Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Erebos

Ursula Poznanski

Erebos Sözleri ve Alıntıları

Erebos sözleri ve alıntılarını, Erebos kitap alıntılarını, Erebos en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
"Gün ve geceyi akışına bırakmak, dünyanın dertlerini umursamamak, hissetmemek ve görmemek..."
Gelecek sayısız olasılığı içinde taşıyor ve gerçekleşmek üzere bekliyor.
Sayfa 458 - Pegasus YayıncılıkKitabı okudu
Er geç hepimiz öleceğiz. Bunu çoğu kişinin niye bu kadar dert ettiğini anlayamıyordu. Zaman su gibi akıp gidiyordu ve biz de içinde sürükleniyorduk. İstediğimiz kadar akıntıya karşı gelelim, olmuyordu. Bundan vazgeçmek ne kadar rahatlatıcıydı. Gün ve geceyi akışına bırakmak, dünyanın dertlerini umursamamak, hissetmemek ve görmemek... Kendi dünyanda kendi koyduğun kurallarla yaşamak. Bir sürü hedefin peşinde koşmayıp tek bir amaç belirleyerek tutarlı bir şekilde arkasından gitmek.
Sayfa 84 - Pegasus YayıncılıkKitabı okudu
"Sana hayatta olmak nasıl bir duygu diye sorsaydım ne cevap verirdin? Herkes kendince yaşar. Aynı şekilde herkesin ölümü de kendincedir."
Sayfa 42 - Pegasus YayıncılıkKitabı okudu
'Ama her şeyin parasını biz veriyoruz.' olacaktı bundan sonra gelecek olan cümle. Öde, öde, öde ama geri gelen hiçbir şey yok. Babası arada sırada bu ruh haline girerdi ancak neden özellikle şimdi oluyordu ki?
Sayfa 167 - Pegasus YayıncılıkKitabı okudu
"Herkes kendince yaşar.Aynı şekilde herkesin ölümü de kendincedir."
Etrafıma bakıyorum ve gülmek istiyorum. Tüm bunlar kısa süre sonra geçmiş olacak ve ben kimileri için güzel, kimileri için de acı bir anı olarak kalacağım.
Sayfa 458 - Pegasus YayıncılıkKitabı okudu
Düşlerimizi çalan bizi öldürmüş olur.
Sayfa 373 - Pegasus YayıncılıkKitabı okudu
"Çocuklar büyürken başlarına nelerin geleceğini düşünmek bile yeterince kötü."
Gerçeklik nedir ki? Acıkırsın, susarsın. Tatminsizsin. Acı verir, hasta olursun. kurallara uyarsın. En kötüsü de sonludur. Sonunda hep ölüm var. Anlamlı ve güçlü olan hep diğer şeylerdir: Düşünceler, tutku ve hatta çılgınlık. Mantığın üzerine çıkan her şey.
Sayfa 215 - Pegasus YayıncılıkKitabı okudu
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.