8,5/10  (83 Oy) · 
128 okunma  · 
54 beğeni  · 
1.868 gösterim
Bu bir oyun, Seni izliyor, Seninle konuşuyor, Ödüller dağıtıyor, Seni test ediyor, Tehditler savuruyor, Onun tek bir amacı var: Seninle oyun oynamak istiyor. Oyuncularıyla oynanan bir oyun! Bu oyunu oynayacak kadar cesur musunuz? Aklınızı sürekli meşgul edecek, etkisinden günlerce kurtulamayacağınız ve size baştan sona tırnaklarınızı yedirtecek kadar sıradışı, gizemli, heyecan ve gerilim yüklü bir roman arıyorsanız erebos tam size göre...
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  6054456383
 • Çeviri:
  İlhan Yabantaş
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Acapella Mellon 
17 Nis 22:09 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Tek kelimeyle mükemmel. Uzun zamandır bu kadar zekice kurgulanmış bir kitap okumamıştım. Kitabı elimden bırakamadım. Kitaptaki oyuncular Erebos'a ne kadar bağlandıysa ben de o kadar kitaba bağlandım. Neredeyse iki haftadır bir kitap bitirememiş, elime aldığım her kitaptan sıkılıp sonunu getirememiş beni berbat bir reading slump döneminden çıkardı. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Esma Tezgi 
06 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Kitapta yazar oyun bağımlılığını çok güzel işlemişti, oyunu oynamaya başlayanların oyuna olan tutkusu, başından kalkamamaları, hayatlarında büyük bir yer kaplamaya başlaması.. Ve oyunda başarılı olmak için gerçek hayatta bir çok şeyi göze almaları.. Yazar güzel bir konu seçmiş ve bunu başarılı bir şekilde işlemiş, karakterler de öyle. Her karakter gayet iyi yazılmıştı ve ben en çok Victor'ı sevdim.

Erebos beklediğimden iyi ve başarılı bir kitaptı. 13-15 yaş aralığındaki karakterlerin hayatı işlense de genç-yetişkin türüyle başka bir ortak yönü yoktu, her yaşa uygun bir kitaptı bence. Yazarın dilini de sevdim, Türkiye'de çıkmış başka kitapları da varmış, onları da okumak istiyorum.

Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/2016/09/erebos.html

Fatoş Çetiner 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı okurken uyumak, işe gitmek, yemek yemek yani kısacası beni kitaptan ayıran her eylem bana işkence gibi geldi. Uzun bir süreden sonra beni tamamen kendi bağlayan, tüm günümü kitabı düşünerek geçirmemi sağlayan belki de Açlık Oyunları serisinden sonra ki ilk kitap oldu diyebilirim. Zaman zaman kitaptan aldığım keyfi uzatabilmek için kitabı bırakıp kendime eziyet çektirmesem bir gün içerisinde biterdi. O kadar rahat okunabilen, sizi kendi dünyası içine çeken bir kitap.
Konusuna gelince bilgisayar oyunlarını seven herkes rahatlıkla okuyabilir ve benim kadar keyif alabilir. Zaman zaman kendimi onun bir kitap olduğunu unutup, oynasam mı diye düşünürken buldum. Bu kitabın tadı çok farklı. Ayrıca yazarın bir bayan olmasına çok şaşırdığımı ve taktir ettiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Okuyun ve keyfini çıkarın bence.

neslihan güneş 
23 Nis 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Kitapçı kandırdı resmen korku romanı dedi şiddetle tavsiye ederim dedi ama bildiğin bilgisayar oyunu okudum. Kurgu güzel ama bilgisayar oyunu sevenler için. Benim sonu gelsin artık diyerek okuduğum kitapların arasına katıldı.

fazi 
07 Oca 17:39 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabı olan Erebos, beni gerçekten çok etkiledi. Bir DVD kopyası ile tüm okula yayılan bir oyun ve bu oyunun yarattığı inanılmaz kaos. Kitabı okurken sanki oyunun içindeymişim hissini atamadım diyebilirim. Erebos, gerçekten çok akıcıydı ve konu olarak da çok ilginçti. Erebos'tan önce birkaç tane bilgisayar oyunu konulu kitap okumuştum ancak hem anlatımı hem de kurgusu ile Erebos hepsinden daha farklıydı. Oyundaki karakterlerin, gerçek hayatta kimler olduğunu istemsizce bulmayı deneyeceksiniz emin olun!

Ş.Nur 
 18 Mar 12:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap mükemmel. Yani kesinlikle okumalısınız. Kitap siz ister isteyin, ister istemeyin içine çekiyor. Ben pek umutlu değildim aslında kitaptan ama okuyunca şaşırdım aslında kitabı beğendiğime. Önyargılı davranmayın.
Erebos bir bilgisayar oyunu. Alıntıda paylaştığım gibi seni izleyen, görev ve tehditler eden bir oyun. Ben bile o bilgisayar oyununa bağımlı oldum. Kitapta oyun kapanınca niye kapatıldı diye kitaba kızdığım bir olmuştu. Öyle yani. Okuyun ve okutun..️

DersaadeT 
17 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Erebos bir bilgisayar oyunu.Ama öyle sıradan bir oyun değil.Oyuncularıyla oynayan bir oyun. Böyle deyince insanda belki çok bi beklenti yaratmıyor fakat çok ustaca kurgulanmış bi kurguya sahip eser. Çok özgün ustaca yazılmış bir roman . Konusuyla kurgusuyla anlatımıyla yoldaşlarını sollayıp geçiyor tabiri caizse.
Gerilim severlerin mutlaka okuması gereken bi kitap bence. Ted Dekker'ın Oyun adlı romanından sonra beni etkileyen ikinci kitap diyebilirim.
İkisi de benzer temayı kullanmış gibi görünse de yorumlama kurgu çok çok farklı ve çekici işlenmiş.

Deniz Atakan 
28 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı yıllar önce okumama rağmen hala kurgusunu unutmamışım. Bu da yazar için büyük bir başarı bence... Aslında bana hediye olarak gelmiş olan kitaplardandı. O sıralarda yazarı pek tanımadığım için zaman geçirmek için okurum diyordum ama hiç de beklediğim gibi çıkmadı. Gerçekten oldukça sürükleyici ve heyecanlı bir kitaptı. Bir bilgisayar oyununun insanların başına neler açtığına inanamayacaksınız ;) Herkese iyi okumalar :)

Zeliha adal 
14 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap bana göre kocaman bir girişle başlıyor sonra (son 200 sayfasında) öyle bir hızlanıyor ki elinizden bırakamıyorsunuz!! Poznanski çok iyi bir iş çıkarmış..süper bir kurgu...İddia ediyorum daha önce böyle bir kitap okumadınız bir an önce alın ve başlayın=))

Mithril / Luthien 
14 Eki 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Hem mmorpg oyunlarını, hem de kitap okumayı oldukça seven biri olarak bu 2 zevki tek bir romanda alabildim.
Özellikle Erebos dünyasının tasvirini ve oyun yapısını çok başarılı buldum, hatta en kısa zamanda yeni bir MMORPG oyuna başlama isteği yarattı. Ayrıca kitabın başrolündeki Nick ile Erebos kimliği arasındaki geçişler; Nick'in psikolojisindeki değişimler oldukça başarılı şekilde okuyucuya aktarılıyor.
Tek solukta büyük bir zevkle sizleri büyülü Erebos dünyasına alabilen bu kitaptaki eksik bulduğum tek konu, kurgunun nispeten basit yapılmış olmasıydı. Kitabın sonuna dair ipuçları kitabın ilk çeyreğinden sonra açıkça paylaşıldığını düşünüyorum ve bir polisiye romanı olarak değerlendirdiğimiz takdirde okuyucuyu tatmin etmeyebilir. Ancak bir bütün olarak ele alırsak 10 üzerinden 8i rahatlıkla hakediyor.

3 /

Kitaptan 12 Alıntı

Herkes kendince yaşar. Aynı zamanda herkesin ölümü de kendincedir.

Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 42 - Pegasus Yayınları)Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 42 - Pegasus Yayınları)
Esma Tezgi 
06 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Gelecek sayısız olasılığı içinde taşıyor ve gerçekleşmek üzere bekliyor.

Erebos, Ursula PoznanskiErebos, Ursula Poznanski
Ş.Nur 
18 Mar 12:38 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

12. Bölüm
Satın alamadığın bir oyun. Seninle konuşan bir oyun. Seni izleyen, tehdit eden ve sana görevler veren bir oyun.

Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 191 - Pegasus Yayınları)Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 191 - Pegasus Yayınları)
şeyma karakaş 
19 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Etrafıma bakıyorum ve gülmek istiyorum. Tüm bunlar kısa süre sonra geçmiş olacak ve ben kimileri için güzel, kimileri için de acı bir anı olarak kalacağım.

Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 458)Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 458)
Fatoş Çetiner 
23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Her geçen günle birlikte gerçeklik benim için anlamını yitiriyor, Gürültülü, düzensiz. öngörülemez ve zahmetli.
Gerçeklik nedir ki? Acıkırsın, susarsın. Tatminsizsin. Acı verir, hasta olursun. Saçma kurallara uyarsın. En kötüsü de sonudur. Sonuna hep ölüm vardır.
Anlamlı ve güçlü olan hep diğer şeylerdir: Düşünceler, tutku ve hatta çılgınlık. Mantığın üzerine çıkan her şey.
Gerçekliği kabul etmiyorum. İşbirliğini kabul etmiyorum. Kaçışın çağrısına uyuyor ve tüm kalbimle gerçek dışılığın sonsuzluğuna dalıyorum.

Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 215)Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 215)
Ş.Nur 
18 Mar 12:36 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Karanlığı aramam gerekmiyor; o her zaman etrafımda. Dışarıya soluduğum nefes gibi. Vücudumun kokusu gibi.

Erebos, Ursula Poznanski (İlk sayfada!!)Erebos, Ursula Poznanski (İlk sayfada!!)
şeyma karakaş 
19 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gelecek sayısız olasılığı içinde taşıyor ve gerçekleşmek üzere bekliyor. Merak etmiyorum. Merakım olsa kalır mıydım? Bilemiyorum. Yorgunum. Bu da bırakmamı kolaylaştırıyor.

Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 458)Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 458)
şeyma karakaş 
19 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bundan sonra nelerin olacağını bilmiyorum. Ne güzel. Böylelikle müdahale edip dümeni çevirme gafletine düşmemiş olacağım.

Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 458)Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 458)
2 /