·
Okunma
·
Beğeni
·
483
Gösterim
Adı:
Fakr’a Övgü
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
192
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056824753
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Aşina Yayınları
Baskılar:
Fakr
Fakr’a Övgü
192 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap beni benden aldı. Satırlar arasında kayboldum resmen, birçok yerinde gözyaşlarımı tutamadım, hiç bitmesin istedim. Nasıl şükür, tevazu, huzur dolu bir kalemdir böyle. Dinimizi bu denli övmesiyle mutlu olurken, Allah'ın ona yaşattığı duyguları kıskandım. Her kula nasip olmaz batıldan uyanıp, Hakk'a dönmek... Modern bir dansçı iken İslam dinini tanıyıp, Müslüman olan Rabia şöyle diyor kitabın bir yerinde: " Rabbim beni güzellik ve hayret dinine davet etti, sonsuz Cemalullah alemlerine çekti. Nasıl aşka düşmeyecektim? Başka dinlerin aksine, İslam hayret dinidir. Ağaçlar, bitkiler, dağlar, bütün tabiat Allah'a hayrandır. Allah'ın sevgili peygamberine duyduğu muhabbet, yaratılışın sebebi olmuştur... Sanatçı arkadaşlarım İslam'ı bulmakla neler bulup yaşadığımı bilseler, aşk diplomasını almaya koşacak, içeri alınmayı bekleyeceklerdi. Kainatın Efendisi'nin dilinden dökülen şu cümleyi okuduğumda erimiştim: 'Ey Rabbim! Sana olan hayretimi artır!' "
191 syf.
·13 günde·Beğendi·10/10
İsviçreli balerin,dünyaca ünlü modern dansçı Rabia Christine Brodbeck'in nasıl bir şekilde İslam'la tanıştığını,hayat hikayesini ve bazı önemli yorumlarını okumak keyif vericiydi.Özellikle belirtmeliyim ki kitap içerisinde çok güzel sözlere yer verdiğinden ve olaylara bakışından etkilendim.Yazarımız İslam'la tanışmakla kalmayıp tasavvufî yönden de çok şey katmış kendine.Kendini bunlarla süslemeyi başarmış.Sizin de okuyup kendinize farklı bir bakış kazandırmanızı dilerim...
192 syf.
·1 günde·Beğendi
“Fakr övüncümdür.” buyuran Hz. Peygamber’e selam…

Fakr’a Övgü; baskı üstüne baskı yapan Hazreti İnsan ve Sonsuz Kulluk kitaplarının yazarı Rabia Christine Brodbeck’in İslam ve tasavvufla tanışma öyküsünü anlattığı kitap.

Dünyaca ünlü, İsviçreli bir modern dansçıyken derin özü keşfediş…

Rabia Brodbeck; Müslümanlıkla sadece tanışmakla kalmamış, İbn Arabî, Abdülkadir Geylanî, Hz. Mevlânâ, Hallac-ı Mansur, Beyazıd-ı Bestamî gibi büyük sufilerin kılavuzluğunda İslam’ın derin sokaklarında dolaşmış.

Yazarın coşkun ve samimi dili, kitabın 2009’da New York Kitap Festivali’nde Maneviyat (Spirituality) ödülü kazanmasını sağladı. İngilizcesi dünyaca ünlü Amazon kitap sitesinde uzun süre “çok satanlar” listesinde kaldı.

Fakr’a Övgü, maneviyata, tevhide, kulluğa övgü…

“New York`taki mescit ziyareti ile bir bardak hayat suyu içtim. İstanbul`u ilk ziyaretimle de vahdet denizinde boğuldum.”
Hz.Mevlânâ şöyle der :
"Kalbinizdeki Allah aşkı arttığında kuşkusuz,Allah sizi sever."(...)"Susuz adam inler : 'Ah tatlı su!'Su da inler : 'Nerede beni içecek olan'"(...) "Ruhumuzdaki bu susuzluk suyun cazibesidir-biz ona aidiz,o da bize."(...) "Tek elin sesi duyulmaz,tek ayakla da raks edilmez.O'nun onlara duyduğu sevgi,onların O'na duydukları sevgiden asla ayrılmaz;onlar Rablerinden razı olmadıkça,Allah asla onlardan Razı olmayacaktır."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Fakr’a Övgü
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
192
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056824753
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Aşina Yayınları
Baskılar:
Fakr
Fakr’a Övgü

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0