Kızıl Vaiz

8,3/10  (18 Oy) · 
36 okunma  · 
12 beğeni  · 
668 gösterim
Metal Fırtına, Asi, Zifir gibi kitaplarıyla Türkiye'nin en çok satan yazarları arasında yer alan Orkun Uçar'ın yazarlık macerasına ilk atıldığı kitap yeniden okuyucularla birlikte...

"Taş yolun ötesinde kapının girişi cam rüzgârlıkla korunuyordu. Kapının önüne geldiğimde üstünde mermere kazılmış uyarı dikkatimi çekti." Xasiork
Ölümsüz Öykü Kulübü
Yalnız Gören Gözler Girebilir!...

Birkaç gazetede muhabir olarak çalışmıştım, edebiyat dünyasını da takip ederdim, ama böyle bir kulübün adını daha önce hiç duymamıştım. Zilin altında Nitimur in Vetitum! yazıyordu. Latince bir deyim olmalıydı ama anlamını bilmiyordum.
Hakan'a ne olduğu yolundaki merakım, çekingenliğimi bastırdığından zili çaldım.

Küçük bir çıt sesiyle kilit açılınca kapıyı ittim... O kapıdan içeri girdiğimde aslında farklı bir boyuta geçmekte olduğumu henüz bilmiyordum..."
(Tanıtım Yazısından)
Muharrem Armağan 
21 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bilim-kurgu kitaplarının vazgeçilmez ismi şüphesiz Orkun Uçardır Türkiye'de.Kızıl Vaiz de yine hayran kalarak okudum kitabın içinde bol bol öykü bulabiliyosunuz ve kitabı çok renklendirmiş sanki yazarın aklında bir kitaptan daha fazlası fikri vardı.Kitabı okurken aklıma 24 saat açık kitapçının sırrı kitabı geldi benzer yönlerinden dolayı ikisinde de gizli kitap örgütü var ve bikaç benzer konu daha sadece 24 saat açık kitapçının sırrını okuyup sevmişseniz bu kitabı daha çok seveceğinize eminim çünkü Kızıl Vaiz hem daha akıcı hem öykülerle daha eğlenceli hemde yazarın kitap sonunda sohbeti niteliğinde bi kaç sayfa açıklaması var ve o bile kitabını diğerlerinden ayırıyor.Bilim-kurgu seviyorsanız kesinlikle okuyun derim.

Serdar Poirot 
08 Tem 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Atilla adında, sevgilisinden ayrıldıktan sonra yazma yeteneğini yitiren bir yazar, bir gün dolaşırken eski bir arkadaşı olan Gökhan'ı görür. Gökhan'ın bir yere girdiğini göre Atilla onu takip eder ve bir öykü kulübü ile karşılaşır. Herkese görünmeyen bu kulübe dahil olabilmek için kıyasıya mücadele edecek Atilla'nın bütün hayatı değişecektir.
Ancak işin sadece öykülerle bir ilgisi olmadığını anlamak pek de zor olmayacaktır. Kızıl Vaiz bekliyordur insanları.
Fantastik kurgu severlerin zevkle okuyacağı bir Derzulya romanı.