8,7/10  (149 Oy) · 
241 okunma  · 
106 beğeni  · 
2.802 gösterim
Bu bir oyun, Seni izliyor, Seninle konuşuyor, Ödüller dağıtıyor, Seni test ediyor, Tehditler savuruyor, Onun tek bir amacı var: Seninle oyun oynamak istiyor. Oyuncularıyla oynanan bir oyun! Bu oyunu oynayacak kadar cesur musunuz? Aklınızı sürekli meşgul edecek, etkisinden günlerce kurtulamayacağınız ve size baştan sona tırnaklarınızı yedirtecek kadar sıradışı, gizemli, heyecan ve gerilim yüklü bir roman arıyorsanız erebos tam size göre...
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  6054456383
 • Çeviri:
  İlhan Yabantaş
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Acapella Mellon 
17 Nis 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Tek kelimeyle mükemmel. Uzun zamandır bu kadar zekice kurgulanmış bir kitap okumamıştım. Kitabı elimden bırakamadım. Kitaptaki oyuncular Erebos'a ne kadar bağlandıysa ben de o kadar kitaba bağlandım. Neredeyse iki haftadır bir kitap bitirememiş, elime aldığım her kitaptan sıkılıp sonunu getirememiş beni berbat bir reading slump döneminden çıkardı. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Fatoş Çetiner 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı okurken uyumak, işe gitmek, yemek yemek yani kısacası beni kitaptan ayıran her eylem bana işkence gibi geldi. Uzun bir süreden sonra beni tamamen kendi bağlayan, tüm günümü kitabı düşünerek geçirmemi sağlayan belki de Açlık Oyunları serisinden sonra ki ilk kitap oldu diyebilirim. Zaman zaman kitaptan aldığım keyfi uzatabilmek için kitabı bırakıp kendime eziyet çektirmesem bir gün içerisinde biterdi. O kadar rahat okunabilen, sizi kendi dünyası içine çeken bir kitap.
Konusuna gelince bilgisayar oyunlarını seven herkes rahatlıkla okuyabilir ve benim kadar keyif alabilir. Zaman zaman kendimi onun bir kitap olduğunu unutup, oynasam mı diye düşünürken buldum. Bu kitabın tadı çok farklı. Ayrıca yazarın bir bayan olmasına çok şaşırdığımı ve taktir ettiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Okuyun ve keyfini çıkarın bence.

Esma Tezgi 
06 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Kitapta yazar oyun bağımlılığını çok güzel işlemişti, oyunu oynamaya başlayanların oyuna olan tutkusu, başından kalkamamaları, hayatlarında büyük bir yer kaplamaya başlaması.. Ve oyunda başarılı olmak için gerçek hayatta bir çok şeyi göze almaları.. Yazar güzel bir konu seçmiş ve bunu başarılı bir şekilde işlemiş, karakterler de öyle. Her karakter gayet iyi yazılmıştı ve ben en çok Victor'ı sevdim.

Erebos beklediğimden iyi ve başarılı bir kitaptı. 13-15 yaş aralığındaki karakterlerin hayatı işlense de genç-yetişkin türüyle başka bir ortak yönü yoktu, her yaşa uygun bir kitaptı bence. Yazarın dilini de sevdim, Türkiye'de çıkmış başka kitapları da varmış, onları da okumak istiyorum.

Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/2016/09/erebos.html

Dersaadet 
17 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Erebos bir bilgisayar oyunu.Ama öyle sıradan bir oyun değil.Oyuncularıyla oynayan bir oyun. Böyle deyince insanda belki çok bi beklenti yaratmıyor fakat çok ustaca kurgulanmış bi kurguya sahip eser. Çok özgün ustaca yazılmış bir roman . Konusuyla kurgusuyla anlatımıyla yoldaşlarını sollayıp geçiyor tabiri caizse.
Gerilim severlerin mutlaka okuması gereken bi kitap bence. Ted Dekker'ın Oyun adlı romanından sonra beni etkileyen ikinci kitap diyebilirim.
İkisi de benzer temayı kullanmış gibi görünse de yorumlama kurgu çok çok farklı ve çekici işlenmiş.

Sarius 
27 Tem 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Zekice hazırlanmış bir kurguya sahip. içeriğinden bahsedecek olursam bir bilgisayar oyunu fakat gercek hayattan beklentilere sahip yani bu oyunu bir kere oynama başlıyorsunuz ve bir daha bırakamıyorsunuz çünkü oyun buna izin vermiyor ...

neslihan güneş 
23 Nis 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Kitapçı kandırdı resmen korku romanı dedi şiddetle tavsiye ederim dedi ama bildiğin bilgisayar oyunu okudum. Kurgu güzel ama bilgisayar oyunu sevenler için. Benim sonu gelsin artık diyerek okuduğum kitapların arasına katıldı.

fazi 
 07 Oca 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabı olan Erebos, beni gerçekten çok etkiledi. Yorumları görmüş, ancak bu denli iyi olabileceğini düşünmemiştim.
Kısaca konu şöyle; bir DVD kopyası ile tüm okula yayılan bir oyun ve bu oyunun yarattığı inanılmaz kaos. Kitabı okurken sanki oyunun içindeymişim hissini atamadım diyebilirim.
Erebos, gerçekten çok akıcıydı ve konu olarak da çok ilginçti. Daha önce birkaç tane bilgisayar oyunu konulu kitap okumuştum ancak hem anlatımı hem de kurgusu ile Erebos hepsinden daha farklıydı.
Uyuyup uyandığınızda aklınızda olacak, bitirmeden hiçbir şey yapmak istemeyeceksiniz, oyundaki karakterlerin, gerçek hayatta kimler olduğunu istemsizce bulmayı deneyeceksiniz.
Yazarın diğer kitaplarını da okumak isteyecek, hepsini Erebos ile kıyaslayacaksınız..

Hatice Zeynep Yener 
25 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabın karakterlerinin oyuna bağlanması gibi sizde kitaba bağlanıyorsunuz. Zekice yazılmış bir kitap. Ursula Poznanski'nin zekasına hayran kaldım.

Hatice Sultan 
15 Tem 2017 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kapak tasarımı ilgimi çektiği için aldığım bu kitabı iyi ki okumuşum diyorum. Her anlamda çok iyiydi bence. Zekice kurgulanmış bir kitap. Betimlemeler insanı sıkmıyor, kitabın dili ise çok akıcı. Online oyun oynayan biri olarak "kimi zaman" Erebos oyunu keşke gerçekten olsa dedim. Kitapta ilerleyen bölümlerde yapılan benzetmeleri araştırdığımda bulduğum görsellerle çok daha iyi gözümde canladırabildim. Sıkılmadan okudum bir bakmışım ki bitmiş. Yazarımızın hayal gücüne ve anlatımına hayran kaldım. Tereddüt etmeden okuyabilirsiniz.

Muhammed Tarık Tuğan 
01 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 10/10 puan

yazar bana kalırsa bu roman üzerinde oldukça düşünmüş ve planlı hareket edip olayları gerçekten harika bir şekilde birbirine bağlamış. Artık bizede yazarın bu mükemmel romanını okumak düşüyor.

4 /

Kitaptan 25 Alıntı

Bria 
02 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Görevim tamamlandı. Bundan sonra nelerin olacağını bilmiyorum. Ne güzel. Böylelikle müdahale edip dümeni çevirme gafletine düşmemiş olacağım.

Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 458)Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 458)
Esma Tezgi 
06 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Gelecek sayısız olasılığı içinde taşıyor ve gerçekleşmek üzere bekliyor.

Erebos, Ursula PoznanskiErebos, Ursula Poznanski

Herkes kendince yaşar. Aynı zamanda herkesin ölümü de kendincedir.

Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 42 - Pegasus Yayınları)Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 42 - Pegasus Yayınları)
şeyma karakaş 
19 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Etrafıma bakıyorum ve gülmek istiyorum. Tüm bunlar kısa süre sonra geçmiş olacak ve ben kimileri için güzel, kimileri için de acı bir anı olarak kalacağım.

Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 458)Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 458)
Bria 
02 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Nick, yanlış anlaşılacağını düşünmeden kolunu Emily'nin omzuna attı. İkisi de buna itiraz etmeyecekti. Birbirlerine sarıldılar. İki sevgili gibi değil, birbirine tutunmaya çalışan iki insan gibi.

Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 316)Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 316)
Şevval Sarpbalkan 
15 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Ölü olmak nasıl bir şey?"
"Yalnız ya da hayaletlerle dolu. Bunu kim bilebilir ki?"
"Sana hayatta olmak nasıl bir duygu diye sorsaydım nasıl cevap verirdin? Herkes kendince yaşar. Aynı şekilde herkesin ölümü de kendincedir."

Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 42)Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 42)
Şevval Sarpbalkan 
22 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gerçeklik nedir ki? Acıkırsın, susarsın. Tatminsizsin. Acı verir, hasta olursun. Saçma kurallara uyarsın. En kötüsü de sonludur sonunda hep ölüm var.

Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 215)Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 215)
Bria 
02 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Vakit yaklaşıyor. Görevim sona erdi ve artık gidebilirim. Sonunda kazananlar ve kaybedenler olacak. Kazananların kim olduğu hiç önemli değil. Önemli olan kaybedenlerin kim olacağı ve umut ediyorum ki bunlar doğru kişiler olsun.

Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 342)Erebos, Ursula Poznanski (Sayfa 342)
3 /