Adı:
Evli Barklı
Alt başlık:
Tangled Serisi 4
Baskı tarihi:
Şubat 2017
Sayfa sayısı:
400
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232616
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Tied
Çeviri:
Deniz Beril Bacaklılar
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
“Evli Barklı yine alabildiğine keyifli ve komik. Bu hepimizin istediği son.” –Christina Lauren

Karmakarışık, Darmadağınık ve Sıkı Fıkı’nın New York Times çoksatan yazarı Emma Chase’in kaleminden çıkan ve seriyi finale bağlayan bu romanda, Drew ile Kate yaklaşan düğünlerini sabırsızlıkla bekliyorlar fakat önlerinde atlatmaları gereken bir bekârlığa veda partisi var!

Hayatım boyunca hiçbir zaman evlilik hayalleri kurmadım. Ama Kate imkânsızı başardı ve beni değiştirdi. Sanırım daha önce de tek kelimeyle harika olduğum konusunda siz de benim gibi düşünüyorsunuz, biliyorum… ama itiraf etmeliyim ki şimdi eskisinden bile iyiyim! Bugüne uzanan yolculukta ne badireler atlattık gerçi. Ancak Yunan trajedilerinde görülebilecek pek çok engelle, türlü hatayla ve yanlış anlaşılmalarla uğraştık durduk. Fakat birbirimize duyduğumuz sonu gelmez arzu, sınır tanımaz hayranlık ve bitmek tükenmek bilmeyen aşkla bu zorlukları geride bırakmayı başardık. Bunlardan bahsetmişken, geçen hafta sonu yaşanan bazı beklenmedik gelişmeler bir sorun teşkil edebilirdi tabii. Bu… nasıl desem… geçmem gereken son sınav gibi bir şeydi. Aklınızdan ne geçtiğini biliyorum: Bu sefer ne yaptın Tanrı aşkına! Ama hemen köpürmeyin. Beni yargılamadan ve hadım edilmemi talep etmeden önce olup bitenleri bir dinleyin.

Şimdi hazırsanız çılgın bir yolculuğa çıkıyoruz. Zaten başka ne bekliyordunuz ki?
400 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Drew ile Kate her türlü sıkıntıyı atlattılar ve Drew Kate'ye güvenmeyi öğrendi galiba!
Şimdi bir oğulları var ve düğün hazırlığı yapmaya çalışıyorlar ama önlerinde atlatmaları gereken bir bekarlığa veda partisi var bakalım bunu aşabilecekler mi?
Drew acaba yine bir hata yapmadan bu işin içinden çıkabilecek mi? Drew'i tanıdığım kadarı ile biraz zor ama bakalım okuyup öğrenin arkadaşlar
İyi okumalar..
400 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Ama niye niye niye bitti ki öf çok iyiydi bence ve Drew sen nasıl anlatsam farklı0doğru ve pustun teki olsanda harika bir karekter oldun benim için . O nasıl bir kitaptı öyle inanin bazı yerde kahkaha attım bazı yerde böyle duraksadım yok artık bunu yapamaz diyerek bazı yerde ise tamamen kendimi bıraktım ama gerçekten efsane bir seri olduğuna karar verdim çerez ama güzel nasıl desem her yönden doğru yanlış bir şeylerde güzel fazlası ile
Neyse beğendim seriyi okunmalı bu tür kitapları seviyorsanız mutlaka okuyun
400 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Veee muhteşem bir final kitabı...mutlu son..drew yine harika anlatım yapmış..gerçekten su gibi akıp gitti kitap..gökten üç elma düşmüş..orlar ermiş muradına, bizde çıktık kerevetine:)
400 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Karmakarışık serisi ilk iki kitabıyla büyük beğenimi kazanmıştı. Hatta yazarını da favori yazarlarımdan biri olarak görmeye başlamıştım. Üçüncü kitap Sıkı Fıkı’yı pek sevemedim çünkü ilk iki kitaptaki karakterler değil, onların arkadaşları anlatılıyordu. Özellikle kadın karakterden hoşlanmayınca kitabı da sevememiştim. Serinin dördüncü kitabında favori çiftim Kate ve Drew geri dönüyor. Onları tekrar okumak zevkli olsa da Evli Barklı’dan, ilk iki kitaptan aldığım zevki alamadım. Çiftimiz çocuklu ve mutlu olunca beni tatmin etmedi. Ben yanlış anlaşılmalar, ayrılıklar, gözyaşları okumak istiyordum :-) Tabii kitabın sonunda mutlu son olacak ama sona gelene kadar acı çektiklerini okumak güzel oluyordu. Neyse, seriye başlayınca her türlü devamı okumak istiyorsunuz zaten.
400 syf.
·3 günde·8/10
kitap herkesin tahmin ettiği üzere mutlu sonla bitiyor. ama güzel ve isteyebileceğiniz bir mutlulukla. bekarlığa veda partisi olduğunu anladığımda dedim galiba Drew yapacağını yapıp ortalığı yine karıştıracak. tabi yine yapacağını yapıyor ama Kate aynı olduğundan pek bir sorun yoktu. bol bol gülebileceğiniz bir kitap. yani Drew yine aynı. fazlasıyla komik. seri eğlenmek için okunabilecek seriler arasındaydı. pek büyük bir şey beklemeyi yani. kitabı okuyun ve gülün.
400 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Kendisinin yollarını 1 yıl boyunca gözledim durdum. Ephesus müjdeyi vererek resmen fuara koşmamı sağladı. Ve elime geçer geçmez 4 saatte bitirdim kitabı.

Serinin açık ara en komik kitabı Evli Barklı'ydı. drew/ Dee Dee'nin atışmaları cidden güldürüyor insanı. Tabi ki de Dee Dee'nin yanındayım :D Mackenize'in büyüdüğü de bu kitapta çok belli oluyor. Yerim ben onu :) Favori sahnem Steven'ın limuzindeki hareketleridir. Oralarda gülme garantisini veriyorum size. Bana göre tek eksik James'i gerektiği kadar görememekti. Keşke azıcık daha sevseydik keratayı.

Bu seri için yorumlarımı okuyanlar bilirler. Ben drew evans'ı namı diğer -31'i hiç ama hiç sevmem. Hele Sıkı Fıkı'da iyice çıldırtmıştı beni ve internetten bulduğum küfürleri bizzat sıralamıştım. O kadar bir nefret var, siz düşünün. Bu kitabın konusunu sizlerle paylaştığımda da dayanamayıp yine kendisine saydırmıştım. Kitap okundu bitti, gelelim düşüncelerime.

drew, "Eskisinden daha iyiyim." demişti ya, ben onu "Eskisinden iyi" demeyi tercih ediyorum. Son kitapta IQ seviyesinde hafif bir artış görülüyor. Özellikle kendi çocuğuna davranışları çok hoştu ve kız çocukları hakkındaki düşüncesine %100 katılıyorum.

Şimdi, kendisinden ve sizden özür dilemek istiyorum. Biliyorum, bu kız nasıl olur da böyle cümle kurar? Kendisi zamanında o kadar şerefsizlikler yaptı ki "Beni yargılamadan ve hadım edilmemi talep etmeden önce olup bitenleri bir dinleyin." cümlesini hiç samimi bulmamıştım. Aslında bekarlığa veda gecesinde kendini baya tuttu diyebiliriz. Sadece striptiz sahnesi azıcık sinirimi bozdu ama bu sefer drew'e değil kızgınlığım, o üç arkadaşına. Zamanında bir alıntı okumuştum ve nedense onu drew yapmış gibi algılamışım :D Ne olduğunu son sözden önceki bölümü okursanız anlarsınız. O açıdan sizlere de hafiften yanlış bilgi vermişim. Yeniden sorry :D

Tamam, bu kadar övgü yeter. Gelelim eşekliklerine. IQ arttı dediysem çok da artmadı, hala ikili rakamlarda geziyor. Allah'ın bencili! Ne istiyorsun benim Billy'mden! Bu çocukla ne alıp veremediğin var! Arkadaşlar, bu salak hala ama hala Billy'e hakaretler edip duruyor. Bu da yetmezmiş gibi bir de saflığından bolca faydalandı çocukcağızın. Billy'i seven biri olarak o -31'in saçını başını yolmak istedim kitap boyu.

Yalnız Billy de ne yaptı en son? drew'e bu konuda da katılarak inşallah paraları uçmayacak bir süre sonra :D

Bir de Rain olayından sana ne! Ben onun amcasıyım diyor ama hiç de onla alakan yok be zeka küpü!

Sonuç olarak seri kendine yakışan bir finali yapmış bulunmakta. Serideki karakterleri seviyorum. drew, seni son kitapta azıcık övsem de yine de tez zamanda Tahtalıköy'ü görmeni dilerim :)

NOT: CNR yazımda yazmıştım, bir daha hatırlatayım. Emma'nın yeni kitapları artık başka bir yayınevinden çıkacak arkadaşlar. Keşke gitmeseydi. Ephesus'un elinde fazla yabancı yazar olmadığından çevirisi hızlı gelen bir yazar olacaktı. Kim olduğu şu an için bilinmemekle beraber inşallah ya Yabancı ya da Aspendos almıştır diyorum. Ephesus'un çevirisine en yakın çevirileri yapacağına inandığım yayınevleri bunlar.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...vli-barkl-yorum.html
400 syf.
·4 günde·10/10
Bu seriye 10 üzerinden 10 verdim çünkü neden vermeyeyim?? Drew sevince gerçekten mükemmel bir eş ve babaya dönüşüyor. Aşk insanı değiştirirler diye boşuna dememişler gerçekten. Kate ise hiç değişmedi ve hep bekledi, naif kızım. Yazarın ise kalemini ve kendisini aşırı sevdim, diğer serilerini de en yakın zamanda okumayı düşünüyorum
400 syf.
·3 günde·8/10
Seriye komple bir yorum yakışır değil mi?

Kapaklardan da anlaşılacağı üzre romantik komedi türünde ve keyifli bir seri.

Darmadağınık
İlk kitapla yazar beni çok eğlendirmişti. Drew isimli uslanmaz arlanmaz ana karakterimiz, hayatını fetheden kadını anlattı bize. Klişeydi ama keyifliydi.


Karmakarışık
İkinci kitap, diğer ana karakterimiz Kate'ten geldi. İlkine nazaran daha ciddi geldi bana.


SıkıFıkı
Üçüncü kitap ise ana karakterlerin yakın arkadaşları olan Matthew ve Dee'nin birlikteliklerini konu almıştı. Ama bu kitaptan ben istediğimi alamadım. Daha farklı bir Dee okuyacağımı sanmıştım. Bence hafif kalmış, neyse...


Evli Barklı
Son kitap ise Drew ve Kate'in "sonsuza dek mutlu yaşadılar mı acabaaaaa?" sorumuza yanıt niteliğindeydi. Söz yine Drew'deydi. Yine eğlenceliydi ama seri boyunca yazarın erkek elinden yaptığı başarılı anlatım bu kez biraz sekteye uğramış gibi geldi bana. İnandırıcılığını biraz sarstı yani. Ama tüm klişesine rağmen sevilesiydi.

Yaz ayları için ideal bir seri diye tavsiyemi de vereyim.
400 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Muhteşem bir final kitabı olmuş çok eğlendim okurken.... Drewwwww drewvv sen ne güzel adamsın öyle nasıl güzel seviyorsun aşk insani degistirir işte bu tam anlamıyla Drew ı anlatıyor.... drew ve kate çiftinin favorim olduğunu söylememe gerek yok heraldee ... hala seriyi okumadınız mi bence acele edin
400 syf.
·9/10
Karmaşık serisinin 4. ve son kitabı
Yine acayip manyak komik ve akıcıydı. Serinin diğer kitapları gibi. Eğlenmek ve gülmek için tavsiye ettiğim bir seri.
Tüm seri boyunca gördüğümüz kate ve drew çiftin düğünü ve bekarlığa veda gecesini okuyoruz. Felekten bir gece filminin tadındaydı zaten kitaptada filmin adı geçiyor. Kafa dağıtmak için birebir. Acayip iyi bir sondu...
Merhamet, buna layık olduğunuz için değil, sevildiğiniz için verilen bir ödül.
Emma Chase
Sayfa 312 - Ephesus yayınları
Yalan söylediğiniz kişi, söylediğiniz şeyin yalan olduğunu zaten biliyorsa, yalan söylüyor sayılmazsınız.
"Evet, para mutluluğu satın alamaz - ama insanın mutluluğunu korumasını epey kolaylaştırır."
Emma Chase
Sayfa 143 - Ephesus

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Evli Barklı
Alt başlık:
Tangled Serisi 4
Baskı tarihi:
Şubat 2017
Sayfa sayısı:
400
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232616
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Tied
Çeviri:
Deniz Beril Bacaklılar
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
“Evli Barklı yine alabildiğine keyifli ve komik. Bu hepimizin istediği son.” –Christina Lauren

Karmakarışık, Darmadağınık ve Sıkı Fıkı’nın New York Times çoksatan yazarı Emma Chase’in kaleminden çıkan ve seriyi finale bağlayan bu romanda, Drew ile Kate yaklaşan düğünlerini sabırsızlıkla bekliyorlar fakat önlerinde atlatmaları gereken bir bekârlığa veda partisi var!

Hayatım boyunca hiçbir zaman evlilik hayalleri kurmadım. Ama Kate imkânsızı başardı ve beni değiştirdi. Sanırım daha önce de tek kelimeyle harika olduğum konusunda siz de benim gibi düşünüyorsunuz, biliyorum… ama itiraf etmeliyim ki şimdi eskisinden bile iyiyim! Bugüne uzanan yolculukta ne badireler atlattık gerçi. Ancak Yunan trajedilerinde görülebilecek pek çok engelle, türlü hatayla ve yanlış anlaşılmalarla uğraştık durduk. Fakat birbirimize duyduğumuz sonu gelmez arzu, sınır tanımaz hayranlık ve bitmek tükenmek bilmeyen aşkla bu zorlukları geride bırakmayı başardık. Bunlardan bahsetmişken, geçen hafta sonu yaşanan bazı beklenmedik gelişmeler bir sorun teşkil edebilirdi tabii. Bu… nasıl desem… geçmem gereken son sınav gibi bir şeydi. Aklınızdan ne geçtiğini biliyorum: Bu sefer ne yaptın Tanrı aşkına! Ama hemen köpürmeyin. Beni yargılamadan ve hadım edilmemi talep etmeden önce olup bitenleri bir dinleyin.

Şimdi hazırsanız çılgın bir yolculuğa çıkıyoruz. Zaten başka ne bekliyordunuz ki?

Kitabı okuyanlar 61 okur

  • Dilara Güngör Öztürk
  • Hypnos
  • İlkim Pınar Saral
  • ŞULE KARA
  • Butfirstbook
  • Utku Tunçal
  • Birkitapezgisi
  • Ayşenur
  • Satır Arasındaki Boşluk
  • Deniz Çapar

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%35.7 (10)
9
%21.4 (6)
8
%28.6 (8)
7
%10.7 (3)
6
%0
5
%3.6 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0