Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
480 syf.
10/10 puan verdi
Tek kelimeyle mükemmel. Uzun zamandır bu kadar zekice kurgulanmış bir kitap okumamıştım. Kitabı elimden bırakamadım. Kitaptaki oyuncular Erebos'a ne kadar bağlandıysa ben de o kadar kitaba bağlandım. Neredeyse iki haftadır bir kitap bitirememiş, elime aldığım her kitaptan sıkılıp sonunu getirememiş beni berbat bir reading slump döneminden çıkardı. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
Erebos
ErebosUrsula Poznanski · Pegasus Yayıncılık · 20161,804 okunma
Reklam
480 syf.
10/10 puan verdi
Bu kitabı okurken uyumak, işe gitmek, yemek yemek yani kısacası beni kitaptan ayıran her eylem bana işkence gibi geldi. Uzun bir süreden sonra beni tamamen kendi bağlayan, tüm günümü kitabı düşünerek geçirmemi sağlayan belki de Açlık Oyunları serisinden sonra ki ilk kitap oldu diyebilirim. Zaman zaman kitaptan aldığım keyfi uzatabilmek için kitabı bırakıp kendime eziyet çektirmesem bir gün içerisinde biterdi. O kadar rahat okunabilen, sizi kendi dünyası içine çeken bir kitap. Konusuna gelince bilgisayar oyunlarını seven herkes rahatlıkla okuyabilir ve benim kadar keyif alabilir. Zaman zaman kendimi onun bir kitap olduğunu unutup, oynasam mı diye düşünürken buldum. Bu kitabın tadı çok farklı. Ayrıca yazarın bir bayan olmasına çok şaşırdığımı ve taktir ettiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Okuyun ve keyfini çıkarın bence.
Erebos
ErebosUrsula Poznanski · Pegasus Yayıncılık · 20161,804 okunma
480 syf.
9/10 puan verdi
·
1 saatte okudu
"İçeri gir. Ya da geri dön. Bu Erebos'tur." Bir bilgisayar oyunu olan Erebos, son zamanlarda herkesin favorisi olmuştur. Nick'in okulunda garip bir işler dönmektedir. Öğrenciler birbirlerine bir CD vermekte ve kesinlikle bu CD'den söz etmemektedirler, kim sorarsa sorsun. Bu CD'yi alan öğrencilerde de bazı sorunlar belirmeye başlamıştır, okulu kırmak, okula gelse de aşırı yorgun olmak vs. Hatta okuldaki çocuklardan birinin dolabında silah bile bulunmuştur. Nick uzun zamandır bu CD'nin peşinde koşsa da bir şekilde ona ulaşamaz. Ama bir şekilde sonunda oyunun CD'sine ulaşır. Oyun ilk başlarda ne kadar masum gözükse de oyunda ilerledikçe aslında tehlikeli bir şeye bulaştığını anlıyor Nick. Erebos'un kuralları var çünkü... Gerçek hayatta asla oyundan bahsedilemiyor mesela. Ve kesinlikle oyun tek başına oynanmalı. Tek başına oynamadığını bile anlıyor oyun. Ve bir tane daha kural var. Oyunda bir kez ölürsen tekrar oynayamıyorsun. Oyun CD'den siliniyor. Nick oyunda tam ölecekken oyun kurucu yerine geçen bir karakter gelip ona ölmemesi için seçenekler sunuyor. Oyunda değil, gerçek hayatta yapmak zorunda olduğu şeyler. Ve bunları yapmadığı sürece oyuna asla devam edemiyorsun. Kurgu mükemmeldi. Kitabın sonunda her şeyin bitmiş olduğunu düşünsem de ikinci kitabında neler olacağını merak ediyorum. "Düşlerimizi çalan bizi öldürmüş olur."
Erebos
ErebosUrsula Poznanski · Pegasus Yayıncılık · 20161,804 okunma
480 syf.
9/10 puan verdi
·
2 saatte okudu
Erebos Kitap Yorumu | Daha önce oyunlarla ilgili bir kitap okudunuz mu?
Bugün size bir öneriyle geldim. Kitabı uzun zaman önce okuduğum için tam yorum gibi olmayacak. Daha çok öneri tarzı olacak. Sorumdan da anlayabileceğiniz üzere Erebos bir oyun kitabı. Nedir bu oyun kitapları? Ana karakterlerin genelde sanal gerçekliğe girdiği oyunlardır. 'Erebos' her ne kadar sanal gözlük takılıp oynanabilen bir oyun olmasa da oldukça esrarengiz. Bu oyunu internetten indiremezsin. Biri seni bizzat davet etmek, sana CD vermek zorunda. Oyuna katılmak için tek bir şansın var. Oyun sana gerçek hayatta görevler ve ödüller verir. Oyundan atıldığında geri dönemezsin ve bazı kurallara uymak zorundasın. Kural 1: Erebos oynamak için tek bir şansın var. Kuralları çiğnersen oyun biter. Kural 2: Oyunu yalnızken oynamak zorundasın. Oyunda gerçek ismini kullanamazsın. Oyun dışında lakabını kimseye söyleyemezsin. Kural 3: Oyunun içeriği gizlidir. Kimseyle oyun hakkında konuşamazsın. Kimseye bilgi veremezsin. Kural 4: Oyun DVD'sini saklamak zorundasın. DVD'yi saklayıp çoğaltamazsın. Hikaye ana karakterimizin oyuna başlamasıyla başlıyor. Oyun sahneleri aşırı aşırı iyi. O oyundan çıktığında ben de boşluğa düşüyordum. Dili basit ve akıcı. Ayrıca detaylı kurgusu yapay zeka çalışmaları vs. kitabı benim gözümde çok çekici kılıyor. Kitabı herkese öneriyorum!
Erebos
ErebosUrsula Poznanski · Pegasus Yayıncılık · 20161,804 okunma
Reklam
480 syf.
10/10 puan verdi
EREBOS- U. Poznanski
Erebos tek kelimeyle şahaneydi. Pegasus yayınları'nın en sevdiğim kitaplarından biri oldu. Kitaba, kitap hakkında hiçbir şey bilmeyerek başladım ve bu şekilde daha heyecan verici oldu. Zaten arka kapağını okuyup da merak etmemek elde mi? " Erebos bir bilgisayar oyunu. Orada durmuş seni izliyor, Seninle konuşuyor. Ödüller dağıtıyor, Seni test ediyor, Tehditler savuruyor. Erebos'un bir amacı var: Oyun oynamak istiyor." Her şey bir bilgisayar oyununun okula yayılmasıyla ve bunun enteresan sonuçlar doğurmasıyla başlıyor. Öyle ki bazen sınıfa on kişinin gelmediği bile oluyor, öğrenciler uykulu bir şekilde okula geliyor ve dersi dinleyemiyor. Öğretmenler bu durumdan şüpheleniyor, ama kimse oyun hakkında konuşmuyor. Oyunu oynayanlar bile kendi aralarında oyun hakkında konuşmaktan korkuyor. Erebos aşırı tavsiye ettiğim bir kitap. Hem çok eğlenceli, macera dolu, biraz da ürkütücü. Bağımlılığın hem aile içinde hem sosyal hayatta hem de psikolojik anlamda nelere yol açabileceği harika bir biçimde anlatılmış. Çok keyifle okudum ve bir sonraki sayfada neler olacağını hevesle bekledim. Çok sevdim ve tavsiye ederim :):)
Erebos
ErebosUrsula Poznanski · Pegasus Yayıncılık · 20161,804 okunma
480 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
25 saatte okudu
Bu kitabı bir günde bitirmiştim. Sabah başlayıp sadece insani ihtiyaçlar için mola vererek gece yarısına kadar okumuştum ve bu sebeple 3 gün boynum tutulmuş bir şekilde gezmiştim. Peki buna değer miydi? Kesinlikle değerdi. Bilgisayar oyunlarına ilgisi olan biri olarak okurken bir sonraki sayfayı merak ettiğim bir kitaptı. Kitap mı okuyordum yoksa bilgisayar oyunu mu oynuyordum. Gerçekten ayırt etmek zor. Çünkü o kadar güzel betimlemiş ki. Karakter oyunun içinde maceraya atılırken okuyucu da peşinden geliyor. Tek sorun sonunun istediğim gibi bağlanmamış olması. Bu kadar güzel bir kurgunun daha iyi bağlanmasını beklerdim. Yine de harika bir kitap
Erebos
ErebosUrsula Poznanski · Pegasus Yayıncılık · 20161,804 okunma
480 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
Herkese merhabalar... Kitaplığımda uzun zamandır bekleyen, hatta bir kere başlayıp yarım bıraktığım bir kitaptı. Bayram tatilinde yanıma alacağım kitaba karar veremediğim de bir anlık karar ile alıp yanımda götürdüğüm kitabı bu sefer tamamen bitirebildim. Okulda bir anda ortaya çıkan ve elden ele dolanan gizemli bir CD okulda ki öğrencilerin yavaş yavaş dikkatini çekmeye ve okulla olan bağlarını koparma seviyesine getirir. Erebos isimli bu oyunun oyuncularından istediği görevler bir süre sonra bambaşka yollara saptığında ve bazı oyuncular bunu fark ettiğinde işler iyice kızışır. İlk başlarda olay kızışana kadar birazcık sıkıldım okurken fakat. Sarius oyunun içerisine girdiğinde ve yavaş yavaş görevler almaya başladığında kitap su gibi aktı gitti. Hatta üç yüzüncü sayfaya doğru olan olay beni şaşırtmayı başardı ve kitaba devam etmemi sağlayan etkenlerden birisi oldu. Erebos oyunlara ilgisi olmayan benim bile bir yere kadar oynamak isteyeceğim bir oyun oldu anlatımdan dolayı. Tek kitaplık güzel bir maceeraydı. Keyifli okumalar...Kitapla kalın...
Erebos
ErebosUrsula Poznanski · Pegasus Yayıncılık · 20161,804 okunma
480 syf.
8/10 puan verdi
·
5 günde okudu
Eskiden ne çok okurdum ben oysa
Yıllar önce okumuştum, bir öğrencime vermiştim hatta bilgisayar oyunu delisi sonra onda kaldı. Hâlâ aklımda güzel bir kurguydu. Dipnot; size ödünç verilen kitapları geri verin n'olur ?
Erebos
ErebosUrsula Poznanski · Pegasus Yayıncılık · 20161,804 okunma
Reklam
480 syf.
10/10 puan verdi
·
2 saatte okudu
Erebos bir bilgisayar oyunu. Orada durmuş seni izliyor. Seninle konuşuyor, Ödüller dağıtıyor, Seni test ediyor, Tehditler savuruyor. Erebos'un bir amacı var: Oyun oynamak istiyor. En sevdiğim kitaplardan biri oldu Erebos.Çok farklı bir konusu var.Aynı oynayanlar gibi kendisini içine çekiyor ve kitabı bırakmak istemiyorsunuz.Oyun bağımlılığını çok güzel işlemiş ve bunun sonucunda neler olabileceğini anlatmış.Her şey o kadar akıllıca kurgulanmış ki kitap bittiğinde aklınızda hiçbir soru işareti kalmıyor.Kesinlikle okumanızı tavsiye ettiğim kitaplardan biri.
Erebos
ErebosUrsula Poznanski · Pegasus Yayıncılık · 20161,804 okunma
480 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 günde okudu
Erebos
Erebos bir oyun hem de canlı bir oyun. Belki de çoğu oyun filme ilham olmuştur bilemem. Dilini ilk başlarda yadırgasam da beni içine alıp sürükleyen bir kitaptı. Bir anda nasıl bitti anlamadım bile.
Erebos
ErebosUrsula Poznanski · Pegasus Yayıncılık · 20161,804 okunma
480 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Kendisi dört-beş sene öncesinde kitaplığımda bulunan ama birine vermemle geri gelmeyen bir kitap olduğundan içimde yaradır... Gerçi bunu aştığımı düşünüyorum, çünkü seneler Erebos'u aklımdan silemedi ve kısa bir süre önce gittim, aldım. Erebos'u ilk okuduğumdan bu yana düşüncelerimin değişmediğini, sadece biraz güçlendiğini fark ettim. Kitap mükemmel... Mü-kem-mel... Şimdi izninizle övmeyi bırakıp kitabı anlatmaya geçeceğim. Erebos, bir oyun. Bilgisayar oyunu. Ama her şeyi bilen bir bilgisayar oyunu. Mesela oyuna ilk girdiğinizde isminizi istiyor, kendinize ait olmayan bir isim söylediğinizde ise bunu kabul etmiyor ve gerçek isminizi söylemediğiniz takdirde oyuna başlayamıyorsunuz. Ayrıca bu oyunu oynamanın bazı kuralları var. Oyunu oynarken yalnız olmak, oyundan kimseye bahsetmemek ve oyun içinde kendi adınızı kullanmamak gibi kurallar bunlar. Üstelik Erebos'ta herkes yalnızca bir cana sahip. Yani karakter öldüğünde geri dönüş gibi bir durum söz konusu olmuyor. Biliyorum çok anlatamadım ama ilginizi çekti, biliyorum... Kitapta inanılmaz bir yaratıcılık var ve en ufak kelimesinde bile sıkılmadım. "Aman burayı da okumasam olmaz mı..." dediğim hiçbir yer olmadı. Her sayfası mükemmel. Özellikle macera ve bilgisayar oyunu sevenler için çok güzel bir seçenek. Şaka şaka... Bilgisayar oyunu sevmiyorsanız bile sıkıntı olacağını düşünmüyorum. O kadar mükemmel. Kitap bittikten sonra böyle bir oyun olmasını ne kadar çok istedim ve aradım, bilemezsiniz. Poznanski'nin mükemmel bir hayal gücü var ve bu saate kadar ben yazarın diğer kitaplarını neden almadım diye kendime kızmıyorum değil. Okuyun, okutturun demeyeceğim. Ama okuyun, okutturun.
Erebos
ErebosUrsula Poznanski · Pegasus Yayıncılık · 20161,804 okunma
480 syf.
8/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Erebos zekice kurgulanmış sürükleyici bir kitap . Bu bir oyun seninle konuşuyor senin ne yaptığını. Biliyor kitabı okurken kendimi oyunun içinde hissettim oynuyormuşum gibi . Macera sevenlerin okuyabileceği güzel bir kitap
Erebos
ErebosUrsula Poznanski · Pegasus Yayıncılık · 20161,804 okunma
480 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
93 günde okudu
Okuduğum en güzel kurgulanmış kitaptı. 2 veya 3 kere daha okuyabilirim. Bu kitap bir oyunun bir yazılımın ne kadar intikamcı bir amaçla kodlanıp yayılmasını anlatıyor. Gerçek hayatta görevler verip oyunda ödüllendiriyor. Oyunun bir amacı var. Gerçek hayatta yapılanlar aslında bir olayın parçası. Kitap siz bitirene kadar bunu anlatmıyor. Ve anlamanızı istiyor. Gerçekten sürükleyici. Her yaştan herkese tavsiye ederim. Özellikle oyun oynayan kesim bu kitabı hevesle okuyup bitirecektir.
Erebos
ErebosUrsula Poznanski · Pegasus Yayıncılık · 20161,804 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.