8,3/10  (69 Oy) · 
101 okunma  · 
43 beğeni  · 
1.760 gösterim
Bu bir oyun, Seni izliyor, Seninle konuşuyor, Ödüller dağıtıyor, Seni test ediyor, Tehditler savuruyor, Onun tek bir amacı var: Seninle oyun oynamak istiyor. Oyuncularıyla oynanan bir oyun! Bu oyunu oynayacak kadar cesur musunuz? Aklınızı sürekli meşgul edecek, etkisinden günlerce kurtulamayacağınız ve size baştan sona tırnaklarınızı yedirtecek kadar sıradışı, gizemli, heyecan ve gerilim yüklü bir roman arıyorsanız erebos tam size göre...
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  6054456383
 • Çeviri:
  İlhan Yabantaş
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
06 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Kitapta yazar oyun bağımlılığını çok güzel işlemişti, oyunu oynamaya başlayanların oyuna olan tutkusu, başından kalkamamaları, hayatlarında büyük bir yer kaplamaya başlaması.. Ve oyunda başarılı olmak için gerçek hayatta bir çok şeyi göze almaları.. Yazar güzel bir konu seçmiş ve bunu başarılı bir şekilde işlemiş, karakterler de öyle. Her karakter gayet iyi yazılmıştı ve ben en çok Victor'ı sevdim.

Erebos beklediğimden iyi ve başarılı bir kitaptı. 13-15 yaş aralığındaki karakterlerin hayatı işlense de genç-yetişkin türüyle başka bir ortak yönü yoktu, her yaşa uygun bir kitaptı bence. Yazarın dilini de sevdim, Türkiye'de çıkmış başka kitapları da varmış, onları da okumak istiyorum.

Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/2016/09/erebos.html

Fatoş Çetiner 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı okurken uyumak, işe gitmek, yemek yemek yani kısacası beni kitaptan ayıran her eylem bana işkence gibi geldi. Uzun bir süreden sonra beni tamamen kendi bağlayan, tüm günümü kitabı düşünerek geçirmemi sağlayan belki de Açlık Oyunları serisinden sonra ki ilk kitap oldu diyebilirim. Zaman zaman kitaptan aldığım keyfi uzatabilmek için kitabı bırakıp kendime eziyet çektirmesem bir gün içerisinde biterdi. O kadar rahat okunabilen, sizi kendi dünyası içine çeken bir kitap.
Konusuna gelince bilgisayar oyunlarını seven herkes rahatlıkla okuyabilir ve benim kadar keyif alabilir. Zaman zaman kendimi onun bir kitap olduğunu unutup, oynasam mı diye düşünürken buldum. Bu kitabın tadı çok farklı. Ayrıca yazarın bir bayan olmasına çok şaşırdığımı ve taktir ettiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Okuyun ve keyfini çıkarın bence.

neslihan güneş 
23 Nis 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Kitapçı kandırdı resmen korku romanı dedi şiddetle tavsiye ederim dedi ama bildiğin bilgisayar oyunu okudum. Kurgu güzel ama bilgisayar oyunu sevenler için. Benim sonu gelsin artık diyerek okuduğum kitapların arasına katıldı.

fazilet özdiker 
07 Oca 17:39 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabı olan Erebos, beni gerçekten çok etkiledi. Bir DVD kopyası ile tüm okula yayılan bir oyun ve bu oyunun yarattığı inanılmaz kaos. Kitabı okurken sanki oyunun içindeymişim hissini atamadım diyebilirim. Erebos, gerçekten çok akıcıydı ve konu olarak da çok ilginçti. Erebos'tan önce birkaç tane bilgisayar oyunu konulu kitap okumuştum ancak hem anlatımı hem de kurgusu ile Erebos hepsinden daha farklıydı. Oyundaki karakterlerin, gerçek hayatta kimler olduğunu istemsizce bulmayı deneyeceksiniz emin olun!

DersaadeT 
17 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Erebos bir bilgisayar oyunu.Ama öyle sıradan bir oyun değil.Oyuncularıyla oynayan bir oyun. Böyle deyince insanda belki çok bi beklenti yaratmıyor fakat çok ustaca kurgulanmış bi kurguya sahip eser. Çok özgün ustaca yazılmış bir roman . Konusuyla kurgusuyla anlatımıyla yoldaşlarını sollayıp geçiyor tabiri caizse.
Gerilim severlerin mutlaka okuması gereken bi kitap bence. Ted Dekker'ın Oyun adlı romanından sonra beni etkileyen ikinci kitap diyebilirim.
İkisi de benzer temayı kullanmış gibi görünse de yorumlama kurgu çok çok farklı ve çekici işlenmiş.

Deniz Atakan 
28 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı yıllar önce okumama rağmen hala kurgusunu unutmamışım. Bu da yazar için büyük bir başarı bence... Aslında bana hediye olarak gelmiş olan kitaplardandı. O sıralarda yazarı pek tanımadığım için zaman geçirmek için okurum diyordum ama hiç de beklediğim gibi çıkmadı. Gerçekten oldukça sürükleyici ve heyecanlı bir kitaptı. Bir bilgisayar oyununun insanların başına neler açtığına inanamayacaksınız ;) Herkese iyi okumalar :)

Zeliha adal 
14 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap bana göre kocaman bir girişle başlıyor sonra (son 200 sayfasında) öyle bir hızlanıyor ki elinizden bırakamıyorsunuz!! Poznanski çok iyi bir iş çıkarmış..süper bir kurgu...İddia ediyorum daha önce böyle bir kitap okumadınız bir an önce alın ve başlayın=))

selman metli 
24 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

480 sayfa bir günde su gibi akıp gitti. elimden bırakamadım. bu tarz bilgisayar oyunlarını daha önce oynadığım için de ayrı bir tat verdi. Bence yeni bir roman türü olduğu bile söylenebilir. kitabın dokusu da oldukça farklı. bu tarz bir baskı için de Pegasus'a teşekkür etmek lazım...

Büvi Zeynep Kuçar 
04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Uzun süre önce okusam da yorum yapmak istedim. Kurgusu da anlatımı da beni saran çok güzel bir kitaptı. Biraz çizgi film tadıyla okudum. Bence her yönden güçlü ve okunması gereken bir kitap..

Merve Özcan 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir süre etkisinden çıkamadığım kitap. Başı son derece heyecanlı, gidişat bölümünde oyundan ayrıntılarla biraz karıştırılabiliyor fakat son bölüm cidden şaşırtıyor.

2 /

Kitaptan 8 Alıntı

Esma Tezgi 
06 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Gelecek sayısız olasılığı içinde taşıyor ve gerçekleşmek üzere bekliyor.

Erebos, Ursula PoznanskiErebos, Ursula Poznanski
şeyma karakaş 
19 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Etrafıma bakıyorum ve gülmek istiyorum. Tüm bunlar kısa süre sonra geçmiş olacak ve ben kimileri için güzel, kimileri için de acı bir anı olarak kalacağım.

Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 458)Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 458)
Fatoş Çetiner 
23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Her geçen günle birlikte gerçeklik benim için anlamını yitiriyor, Gürültülü, düzensiz. öngörülemez ve zahmetli.
Gerçeklik nedir ki? Acıkırsın, susarsın. Tatminsizsin. Acı verir, hasta olursun. Saçma kurallara uyarsın. En kötüsü de sonudur. Sonuna hep ölüm vardır.
Anlamlı ve güçlü olan hep diğer şeylerdir: Düşünceler, tutku ve hatta çılgınlık. Mantığın üzerine çıkan her şey.
Gerçekliği kabul etmiyorum. İşbirliğini kabul etmiyorum. Kaçışın çağrısına uyuyor ve tüm kalbimle gerçek dışılığın sonsuzluğuna dalıyorum.

Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 215)Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 215)
şeyma karakaş 
19 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gelecek sayısız olasılığı içinde taşıyor ve gerçekleşmek üzere bekliyor. Merak etmiyorum. Merakım olsa kalır mıydım? Bilemiyorum. Yorgunum. Bu da bırakmamı kolaylaştırıyor.

Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 458)Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 458)
şeyma karakaş 
19 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bundan sonra nelerin olacağını bilmiyorum. Ne güzel. Böylelikle müdahale edip dümeni çevirme gafletine düşmemiş olacağım.

Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 458)Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 458)
fazilet özdiker 
06 Oca 11:39 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Ursula Poznanski - Erebos
Etrafımdaki insanların ne kadar yaşayıp yaşamayacaklarının beni fazla ilgilendirmediğini söylerken pek dürüst davranmadım. İlgilendiriyor. Ancak beni ilgilendiren sürenin uzaması değil. Kısaltılacak olanı kısaltmak için bıçağımı keskinleştiriyorum.

Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 85 - Pegasus Yayınları)Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 85 - Pegasus Yayınları)