Fırtına Kod Adı C.e.y.d.a - 1

8,0/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
4 beğeni  · 
425 gösterim
Gecenin sessizliğini bozan şiddetli bir gürültüyle araba gümledi. Bedeni sarsıldı, dengesini kaybetti ve başını direksiyona vurdu. Geçirdiği kısa anlık sarsıntının sonrasında kendini hızla toparladı. Başını güçlükle kaldırdı, çarpıştığı arabaya baktı. Karşı tarafın sürücüsü öfke içinde ona doğru geliyordu.

Sedat bey, önündeki dosyayı masanın üzerinde ileriye doğru iterek "Günaydın komiser" diye yanıtladı ve hemen ardından karşısında duran adama yöneldi. "Kemal, sana Komiser Ceyda'yı tanıştırayım" dedi. Kemal, oturduğu yerden doğruldu kıza döndü. Ceyda o an yerinde mıhlandı. Tepeden tırnağa bedeni sarsıldı, şoke oldu. Neredeyse küçük dilini yutuyordu. Kader dedikleri şey şu anda ona acımasız bir oyun oynuyordu.

İki aykırı kişilik, iki kural tanımayan insanın koordine çalışmak zorunda bırakılırsa sonuç ne olur?

Kemal ve Ceyda; hiç beklemedikeri bir yol birleşiminde karşılaştıklarında, yaşamlarında muğlak bir savaşı da başlatacaklarının farkında değildi.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9786054611096
 • Yayınevi:
  Mola Kitap
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
25 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Fena değil diyebileceğim bir polisiye macera romanı. Kod adı Ceyda olan komiser Cinayet büroda çalışmaktadır ve İzmir Narkotik şubede çalışan komiser Kemal ile bir uyuşturucu karteli ile mücadele etmek için ortak çalışma emri alır. Ancak ikisi de uyumsuzdur ve sürekli didişmektedir. Buna rağmen aralarında gergin bir elektriklenme mevcuttur. Kitabın ikinci bölümünde Hakan'ın yakın arkadaşı Serdar'ın kardeşi Ayla'nın cinayetini araştırırken bir tarikat ile karşılaşırlar ve ölüm tehlikesi geçirirler. Diyaloglar çok Amerikanvari olsa da eh işte diyebileceğim bir roman.