sevgi ve uyum düzeyine ulaşabileceğimizi ve yeni -ve çok daha iyi- bir yaşam biçiminin hazlarını keşfedebileceğimizi gösteriyor. Daha da ötesi, bizleri evrensel enerjinin kalbine götürecek yollardan geçirerek karşı konulamaz çekicilikle bir keşif yolculuğuna sürüklüyor. Shirley MacLainein bu çarpıcı eserinde ayrıca, sanatçının, Van Gogh, Rembrandt, Picasso gibi ünlü ressamlara kanal olan bir medyumla, tüm bedeninden şifa ışıkları saçan bir medyumla, neştersiz ameliyatlar yapan ve kendisine de aynı inanılmaz yöntemle ameliyat eden ruhsal bir cerrahla ve ünlü bilim adamı Stephen Hawkingle yaşadığı serüvenler de yer alıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 1992
 • Sayfa Sayısı:
  285
 • ISBN:
  9789756793374
 • Orijinal Adı:
  Going Within
 • Çeviri:
  Semra Ayanbaşı
 • Yayınevi:
  Akaşa Yayınları
 • Kitabın Türü:

İnsanın Tanrı ' yi kendi içinde bulabilmesi icin en azından onun varlığını kabul etmesi gerekir ..Tanrı ' nin var olup olmadığı varsa nerde olduğu sorusu bu güç soru , Doğu Ve Batı bilinç sistemleri arasındaki temel farkı ortaya çıkarır ..
Doğu ' nun Tanrı araştırmadı insanın içine yönelir , Batı'ninki ise dışına ..Doğulu Bilge Tanrının insanın içinde ve varlığın ayrılmaz bir parçası olduğuna inanır ..Batı dinin anlayışına göre Tanrı insandan ayrı Ve ondan üstündür Ve O' nun varlığı inanc yoluyla kabul edilmelidir ...


Ama simdi çok şaşırtıcı Ve olağanüstü bir şey oluyor.Geleneksel olarak " kanıt Yok , bundan dolayı Tanrı da Yok " diyen bilim bugun kendisini oldukça nazik bir durumda buluyor.Bilim bugun ne enerji ne madde olan ama varlığını kanıtladığını ancak gerçekten olcemedigimiz , tartamadigimiz ya da göremediğimiz bir şeyin varlığını kabul etmek zorunda kalıyor .Cunku Onu gözlemlediğimizde o değişiyor..Ve bu enerji olmayan , madde olmayan , katı olmayan şey Evren'in yapıldığı özdür !!!!

Sayfa :95