Saeculum

7,9/10  (14 Oy) · 
21 okunma  · 
6 beğeni  · 
683 gösterim
Saeculum diyorlar kendilerine.

Seni de oyunlarına kabul ediyorlar ve sen, geçmişe zararsız bir yolculuk yaptığını sanıyorsun.

Sonra geçmiş seni ele geçiriyor ve bir daha bırakmıyor.
Eski bir lanet mi uyanıyor...

Yoksa sen, lanetin ta kendisi misin?
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  520
 • ISBN:
  9786053430735
 • Çeviri:
  Firuzan Gürbüz
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
fazi 
15 Oca 10:06 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı incelemeden önce Saeculum kelime anlamından bahsetmekte yarar var. Saeculum, insanın olası yaşam süresini ya da bir insan neslinin tamamen yenilenme süresini anlatan bir zaman uzunluğu demekmiş. Aslında tam olarak bir şeyin olduğu zamandan, o ana şahitlik etmiş olan tüm insanların öldüğü zamana kadar olan süreyi vurgular ve bu noktada yeni saeculum başlarmış.
Latincede 'hiç' anlamına geldiğini de söylemeliyim. Kitaba gelince, Ursula Poznanski okumaya Erebos ile başladım ve çok dikkatimi çeken bir yazar olunca diğer kitaplarını da satın aldım. Erebos'tan daha fazla gerilim barındıran kitapta, Saeculum adlı bir grup birkaç hafta medeniyetten uzak bir ormana gidip, orada ortaçağda yaşıyormuş gibi davranıyorlar. Ve kahramanımız Bastian da bu gruba dahil oluyor. İşte bu noktada bulundukları ormanın lanetli olduğunu düşündüren olaylar yaşanmaya başlıyor. Konusunun yanı sıra kitabın kapağının da çok hoşuma gittiğini belirtmeliyim. Gerilim sevenler için ideal bir kitaptı.

arzu amaç 
28 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Özellikle gençler için farklı bir gizem hikayesi... Günümüz gençlerinden bir grup, ortaçağ canlandırması için bir ormanda bir kaç gün geçirmeye karar veriyorlar. Tüm koşulların ortaçağa uygun olması adına çok sıradan lükslerden bile yoksun oldukları bir hafta geçirmek zorundalar. Kamp yaptıkları orman karanlık bir efsaneye ev sahipliği yaptığı için, başlarına gelenlerin ne derece doğa üstü olduğu okuyucunun kafasını karıştırırken hikayenin finalindeki sürpriz dozunu artırıyor.