Firarperest

Elif Şafak

Firarperest Sözleri ve Alıntıları

Firarperest sözleri ve alıntılarını, Firarperest kitap alıntılarını, Firarperest en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Eskiden harfler daha mi kıymetliydi? Bir mektup yeterdi aylar süren ayrılıkların sessizliğini kapatmaya.
Nereye gidersen git kaçtıklarını götürürsün beraberinde.
Hiç değişmediğini iddia eden ve bununla gurur duyan insanlarda bir hamlık, çiğlik, pişmemişlik var. İnsan ki eşrefi mahlukattır, içindeki semavi özü keşfetmekle yükümlüdür. Çıkacaksın yollara, kendine doğru git gidebildiğin kadar. Keşif boynumuzun borcudur.Kendimizi keşfetmek, aşkı keşfetmek, dünyayı keşfetmek, ötekini keşfetmek...
Sayfa 15 - Doğan Kitap, 1.Baskı, Kasım 2010Kitabı okudu
" Kendine rağmen yaşamak" bir sanattır.
Doğan KitapKitabı okudu
Dantel dantel örüyoruz zamanı, arada bazı ilmikleri kaçsa bile..
Yalnızlık Efendi
Kendisine yapılan iyilikleri asla unutmaz, ama kötülüklere gelince hafızası balıkların hafızasına döner; kemlikleri ve kimneri çabuk unutur. Kimseyle düşmanlığı yoktur. Kancıklık sevmez. Dedikodu etmez. Başkasının gölgesine muhtaç olmadan tek başına yaşayan hür ve gür bir ağaç gibidir. Canı sıkılınca duvarında asılı eski bir yazıya bakar; kim bilir hangi mahir hattatın elinden çıkma yazıda şöyle yazar: “Buda geçer yahu”.
Bilgi zor bir emanettir taşımasını bilmeyene.
Doğan KitapKitabı okudu
Farklılıklarında, zıtlıklarında garip bir manyetik çekim vardı.
Doğan KitapKitabı okudu
Kadınlarını inciten bir ülke mi olduk biz?..
Kaç kadın ölüyor bu ülkede? Koca dayağı, baba dayağı, namus cinayeti, Nişanlı gazabı, boşanmış eşin intikamı derken, Kaç kadın, en yakınlarındaki erkeklerin Elinde can veriyor. Yaralanıyor, kırılıyor dal gibi? Ve daha kaç kadın korkuyla, endişeyle, Cehennem hayatı yaşıyor?. Gidecek bir yeri, sığınacak bir kapısı olmayan Kaç kadın var?. Kadınlarını inticen bir ülke mi olduk biz?..
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.